Koszyk 0
Opis:
Reportaż fabularyzowany. Przed kilku laty autor, młody kataloński dziennikarz, pojechał na wakacje do Indii. To, co tam zobaczył, całkowicie zmieniło jego życie. Przejęty losem czterdzieściorga dzieci z Bombaju, które po zamknięciu sierocińca miały wrócić na ulicę, postanowił im pomóc. W ten sposób powstała wielka charytatywna organizacja "Sonrisas de Bombay", działająca do dziś. Wzruszająca, pełna szczegółów obyczajowych i refleksji natury społecznej, opowieść o Indiach i życiu " ... slamdogów", którym przywrócono dzieciństwo. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jaume Sanllorente
  • 2010
  • 192
  • 205
  • 145
  • 978-83-2471-5-022
  • 9788324715022
  • Z0784

Recenzje czytelników

Ta książka zmieni twoje życie!

Ocena:
Autor:
Data:
Podtytuł książki Jaume Sanllorente "Uśmiechy Bombaju" mówi, że "podróż do Indii zmieniła jego życie". Osobiście mogę zagwarantować, że lektura tej książki zmieni życie i spojrzenie na świat każdego czytelnika.
Jaume Sanllorente jest hiszpańskim dziennikarzem, który pewnego upalnego lata postanowił wykorzystać swój urlop na podróż do Indii. Był to całkowity przypadek - o wyborze kierunku zadecydowała porada sprzedawcy biletów lotniczych w biurze podróży ... Sanllorente miał dwadzieścia parę lat, pełną sukcesów karierę w rodzinnym kraju, znajomych i rodzinę. Po przyjeździe do Bombaju okazało się, że wszystkie te wartości nie znaczą zupełnie nic w porównaniu z rzeczywistością, którą zastał na miejscu. Bieda i choroby, tłumy głodnych, niemalże nagich dzieci na bombajskich ulicach sprawiły, że po kilku miesiącach wrócił do Indii, tym razem na stałe. Autor założył fundację "Sonrisas de Bombay" - Uśmiechy Bombaju, która prowadzi sieć sierocińców i szkół dla dzieci.
Każdego czytelnika, bez wyjątku, historia młodego mężczyzny, która porzuca wszystko, by nieść pomoc wszystkim odrzuconym, nie pozostawi obojętnym.
Książka, choć napisana prostym, zwięzłym językiem, typowym dla dziennikarza ekonomicznego, niebywale wciąga. Przeczytałam ją niemalże jednym tchem, bo świat opisywany przez Jaume Sanllorente dla Europejczyka jest trudny do zrozumienia i zarazem fascynujący. Dużą zaletą są zamieszczone fotografie - można poznać twarze dzieci - bohaterów tej książki.
"Uśmiechy Bombaju" sprawiają, że świat nie jest już taki sam, że każdy, nawet najdrobniejszy gest dobrej woli może uczynić czyjeś życie lepsze, łatwiejsze, bardziej radosne.
Polecam "Uśmiechy Bombaju" wszystkim tym, którzy chcą poznać magiczny świat Orientu, także od biedniejszej strony.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

prawdziwa, wzruszająca i inspirująca historia

Ocena:
Autor:
Data:
Polecam książkę każdemu!! Prawdziwa, wzruszająca historia o cierpieniu, biedzie, poświęceniu ale też miłości i nadziei. Po przeczytaniu człowiek zdaje sobie sprawę jak został obficie obdarowany przez życie i jak w rzeczywistości jest 'bogaty' na wielu płaszczyznach...ma ochotę zrobić coś 'dobrego' dla świata...
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena