Koszyk 0
Opis:
Dwie kobietyArgentyna pulsująca życiemWielkie nadzieje Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires – ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głoś ... no i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą – ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym. W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści… W krainie kolibrów to pierwszy tom żywiołowo opowiedzianej sagi rozgrywającej się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sofia Caspari
 • 2015
 • 1
 • 632
 • 205
 • 146
 • 978837515-345-3
 • 9788375153453
 • ZCN9V

Recenzje czytelników

Niezwykły obraz życia w Argentynie

Ocena:
Autor:
Data:
"W krainie kolibrów" to pełnowymiarowa historia o ludziach, którzy uwierzyli w mit Nowego Świata. Mamy tu dziki kraj z całym jego pięknem i okrutnością, smutek, szczęście i nigdy nie gasnącą nadzieję. To powieść o emigracji, walce o lepsze życie i miłości. Książka-podróż, która zabiera nas do innego miejsca, do świata zupełnie nam nieznanego odległego o wiele lat ...

Autorka bardzo sugestywnie przedstawiła tło obyczajowe i społeczne tamtych czasów z niezwykłą wrażliwością wplatając w nie również trochę historii regionu. Sofia Caspari to tak właściwie pseudonim Kirsten Schützhofer, autorki niemieckich poczytnych powieści historycznych, która wiele podróżowała po Ameryce Środkowej i Południowej - co niewątpliwie zaprocentowało w tej książce. Wyraźnie widać, że autorka włożyła ogrom pracy w dopracowanie tej historii. Nie ma tutaj miejsca na niedopowiedzenia czy nierozwiązane sytuacje. Sofia Caspari przemyślała całą powieść dzięki czemu cała fabuła zyskała ujmującą głębię.

Są takie książki, w których aż kipi od emocji, które są wiarygodne i które mają prawdziwy klimat. "W krainie kolibrów" to właśnie jedna z takich książek. Książek, które nie nudzą, a w ciekawy sposób przedstawiają wszystkie relacje między głównymi bohaterami. Całość ubarwiają niesamowite plenery argentyńskiej panoramy, które zapierają dech w piersiach i poruszają wyobraźnię. Sofia Caspari czaruje swoją opowieścią o pięknej miłości i jeszcze piękniejszej przyjaźni.

Chyba na dobre zakochałam się w sagach rodzinnych. Odpowiada mi styl, w jakim są pisane tego typu książki zręcznie portretujące życie bohaterów na przełomie nawet kilkudziesięciu lat. Uważam, że pod względem fabularnym ta powieść jest naprawdę świetna. Sofia Caspari potrafiła wciągnąć mnie w akcję tak mocno, że czytałam tę książkę dniami i nocami i przyznam, że nawet nie poczułam kiedy minęło te ponad 600 stron. Co we mnie po niej pozostanie? Niezwykły obraz życia w Argentynie, rozległe tereny, pustynie solne, zachwycające Andy, rdzenni mieszkańcy tego przepięknego kraju, lokalne potrawy i yerba mate. W tej książce jest naprawdę wszystko i wydaje mi się, że każda czytelnicza dusza znajdzie tu coś dla siebie. Niespodziewanie Caspari dołączyła do grona moich ulubieńców. Wierzę, że tom drugi, czyli Kraina Srebrnej Rzeki utrzyma poziom i mnie nie zawiedzie.

Chcesz przeczytać kilka słów ode mnie prosto do Ciebie na temat tej książki?

"W krainie kolibrów" w tłumaczeniu Pauliny Filippi-Lechowskiej zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych. Koniecznie zajrzyj do księgarni i skuś się na tę idealną lekturę opowiadającą o życiu równie barwnym co tętniąca słońcem Argentyna!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wakacje dla wyobraźni

Ocena:
Autor:
Data:
Tego lata postanowiłam dać przede wszystkim odpocząć...mojej wyobraźni. W dobie kultu ciała, biegu do udoskonalenia sylwetki, pokazywania nagich brzuchów na plaży, zupełnie zapomnieliśmy o tym, że nasz umysł też potrzebuje odpoczynku. Treningu, regeneracji. A wyobraźnia zbilansowanej książkowej diety, która pozwoli złagodzić stres, który zbieramy przez cały rok. Dlatego nie biegnę po upragnioną sylwetkę. Tym razem mam zamiar dać wakacje mojemu umysłowi ... Dlatego postanowiłam zebrać wakacyjną literaturę, dzięki której leżąc na hamaku w rodzinnym domu, będę mogła się znaleźć gdzie tylko zechcę. Pierwszą podróż odbyłam do Argentyny.
Lata 70-te XIX wieku. Anna wyrusza w bardzo długą podróż do Argentyny. Na miejscu czeka na nią rodzina. Zachęceni przez agenta emigracyjnego wyprzedali cały swój majątek w Niemczech i wyruszyli do Buenos Aires w poszukiwaniu lepszego życia, bogactwa.
Na statku losy Anny na chwilę łączą się z bogatą i, jak się wtedy wydaje troszkę rozkapryszoną Victorią i przystojnym Juliusem. Po dotarciu na miejsce każdy z nich wyrusza w swoją stronę. W nowym domu na Annę czeka nie tylko rodzina, ale...wiele nie koniecznie pozytywnych niespodzianek. Victoria w nowym świecie czuje się bardzo samotna. Nie mogąc liczyć na męża szuka ukojenia w ramionach obcego mężczyzny. Julius natomiast nie może zapomnieć o Annie. Jego uczucia rozbudza przypadkowe spotkanie...
Od dwóch lat uczę się hiszpańskiego. Z lepszym lub gorszym rezultatem, zgłębiłam za to przy okazji kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Argentyna wydaje mi się być bardzo odległa, skrajnie egzotyczna. Widziałam ją raczej przez pryzmat ciągłego upału, ciemnoskórych przystojnych mężczyzn, brunetek o czekoladowych oczach i pitej całymi dniami yerba mate.
"W krainie kolibrów" pokazuje jednak kraj w zupełnie innym świetle. W sposób piękny, ale nie przegadany, opowiada historie zupełnie różnych ludzi, w miejscu, w którym życie płynie innym rytmem niż w Europie.
Książka doskonała na wakacje. Stanowczo przeznaczona jednak dla wymagającego czytelnika, któremu przy czytaniu towarzyszy nie tylko machinalne przewracanie kartek, ale również emocje. "W krainie kolibrów" to wspaniała podróż. Nie jest to jednak pobyt all inclusive. To raczej propozycja dla tych, którzy uwielbiają podróże z plecakiem, zaglądanie do domów tubylców. To książka, która wciąga i rozbudza te same emocje, które poruszają podróże w nieznane. Dla kochających czytelnicze przygody!
Lucyna Tomoń/ http://today-ornever.blogspot.com/2015/06/w-krainie-kolibrow-sofia-caspari.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena