Koszyk 0
Opis:
Wersja zaadaptowana dla potrzeb młodszych czytelników, doże litery, kolorowe ilustracje. Tajemniczy, angielski dżentelmen Fileas Fogg przyjmuje niecodzienny zakład, że zdoła w 80 dni objechać kulę ziemską. Wraz z dwójką przyjaciół - obieżyświatem i wiernym lokajem Passepartout i piękną księżniczką Aoudą rozpoczynają szaleńczą, pełną przygód podróż dookoła świata i brawurowy wyścig z czasem. Podróżników tropi niezłomny inspektor Fox, uważający Fogga za złodzieja ... który okradł jeden z londyńskich banków. Czy wygrają ten wyścig i... zakład? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bellona
 • twarda
Mniej Więcej
 • Juliusz Verne
 • 2010
 • 64
 • 240
 • 170
 • 978-83-1111-4-005
 • 9788311114005
 • Z2310
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

nawet fajna

Ocena:
Autor:
Data:
„W 80 dni dookoła świata” przeczytałam, bo była to moja lektura do szkoły. Lektura o dżentelmenie Phielasu Foggu, który w roku 1872 roku postanawia w ramach zakładu okrążyć ziemię w 80 dni, w tamtych czasach wydawało to się niemożliwe. Towarzyszyć mu będzie jego służący oraz przyjaciele poznani w czasie podróży. Czy uda mu się dokonać niemożliwego?

Phielas Fogg jest bardzo skrytą osobą, która chociaż nigdy nie podróżowała, zna doskonale świat i wie bardzo wiele o podróżach ... Jest odważny i nie boi się ryzyka.
Obieżyświat jest jego sługą, jest zawsze posłuszny panu, choć z początku nie wierzy w to, że jego plan może się udać. Na ich drodze ciągle stają jakieś przeciwności losu, jednak pan Fogg jest bardzo pomysłowym człowiekiem.

Rozdziały są krótkie. W moim mniemaniu głównym bohaterem jest właśnie Obieżyświat. O panu Foggu tak naprawdę nie wiemy nic, nie znamy jego myśli, cała akcja rozgrywa się wokół niego i dotyczy jego osoby, ale on tak jakby stara się tym nie przejmować, jakby go to w ogóle nie obchodziło.

Akcja rozgrywa się szybko. Książkę można by dodać do książek przygodowych. Zaczęłam ją czytać dzień przed rozpoczęciem omawiania lektury i tego dnia skończyłam. Większość klasy przeczytała ją już przede mną i pojawiły się bardzo negatywne opinie. Ja jednak postanowiłam dać jej szansę i sama ją ocenić.

Jest to lekka książka, zupełnie mi obojętna, według mnie nie ma w niej niczego niezwykłego, ale z kolei jakoś strasznie się przy niej nie nudziłam, choć czasami dłużyło mi się przy jej czytaniu. Posiadam także inną książkę tego autora i sięgnę po nią kiedy będę zmuszona, lub kiedy ogarnie mnie jakaś wielka nuda i nie będę miała już co czytać.

Rozumiem to, że ta książka została wydana w 1872 a wtedy inaczej się pisało, nawet byłoby można by ją nazwać klasyką gatunku, no ale mi ona jest naprawdę obojętna.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena