Koszyk 0
Opis:
Thomas Carrick zamierza wieść życie przedsiębiorcy w portowym Glasgow, z odpowiednią żoną u boku. Jednak niepokojące wydarzenia w posiadłości Carricków zmuszają go do powrotu na szkocką prowincję. Tam ponownie spotyka Lucillę Cynster. Nigdy jej nie zapomniał, lecz małżeństwo z nią wiązałoby się z porzuceniem życia w mieście, co zdecydowanie mu nie odpowiada. Lucilla czuje ... że Thomas jest jej przeznaczony na kochanka, męża i opiekuna. Jest pewna, że żadne z nich nie znajdzie innej miłości. Dlaczego więc Thomas nie chce się poddać temu co nieuniknione? Lucilla nie może mu niczego nakazać, ma jednak swoje sposoby, by go uwieść.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stephanie Laurens
  • 2016
  • 416
  • 215
  • 145
  • *, 97883276-1773-6
  • 9788327617736
  • ZD76Y

Recenzje czytelników

Kuszenie Thomasa Carricka.

Ocena:
Autor:
Data:
Uwodzicielka to druga z kolei powieść (po Zimowej opowieści) wchodząca w skład serii Sagi Rodu Cynsterów, która została wydana przez wydawnictwo HarperCollins. Bardzo mnie to cieszy, bowiem Stephanie Laurens to kolejna autorka romansów historycznych, która zdobyła już na dobre moje serce. W rzeczywistości trzeba pamiętać, że w oryginale jest to druga część (The Tempting of Thomas Carrick) oddzielnej sagi dotyczącej dzieci i wchodzącej w oryginale w skład serii Cynsters Next Generation ... Pozostała tu jeszcze część trzecia A Match for Marcus Cynster, kontynuacja, która – jestem pełna w to wiary – zostanie wydana również i w Polsce. /.../ W romansie Lucilli i Thomasa to Ona, a nie On, odgrywa rolę przewodnią. Ona uwodzi, kusi, wykorzystuje swoją atrakcyjność zewnętrzną, zaprasza i stawia na swoim. Innymi słowy zmusza do posłuszeństwa, a niewiarygodnie uparty Thomas nie chce żyć pod pantoflem. Jest zdeterminowany, aby panować nad swoim życiem i uczuciami. Próbuje zachować wobec panny Cynster dystans, ale gdy dochodzi do realizacji jej planów jako mężczyzna jest bezbronny. Dostaje od swojego wuja Manachana dobra radę, aby kierować się w życiu nie tylko rozumem, ale i sercem, którą powtarza jak mantrę.
Lucilla wszystko sprowadza do Pani i jej przepowiedni, przewidywań, pewności, obietnicy. Dziewczyna głęboko wierzy w wspólną przyszłość z Thomasem, chociaż wydaje się, że tak naprawdę nie zna mężczyzny, z którym pragnie spędzić życie. Podziwia jego wygląd, osobowość, łóżkowe wyczyny, które Laurens nota bene przedstawia w niemal poetycki sposób, ale na początku zapomina o tym, że każdy ma prawo wyboru, wolną wolę. Autorka próbuje pokazać Lucillę i Thomasa jako dojrzałych emocjonalnie, ale chyba nie do końca się to udało. Po zapowiedziach tego związku w Zimowej opowieści spodziewałam się porywu serc i przede wszystkim pasji. Otrzymałam spokój i zrównoważenie charakterów.
W Uwodzicielce mamy oczywiście zapowiedź części trzeciej, opowiadającej o Marcusie i Niniver. Zapewne dopiero wówczas czytelnik odnajdzie rozwiązania wszystkich tajemnic jakie poznał podczas pobytu Lucilli i Thomasa w Carrick Manor. Stephanie Laurens splata ze sobą miłość, romans, tajemnice, niebezpieczeństwo, smutek i nadzieję. Po przeczytaniu drugiej części dotyczącej młodej generacji Cynsterów, pozostaję w pewnego rodzaju zawieszeniu, toteż jak najbardziej nastawiona jestem na przeczytanie części trzeciej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Uwodzicielka

Ocena:
Autor:
Data:
Stephanie Laurens to autorka Sagi rodu Cynsterów, którego drugi tom nosi tytuł ,,Uwodzicielka". Nie miałam pojęcia, że to kontynuacja ,,Zimowej opowieści", jednak znacząco nie wpłynęło to na odbiór lektury.

Tym razem głównymi bohaterami zostali mieszkająca w Vale Lucilla Cynster oraz zarządzający Carrick Enterprises Thomas Carick, którego dochodzą niepokojące wieści. Postanawia wybrać się do stryja, jaśnie pana Manachana, i zapytać, co się dzieje ... Najpierw jednak otrzymuje wiadomość o chorobie całej rodziny Bradshawów. Nie mając innego wyjścia, musi udać się po Lucillę, której nie widział od 2 lat. Unikał jej tak długi czas, gdyż nie chciał wiązać się z nią, ponieważ wiązałoby się to z wyprowadzką z miasta. Nie ma jednak wyjścia - tylko ona może pomóc chorym. Uzdrowicielka zastawia jednak na niego miłosną pułapkę - czy da się w nią złapać?

Muszę przyznać, że lubię od czasu do czasu przeczytać historię miłosną, której akcja toczy się kilka wieków wstecz. Z tego też powodu zdecydowałam się na lekturę ,,Uwodzicielki". Początkowo trudno było mi się w nią zagłębić, sama nie wiem, czym było to spowodowane. Cała powieść wydawała mi się sztywna i do głębi przewidywalna. Tymczasem okazało się, że z czasem zapoznaję się z tą pozycją z coraz większą przyjemnością, a po przeczytaniu ostatniego zdania doszłam do wniosku, że z chęcią zapoznam się z kontynuacją.

,,Uwodzicielka" Stephanie Laurens to kolejna pozycja z cyklu o rodzie Cynstersów. Jestem przekonana, że znajdzie swoich zwolenników, bowiem nic nie jest takie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Będzie dużo miłości, romansu, ale nie zabraknie także momentów grozy i przygód bohaterów, których pisarka doskonale wykreowała. Lucilli z pewnością nie można zarzucić uległości, to kobieta, która dokładnie wie, czego chce i nie boi się do tego dążyć. Jeżeli lubicie romanse historyczne i rodzinne sagi, ta powieść zapewne przypadnie Wam do gustu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena