Koszyk 0
Opis:
W cieniu Śląska to historia niespełna siedemdziesięcioletniej tradycji największego klubu w regionie, ponad tysiąca dwustu piłkarzy reprezentujących jego barwy oraz kilkudziesięciu trenerów, którym przyszło pracować na chwałę wrocławskiego futbolu. Poznacie kulisy najważniejszych meczów i przeczytacie barwne komentarze oraz niepublikowane anegdoty, które celnie oddają atmosferę tamtych lat, nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całej piłkarskiej Polsce. Jak piłkarze spędzali partyjne święta ... Dlaczego Śląsk wylądował w Indonezji? Czy Pawłowski i spółka upili Gordona Banksa? Oprócz momentów wesołych i godnych przypomnienia, nie brakuje tu także mrocznych historii niespełnionych talentów: uzależnień od alkoholu i hazardu znamiennych dla kariery wielu sportowców w socjalistycznej Polsce. Historia Śląska Wrocław pełna jest wzlotów i upadków, parcia do przodu na przekór trudnościom, lecz przede wszystkim chwały - na zawsze wpisanej w oblicze polskiego futbolu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michał Wyrwa
  • 2013
  • 0
  • 346
  • 215
  • 150
  • 97883-79240029
  • 9788379240029
  • ZB0K3
  • niego

Recenzje czytelników

W cieniu Śląska - Michał Wyrwa

Ocena:
Autor:
Data:
" W cieniu Śląska " autor opisuje nam dzieje drużyny Śląsk Wrocław. Autor postanawia podzielić ją na trzy części. W pierwszej części przedstawia nam chronologiczne wydarzenia z historii drużyny , w następnej opisuje nam sylwetki piłkarzy jak i trenerów , a w ostatniej możemy przeczytać wywiad z raperem panem Waldemarem Kastą twórcą piosenek o Śląsku Wrocław. Główną częścią książki oczywiście jest cała pierwsza część ... reszta to tylko dodatek :)

Michał Wyrwa zaczyna książkę od przedstawienia tego jak rodził się sport we Wrocławiu. Całe szczęście ta część jest najkrótsza i mieści się tylko na 10 stronach , jest to najbardziej nużąca część w tej książce. Ale wiadomo musiała sie tam znaleźć , aby książka nabrała wyrazu i charakteru.

Jeśli chodzi jeszcze o rozdział pierwszy , to naprawdę zaciekawił mnie jeden tytuł "o dwóch takich , co poszli w miasto " tam właśnie Michał Wyrwa opisuje historię dwóch wielkich talentów Michała Pękali i Dariusza Marciniaka. Którzy niestety przez skłonności do alkoholu zaprzepaścili wielką karierę.

Myślę , że książka powinna zainteresować nie tylko kibiców Śląska , ale też wszystkich fanów piłki nożnej . Dlatego książkę w cieniu Śląska , śmiało mogę polecić wszystkim których interesują dzieje polskich klubów piłkarskich.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wszyscy jesteśmy Śląskiem Wrocław

Ocena:
Autor:
Data:
Wydawnictwo Sine Qua Non prezentuj książkę Michała Wyrwa, który w niecałych 350 stronach w ciekawy sposób opisał historię Śląska Wrocław.

Książka zaczyna się rozdziałem "Od autora", w którym Michał opowiada ciekawą historię dotyczącą jego pierwszych kontaktów z dziennikarstwem, jak był jeszcze studentem. Chodzi o spontanie na konferencji prasowej, na której zadał pytanie ówczesnemu trenerowi. Orest Lenczyk później zaprosił go na kilka słów do swojego gabinetu ... Po rozmowie autor przeprosił za pytanie, zaś trener odpowiedział mu słowami: "Nie ma pan za co przepraszać. Wszyscy jesteśmy Śląskiem Wrocław."

Po anegdocie przychodzi czas na krótki wstęp autorstwa Sebastiana Mili, który przedstawia przygotowania do ostatniego meczu Mistrzowskiego sezonu 2011/2012.

Pierwsza część książki dotyczy historii powstania Śląska Wrocław. Autor przedstawia dzieje polskiego klubu i w ogóle początku futbolu na Śląsku. Wszystko w dokładny chronologiczny sposób.

W części drugiej autor postanowił opisać życiorys najbardziej zasłużonych osób klubu, trenerów i piłkarzy. Książkę kończy wywiad z Waldemarem Kastą - raperem, który napisał utwór o Śląsku Wrocław.

Książka warta polecenia przede wszystkim dla sympatyków Śląskiego zespołu. Jednak każdy kibic polskiej piłki nożnej nie będzie żałował jej przeczytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena