Koszyk 0
Opis:
Długotrwałe związki i przelotne romanse. Szalona namiętność i bezpieczna stabilizacja. Miłość prawdziwa i miłość urojona według Katarzyny Grocholi... "Czuła się taka samotna. Andrzej to wykorzystał. Pobrali się. I mieli żyć długo i szczęśliwie. Nie pamięta tych pierwszych miesięcy po ślubie. A zaraz potem przyszedł list. Pierwszy, drugi, trzeci... Nie mogę sobie wybaczyć, że tak lekkomyślnie zdecydowałem, że moje życie będzie pozbawione sensu. Ty byłaś moim życiem... Nie odpisała. Bała się (.. ... ). I wtedy przyszedł List Ostatni. W styczniu, pięć lat temu. Nie mam wpływu na Twoje życie. Ale nie mogę wykluczyć, że coś się stanie, że zmienisz zdanie. Jeśli tak będzie, nic nam nie przeszkodzi... nigdy... Jeśli kiedyś okaże się, że zmienisz decyzję - będę czekał. Nie odpowiadaj. Ale wiedz - przez pięć lat czternastego lutego będę na Ciebie czekał w Londynie w Valentine." Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Grochola
  • 2012
  • 292
  • 195
  • 120
  • 978-83-08-04621-0
  • 9788308046210
  • ZASD4

Recenzje czytelników

Odnaleźć szczęście...

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwsza książka pani Grocholi, którą przeczytałam. Na początku byłam bardzo zdziwiona stylem pisarki. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim pisaniem, z taką awangardą, finezją. Książka jest zupełnie inna niż wszystkie książki które czytałam do tej pory.
Autorka ukazuje nam starania bohaterów w osiągnięciu szczęścia. Ale czym jest szczęście? Jak to powtarza moja polonistka: szczęście, razem z miłością oraz sprawiedliwością są pojęciami abstrakcyjnymi ... Dla osoby głodnej szczęściem będzie bochenek chleba, dla pracoholika szczęściem będzie awans, a dla dziecka otrzymanie cukierka. Dla każdej z tych osób dana sytuacja jest szczęśliwa. A co jeśli przeżywa się nieszczęście, albo po prostu przy monotonni życia nie odczuwa się szczęścia? Właśnie takie osoby przedstawia nam autorka, ukazując nam zdobywanie przez nie „upoważnienia do szczęścia”. Każda z tych osób odnajduje szczęście, te większe lub mniejsze, jednak nikt nie da nam takiego upoważnienia. Sami musimy na nie zapracować.
W książce znajdziemy 7 różnych opowiadań, napisanych z różnych perspektyw. Każde z nich jest unikalne i ciekawe. Poznamy Ankę i Beatę, Alę i Antka oraz kilku innych bohaterów, z których każdy na swoje lęki, słabości i przejścia.
Książka bardzo przypadła mi do gustu. Napisana ciekawym językiem, bardzo szybko się ją czyta. Na pewno w przyszłości bez wahania sięgnę po kolejne książki tej autorki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena