Koszyk 0
Opis:
Osiem dni. Trzy złote medale. Trzy rekordy świata. Jeden niezwykły człowiek. Życie Usaina Bolta, a także cały świat sportu już nigdy nie będą takie same. 9.58 to historia Usaina Bolta zilustrowana dziesiątkami starannie dobranych fotografii. To opowieść o chudym dzieciaku z Trelawny, skąd pochodzą podobno najlepsze słodkie ziemniaki na świecie, historia o dorastaniu upływającym na grze w krykieta i piłkę nożną w palącym jamajskim słońcu. Bolt zaprasza nas do sennej wioski Sherwood Content ... z której pochodzi, przedstawia swoją rodzinę i przyjaciół, dzieli się urokami świata imprez i szybkich samochodów, a także zdradza, w jaki sposób zdołał pielęgnować swoją pasję, a w końcu zostać najszybszym człowiekiem na świecie. "Historia człowieka, który stworzył magię i przegonił czas" Włodzimierz Szaranowicz Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Usain Bolt
  • 2013
  • 0
  • 288
  • 205
  • 170
  • 9788379240555
  • 9788379240555
  • ZB2D4
  • niego

Recenzje czytelników

Usain Bolt

Ocena:
Autor:
Data:
"Usain Bolt, 9.58" to biografia jednego z najsłynniejszych sportowców świata, zwanego też błyskawicą lub najszybszym człowiekiem świata. Od wielu lat nieustannie bije rekordy szybkości w bieganiu, pokonuje wszystkich rywali i zadziwia ludzi na całym świecie.
Chyba każdy zna Bolta. Ten sportowiec jest nie tylko zadziwiająco szybki ale i charakterystyczny przez swój znak rozpoznawczy, gest błyskawicy, który wykonuje po każdym biegu, ale i przez poczucie humoru ... dystans do siebie i spokój, jakimi emanuje przed kamerami na wszelkich zawodach i mistrzostwach transmitowanych w telewizji.
Usain Bolt to człowiek utalentowany ale i sympatyczny. Najbardziej ceni sobie swoją rodzinę i dom. Najlepiej odpoczywa w swoim rodzinnym, otoczony bliskimi, którzy traktują go jak normalnego chłopaka, który czasem tylko wygrywa złote medale. Usain wspiera swoją rodzinę, także finansowo, co nie jest łatwe przez dumę i upór jego rodziców. Podobnie jak oni, także i on nie ma za wielkich potrzeb materialnych. Nie wydaje pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, jedynie ubrania, a w szczególności buty, są jego konikiem, na które pozwala sobie wydawać większe sumy. Często wspomina swoje dzieciństwo. Jego rodzina była bardzo zżyta, ojciec, choć tradycjonalista, był troskliwy i dobry dla niego i jego rodzeństwa, a matka rozpieszczała go na każdym kroku. Podobnie było z jego ciocią i babcią, do których zawsze chętnie chodził po szkole.
Usain chętnie odwiedza też szkoły i wspiera wiele akcji charytatywnych, jak sam twierdzi, gdyby wszystkim dzieciom pokazano, że ciężka praca przynosi efekty, ubóstwo na Jamajce skąd pochodzi, zmniejszyłoby się w dużym stopniu. Sportowiec zapowiada też kolejne rekordy, z sukcesem prowadzi własny biznes odzieżowy, który również daje mu satysfakcje i stabilność finansową. Jest to dla niego szczególnie ważne, bo w 2016 roku na Olimpiadzie planuje wystąpić ostatni raz, bijąc swój własny rekord i odchodząc z lekkoatletyki jako niepokonany.
Mimo wszystko, jak zapewnia sam Bolt, nie jest on zwyczajnym sportowcem, lecz człowiekiem, który przy małym nakładzie pracy, ale z ogromną pasją i miłością uprawia sport, który kocha. To pozwala mu zwyciężać. Nie lubi ćwiczyć, nie przepada też za treningami, które często opuszcza, nie stosuje też diet, uwielbia za to przekąski, kuchnię mamy i gry komputerowe. Mimo to jest niedościgniony, zawsze uśmiechnięty i sympatyczny. Jak twierdzi, jego pogodne nastawienie nie jest tylko grą przed kamerami, lecz jego prawdziwym charakterem. Szkoda, że nie mamy na świecie zbyt wielu tak normalnych, niezmanierowanych sportowców, a sport, który powinien być pasją, stał się maszynką do robienia pieniędzy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena