Koszyk 0
Opis:
Treha, młoda i raczej niepozorna, sporo już w życiu przeszła – podobnie jak wielu rezydentów Desert Gardens, domu spokojnej starości, w którym dziewczyna pracuje. Ale Treha ma też niezwykły dar: potrafi przywracać światu ludzi, którzy zamknęli się w sobie lub w inny sposób stracili kontakt z rzeczywistością, również tych, których nawet najbliżsi uważali już za straconych ... Dwaj młodzi filmowcy pracują w Desert Gardens nad swoim dokumentem o starszych ludziach. Kiedy poznają Trehę i jej niezwykłą umiejętność, zaczynają szukać odpowiedzi na pytania o jej przeszłość. Tajemnica powoli się wyjaśnia. Ale Treha i wszyscy wokół niej muszą odpowiedzieć sobie na inne trudne pytania: A jeśli to już wszystko, co życie ma mi do zaoferowania? A jeśli już lepiej nie będzie? W tej świetnie skonstruowanej, wciągającej książce Chris Fabry proponuje nam podnoszącą na duchu historię zwykłej dziewczyny z niezwykłym darem. Chris Fabry jest znanym i cenionym pisarzem oraz dziennikarzem radiowym. Wiele jego książek otrzymało nagrody i wyróżnienia literackie, dwie znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Chris mieszka z rodziną w Tucson, w stanie Arizona. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Chris Fabry
  • 2015
  • 394
  • 210
  • 138
  • 9788375167443
  • 9788375167443
  • ZCO2Q

Recenzje czytelników

W każdej chwili dnia

Ocena:
Autor:
Data:
Treha to zwyczajna dwudziestoletnia dziewczyna, która pracuje w domu spokojnej starości -Desert Gardens w Tuscon. Mieszka samotnie w wynajmowanym mieszkaniu, dojeżdża do pracy na rowerze, a w wolnym czasie czyta książki. Często wygląda na zagubioną i jakby niewidzialną, ale rezydentom Desert Gardens przynosi pociechę, rozmowę i okazuje serce. Słucha opowieści z ich życia i ,,pożycza je" jako własną przeszłość, której nie zna, gdyż wychowywała się w licznych rodzinach zastępczych ...

Miriam Howard kierująca domem spokojnej starości odkrywa u Trehi pewien dar. Oprócz wyjątkowych zdolności lingwistycznych potrafi sprowadzić ludzi do świata, nawiązać kontakt z pacjentami z demencją i alzheimerem. ,,Dar Trehi pomagał kwiatom rozkwitać, uwalniał zamknięte umysły. Ale ona sama pozostawała zamknięta jak róża pustyni w czasie zimy."

Tajemniczą dziewczyną interesują się Devin i Jonah, którzy w Desert Gardens kręcą film dokumentalny o jego mieszkańcach. Życie młodych filmowców, Miriam i Trehi splatają się. Wspólnie starają się odkryć przeszłość dziewczyny, której nawet ona sama nie zna.
W trakcie poszukiwań na światło dzienne wychodzi sprawa nastolatków z małego liceum, którzy mają problemy z oczami, niekontrolowaną agresją i gwałtownymi ruchami głową oraz rękami. Niepokojące symptomy ma także Treha, a tropy prowadzą do firmy farmaceutycznej Phutura.

Chris Fabry napisał książkę, która zmusza do myślenia i zastanowienia się jak są traktowani we współczesnym świecie ludzie w podeszłym wieku i niepełnosprawni.
Za siwymi włosami, pochylonymi sylwetkami, zmarszczkami, zażółconymi białkami oczu, szuraniem nogami, laskami, balkonikami i wózkami inwalidzkimi kryją się niezwykli ludzie, których powinno się szanować. Seniorzy nie powinni żyć na marginesie społeczeństwa, a z ich doświadczenia życiowego mogą czerpać młodzi ludzie.

,,W każdej chwili dnia" teraźniejszość przeplata się z przeszłością i następują nieoczekiwane zwroty akcji. Z jednej strony młodzi bohaterowie zdobywają swoje doświadczenia, szukają odpowiedzi na dręczące ich pytania i wątpliwości, a z drugiej strony są weterani, którzy w życiu widzieli już wszystko.
A na jakim etapie życia Ty jesteś? Potrafisz je zaakceptować?
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena