Koszyk 0
Opis:
Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z poderżniętymi gardłami. Pozostała dwójka jakby zapadła się pod ziemię, nie pozostawiając po sobie nawet najdrobniejszego śladu. Była wśród nich siostra Paula Copelanda, obecnie prokuratora i owdowiałego ojca sześcioletniej Cary. Paul ma ambicje polityczne, ale jego plany mogą lec w gruzach, gdy w zastrzelonym na Manhattanie mężczyźnie rozpoznaje ofiarę tamtej tragedii. Nie ma wyjścia ... musi postawić sobie pytanie - czy jego siostra żyje? Jaką tajemnicę skrywa milczący las? Co naprawdę wydarzyło się owej pamiętnej nocy? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Harlan Coben
  • 2014
  • 10
  • 432
  • 174
  • 111
  • 97883-7885-8928
  • 9788378858928
  • ZBJTW

Recenzje czytelników

Wciągająca

Ocena:
Autor:
Data:
Książki nie mogłam przestać czytać, bo musiałam wiedzieć co będzie dalej, aż w końcu zagadka została rozwiązana.
Czy ta recenzja była przydatna?

Czy na pewno w głębi lasu ?

Ocena:
Autor:
Data:
Wiele dobrego słyszałam od znajomych o Harlanie Cobenie. Wszyscy zachwalali jest kryminały, więc postanowiłam w końcu nadrobić moje literackie braki. Pierwszą jego książką, która wpadła mi w ręce było „W głębi lasu”.
Harlan Coben jest amerykańskim autorem powieści kryminalnych. Coben był na ostatnim roku w college'u, kiedy uświadomił sobie, że chce pisać. Jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej ... w tym najważniejszą - Edgar Poe Award.
Akcja książki nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce 20 lat wcześniej podczas letniego obozu. Na obozie doszło do brutalnego morderstwa czworga nastolatków – jednak znaleziono tylko dwa ciała. Domniemanego zabójcę złapano i skazano, jednak on nie przyznał się do winy. Paul Copeland – prokurator okręgowy, który wiedzie spokojne życie pewnego dnia rozpoznaje w niedawno znalezionych zwłokach Manola Santiaga swojego dawnego znajomego Gila Pereza, który rzekomo zginął wraz z siostrą Paula, Camille niemal ćwierć wieku wcześniej. Po tym odkryciu wszystko wskazuje na to, że Camille życie. Powstaje tylko pytanie : „ Co się z nią działo przez ostatnie dwadzieścia lat ?”. Paul rozpoczyna własne śledztwo, podczas którego będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości i odkryje wiele sekretów rodzinnych.
H. Coben już od samego początku książki wciąga czytelnika w swoje śledztwo i intrygi. Czytelnik staje się detektywem, który jest mistrzostwo wodzony za nos przez autora. Gdy czytelnik jest już bliski poznania prawdy, wszystko ulega zmianie przez niespodziewane zwroty akcji, których w książce jest mnóstwo. Napięcie rośnie z każdą przeczytaną stroną. Jego historię czyta się z zapartym tchem, aż szkoda odrywać się od lektury. Zawiódł mnie jedynie finał książki –rozwiązanie tajemnicy i zagadki jest zaskakujące, jednak zakończenie książki jest zwyczajne, wręcz niepasujące do charakteru w którym była utrzymywana akcja od pierwszych stron.
Od momentu przeczytania „W głębi lasu” Harlan Coben zagościł na stałe na moich półkach, a jego książki czytam nałogowo. Należy on do autorów przy których nuda wam nie grozi.
Krótko i na temat : książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Zdecydowanie polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena