Koszyk 0
Opis:
Błyskotliwy thriller o więzach krwi i walce o przetrwanie. Koniec wakacji, Courtlandowie przyjeżdżają w Góry Skaliste. Dla ich córki, osiemnastoletniej Caitlin, góry mają być ostatecznym sprawdzianem biegowym. Jej rodzice liczą na to, że wspólny urlop pomoże im posklejać związek. Pierwszego ranka Caitlin i jej młodszy brat Sean idą pobiegać. Kilka godzin póź ... niej z telefonu Seana dzwoni szeryf. Chłopak leży w szpitalu, ma pogruchotaną nogę, ale już odzyskał przytomność, jego życiu nic nie grozi. A Caitlin? Caitlin zniknęła. Zaczyna się koszmar w rodzaju tych, o których słyszy się w telewizji, ale które zwykle przydarzają się innym. Poszukiwania, wzajemne oskarżenia, pytania bez odpowiedzi. Co się stało? Czy mogli temu zapobiec? Czy Caitlin żyje? Czy kiedykolwiek się tego dowiedzą? Tajemnicze zniknięcie dziewczyny stanie się początkiem strasznej podróży po coraz bardziej splątanych ścieżkach. Wkrótce Courtlandów będzie łączyło już tylko pytanie, którego nigdy nie zdołają zadać na głos: Kiedy przestać szukać? Perfekcyjnie skrojony thriller, napisany z precyzją, która pozwala uchwycić każdą emocję, każdą chwilę strachu i każdą potworną myśl, pędzący jak lawina ku przerażającemu rozwiązaniu. Poetycki i hipnotyczny thriller pierwszej jakości. Wspaniale napisana, prowokująca do myślenia i niepokojąca powieść o rodzinie, przetrwaniu i sile woli. Trzyma w napięciu i nie daje się zapomnieć.Lisa Unger Tim Johnston – amerykański pisarz i nauczyciel kreatywnego pisania. Oprócz W dół ma na koncie powieść dla młodzieży Never So Green (2002) i zbiór opowiadań Irish Girl (2009). Tytułowe opowiadanie z Irish Girl zostało wyróżnione O. Henry Prize, New Letters Award for Writers i Gival Press Short Story Award, a cały zbiór nagrodzono Katherine Anne Porter Prize in Short Fiction. Opowiadania Johnstona ukazywały się także w „New England Review”, „New Letters”, „The Iowa Review”, „The Missouri Review”, „Double Take”, „Best Life Magazine” i „Narrative Magazine”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tim Johnston
  • 2016
  • 1
  • 400
  • 210
  • 135
  • 9788365282-46-0
  • 9788365282460
  • ZD5O6

Recenzje czytelników

Recenzja

Ocena:
Autor:
Data:
www.molinkaksiazkowa.blogspot.com

Błyskotliwa powieść przenosząca wprost w góry Skaliste gdzie rodzina Courtlandów postanawia spędzić swoje wakacje. Wyjazd ma stanowić zarówno doskonałą terapie małżeńską dla Granta i Angeli, w których życiu małżeńskim nie układa się zbyt dobrze, jak i zwiększyć wytrzymałość na wysokościach ich dorastającej córki Caitlin, gwiazdy liceum w biegach.

Podczas pierwszego, słonecznego poranka Caitlin wraz z młodszym bratem wybierają się na wycieczkę ... podczas niej dochodzi do wypadku Seana, któremu towarzyszy tajemnicze zaginięcie dziewczyny. Tak o to rozpoczyna się dramat rodzicielski spędzający nawet najmniejszy spokój z powiek. Trwa nie kończąca walka z czasem, setki wypowiedzianych pytań bez odpowiedzi wraz z głuchą ciszą ze z strony córki.

Autor perfekcyjnie ukazuje tu perypetie rodziny dotkniętej tragedią zaginięcia bliskiej osoby. Posługując się swą odwagą i wielkim ciężarem jakim jest dobry przekaz, przedstawił ich losy od strony dotychczas wielu nam nie znanej. Nie jesteśmy w stanie poczuć tych emocji dopóki sami nie spróbujemy postawić się w danej sytuacji - ta książka jest do tego idealnym przykładem.

Przez kolejne część nie jednoznacznie odczuwamy siłę tkwiąca w Courtlandach, która ujawnia się dopiero na samym końcu. Mimo rozmytych konturów uczuć i wiszących w powietrzu dawnych niesnasek pojawia się otulina energii sprowadzająca wszystkie zawahania do dalszych poszukiwań.

Emocje zawarte wraz z opisami przyrody są nadzwyczajnie realistyczne, wprawiające czytelnika w poczucie utożsamiania się z bohaterami. Panuje atmosfera lęku, strachu ale także bezgranicznej nadziei na lepsze jutro. Idealnie stworzony przekład sprawia, że odczyt książki jest wyrazisty, dogodny dla oczu i nie sprawia większych problemów.
Książka z całą pewnością zasługuję na honorowe miejsce w biblioteczce mimo mało oczekiwanego zakończenia.


Tytuł: "W dół"
Autor: Tim Johnson
Kategoria: Thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Marginesy
Przekład: Karolina Iwaszkiewic
Liczba stron: 400
Data wydania: 16.03.2016rok.
Moja ocena: 9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

....uważaj w górach...

Ocena:
Autor:
Data:
Niby powieść o tematyce wyeksploatowanej do bólu, a jednak to wszystko podane jakościowo lepiej. Główna oś powieści nie skupia się nie na porwaniu młodej dziewczyny, a na emocjach jakie przeżywa jej rodzina próbująca ją odnaleźć. I właśnie emocje grają tu pierwsze skrzypce.
Trochę cierpi na tym akcja. Nie ma dużego zrywu. Jednak autor to rekompensuje. Kolejne wydarzenia odsłaniają sylwetki bohaterów, razem z nimi wpadamy w ciężkie dla nich chwile. Obserwujemy kolejne sceny ... które świetnie sklejają całość. To buduje odpowiednią atmosferę.
Stylistycznie Tim Johnston też się odnajduje. Świetny w warstwie narracyjnej jak i dialogach. Wypada naturalnie. Dobrym wyjściem jest też umieszczenie fabuły w Górach Skalistych.
Dla mnie opisy krajobrazów, które tutaj nie są nachalne tylko dodają kolorytu.
Nie jest to może „książka roku” ale ja to kupuje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

33,73 Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
27,55 30,61
28,54 31,71

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
6,23 zł

Cena zestawu:

89,82 zł
96,05 zł
Oszczędzasz6,23 zł
Dostępne Wysyłka 24h