Koszyk 0
Opis:
Zapraszamy dzieci na wielką wyprawę po Polsce. Razem z Igą zobaczą, ile fajnych rzeczy jest w mieście oraz jak nowoczesne i ciekawe są wielkie aglomeracje. Do tego ćwiczenia na spostrzegawczość oraz mnóstwo naklejek do uzupełnienia ilustracji!
  • Muza
  • miękka
Mniej Więcej
  • 2014
  • 24
  • 300
  • 220
  • 978-83-7758-628-0
  • 9788377586280
  • ZBEC5
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Wyprawy po Polsce

Ocena:
Autor:
Data:
Każde dziecko z zainteresowaniem patrzy na otaczający je świat. Podróż do nowego miejsca to zawsze wielka przygoda i atrakcja. Rodzice nie wszędzie są jednak w stanie dotrzeć, dlatego posiłkują się często publikacjami, które mogą w jakiś sposób przybliżyć dziecku przede wszystkim nasz piękny kraj. Zachęcam w tym miejscu do sięgnięcia po książki z serii „Wyprawy po Polsce” ... które zabiorą nasze dzieci „Na wieś” oraz „Do miasta’’ i odkryją przed maluchami tajemnice jakie kryją się w tych właśnie miejscach.
„W mieście” na dzieci czeka całe mnóstwo niespodzianek. Mowa tu np. o wieżowcach sięgających chmur, metrze, ogromnych mostach, lotnisku, basenie, muzeach, teatrach, parkach rozrywki, centrach handlowych oraz nieustannym zgiełku dochodzącym z ulic.
W każdej wyprawie poza młodym czytelnikiem bierze udział również dwójka bohaterów z książki Iga i Jasiek. Ich przygody z pewnością zainteresują dzieci i rozbawią a przede wszystkim nauczą wielu ciekawych rzeczy o życiu w naszym kraju.
Pierwsze co rzuca się w oczy w książce to obszerne, kolorowe i estetyczne ilustracje. Na każdej z nich znajduje się kilka jaśniejszych plam i tu pojawia się niespodzianka dla maluchów. Muszą one te miejsca uzupełnić dołączonymi do książeczek naklejkami tak by ilustracje znów nabrały barw. Jeżeli chodzi o sam tekst to nie ma go co prawda zbyt wiele ale historyjka jest z pewnością bardzo wciągająca i w towarzystwie barwnych obrazków całość prezentuje się naprawdę przyjemnie. Co ciekawe na boku każdej kartki znajduje się obrazkowy słowniczek za pomocą którego autor przygotował dla dzieci kolejną zabawę ;)
Książeczka z pewnością wiele nauczy młodych podróżników. Dostarczy też maluchom mnóstwo radości i zabawy. Moje dzieci wręcz od razu, gdy w ich rączki trafił prezentowany egzemplarz, zabrały się do zabawy z naklejkami. Dopiero gdy uzupełniły wszystkie puste miejsca zaczęliśmy czytać. Powiem tylko, że mimo krótkiego tekstu trwało to dość długo gdyż dzieci co chwila komentowały go zdecydowanie świetnie się przy tym bawiły.
Polska jest niewątpliwie pięknym krajem i z pewnością warto o tym mówić dzieciom. Fajnie też pokazywać im to już w najwcześniejszych latach aby dorastały w tym właśnie przekonaniu. Zachęcam gorąco do sięgnięcia po tę wspaniałą książeczkę i życzę niezapomnianych wypraw po Polsce ;)

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena