Koszyk 0
Opis:
Pełna kontrowersyjnych momentów, debiutancka powieść Justyny Sielki. Jest to zapowiedź jej talentu, obok którego nie można przejść obojętnie. ...Autorka opisuje przeżycia dwóch młodych kobiet, które decydują się na opuszczenie swoich mężów, zdegenerowanych alkoholików i despotów. Z małymi dziećmi odchodzą, nie mając żadnych źródeł utrzymania ani dobrych perspektyw na samodzielne życie... Leszek Żuliński Powieść nie tylko dla kobiet. Mężczyźni mogą dowiedzieć się ... jak postrzegani są przez swoje partnerki życiowe. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Lucky
 • miękka
Mniej Więcej
 • Justyna Sielka
 • 2012
 • 1
 • 160
 • 190
 • 125
 • 978-83-62502-54-7
 • 9788362502547
 • ZAR8K

Recenzje czytelników

Walka o siebie

Ocena:
Autor:
Data:
"Upokorzona " jest debiutancką powieścią Justyny Sielki,która w bardzo realistyczny sposób opisuje problem alkoholizmu w rodzinie,a także sytuację kobiet poniżanych,żyjących z despotycznymi mężczyznami,dbającymi tylko i wyłącznie o swoje dobro i wygodę.

Autorka opisuje przyjaźń Magdy i Hanki,które mają już dość swojego monotonnego,wypełnionego ciągłymi obowiązkami,ciągłym pośpiechem,nerwami życiem,pozbawionym męskiego ciepła i miłości.Dziewczyny planują ucieczkę ... Postanawiają spakować najpotrzebniejsze rzeczy,wziąć dzieci(Magda 5 letniego Wojtusia,Hanka 3 letnią Kasię) i zamieszkać przynajmniej tymczasowo u mamy Magdy.

Początkowo są przerażone.Przede wszystkim gwałtowną reakcją swoich małżonków,groźbami których panowie nie oszczędzają,kierując je w stronę żon,a później tym czy same dadzą sobie radę ułożyć na nowo całe swoje życie.

Czytając nie wątpiłam,że Magda i Hanka pokażą jeszcze na co je stać.Nie myliłam się.Bardziej odważna Hania pierwsza znajduje prace w sklepie,a nawet i nowy obiekt miłosny.Magda początkowo załamana widząc poczynania przyjaciółki zaczyna wierzyć w siebie.Znajduje pracę w biurze podróży,zakłada sprawę rozwodową,planuje powrót do nauki.Nabiera siły,pewności siebie,leczy się z kompleksu płci.Myśli o tym,że nareszcie może wychować Wojtusia tak,jak chciała.W spokoju,w atmosferze pełnej miłości,bez krzyku,bicia,wulgaryzmów,alkoholizmu.Tak,żeby wyrósł na porządnego faceta,a nie na kolejnego"PanaiWładcę"

Autorka pokazuje nam,że nigdy w życiu nie należy się poddawać.Zawsze są wyjścia z trudnych sytuacji życiowych.Trzeba tylko chcieć,podnieść głowę do góry,spróbować i walczyć.Walczyć o siebie!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena