Koszyk 0
Opis:
Najlepsza powieść francuska 2015 roku! Vernon Subutex zostaje wyrzucony na bruk, z jedną walizką. W poszukiwaniu dachu nad głową błąka się po mieszkaniach bliższych i dalszych znajomych, byłych kochanek i zupełnie przypadkowych osób. Tymczasem zwartość walizki Vernona budzi niepokój kilku wpływowych osób… Powieść Despentes jest jak lustro odbijające współczesny Paryż ... i jego mieszkańców: od producentów telewizyjnych, bogatych mieszczan, politycznych i religijnych radykałów po emigrantów, przestępców, narkomanów i byłe gwiazdy porno. Autorka skanuje społeczeństwo balansujące na krawędzi śmierci. Vernon Subutex to przejmujący dreszczem obraz świata, który stworzyliśmy, w którym żyjemy i który coraz mniej nadaje się do życia. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Virginie Despentes
 • 2016
 • 1
 • 376
 • 205
 • 136
 • *, 978837515-388-0
 • 9788375153880
 • ZD5OZ

Recenzje czytelników

Vernon Subutex

Ocena:
Autor:
Data:
Przy wędrówce Vernona czytelnik podróżuje przez współczesny Paryż, który odzwierciedla współczesne zachowania społeczności. Autorka prowadzi przez świat bogatych i biednych, którzy przejawiają skrajne poglądy polityczne i religijne oraz te, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. To fantastyczny i wciągający obraz prawdy na temat ludzkiej natury, która czasami mroczna i bezwzględna szokuje swoimi postępkami. To świat, jakiego jeszcze nie znaliście, choć tak naprawdę właśnie w nim żyjecie ... Oto cała prawda o ludzkości, która zebrana w jednym miejscu swoją osobą prezentuje wszystkie typowe i nietypowe postawy - a warto je wszystkie poznać i przemyśleć ich nastawienie wobec świata.

"Vernon Subutex" to naprawdę dobra lektura. Dobra, przez duże D. Trochę pokręcona, odrobinę przerysowana, ale przy tym intensywna w przekazie i niezwykle prawdziwa. W jakim świecie obecnie funkcjonujemy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w pierwszym tomie powieści Despentes. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Znakomita i bezkompromisowa

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna, bezkompromisowa, ostra, momentami wulgarna (acz w sposób uzasadniony) książka francuskiej pisarki, czyli współczesna odyseja w rytmie rock'n'rolla, z akompaniamentem wciągania kokainy i perwersyjnego seksu w tle. Nie wiem, czy jest to największe wydarzenie literackie we Francji w roku 2015 - ale na pewno jest to w ogóle wydarzenie o ogromnym znaczeniu. Bo tę książkę po prostu chce się czytać, a potem o niej myśleć. A po resztę recenzji zapraszam na Nerw Słowa:

http://nerwslowa ... blogspot.com/2016/05/ksiazka-wspoczesna-odyseja-w-rytmie.html#more Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena