Koszyk 0
Opis:
Paryż z początku XX wieku.. Cuchnące nędzą uliczki, salony ezoterycznych klubów, palarnie opium, oszałamiające cudami techniki ekspozycje Wystawy Światowej oraz mroczne czeluście kanałów, w których czai się… Zło. Mroczny, przeszywający do szpiku kości thriller autora słynnej Trylogii Zła. Paryż, rok 1900. W oknach zapalają się już pierwsze żarówki elektryczne, a ulicami między fiakrami mkną coraz szybciej automobile. Wzięty pisarz Guy de Timé ... e rezygnuje z dotychczasowego życia i ukrywa się przed rodziną w… domu publicznym. Jego właścicielka, Julie, wynajmuje pisarzowi poddasze – idealne miejsce do pracy nad nową powieścią. Wyjątkowo bulwersujące okoliczności śmierci jednej z kurtyzan, której okaleczone zwłoki mieszkańcy Buduaru odkrywają pewnej nocy na ulicy, skłaniają Guya do rozpoczęcia własnego śledztwa w tej sprawie Kiedy pisarz w towarzystwie tajemniczej Faustyny oraz inspektora Perottiego spróbuje rozwikłać ową zagadkę, spomiędzy paryskich kręgów ezoterycznych i cudów wystawy światowej wyłoni się powoli straszliwy sekret, fascynujący każdego od zarania dziejów: możliwość kontroli nad czasem… Doskonały, wizjonerski thriller, w którym postęp nauki okazuje się pożywką dla szaleństwa zagubionych dusz. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Maxime Chattam
  • 2012
  • 1
  • 508
  • 195
  • 123
  • 9788375085433
  • 9788375085433
  • ZAOE6

Recenzje czytelników

Opowieść z drugim dnem

Ocena:
Autor:
Data:
Było to moje pierwsze spotkanie z prozą pana Chattama, ale już po lekturze tej powieści z czystym sumieniem mogę uznać go za mistrza suspensu.
"Upiorny zegar" trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Autor stworzył nie tylko pasjonującą akcję, ale i ciekawe portrety bohaterów, którzy nie mając do dyspozycji nowoczesnych technik kryminalistycznych, rozwiązują zagadkę w sposób godny podziwu. Posługują się przede wszystkim dedukcją ... ale pomaga im także z pozoru amatorska znajomość psychologii, grafologii i codziennego życia Paryża. Właśnie ten ostatni element okazuje się kluczowy w dochodzeniu do rozwiązania upiornej zagadki.

Powieść Chattama to także fascynujący fresk Paryża jako miasta molocha - nowoczesnego, witającego nowe stulecie Wystawą Światową, symbolizującą tryumf ludzkiego umysłu, ale i będącego siedliskiem zbrodni i zła, nędzy i wszelkich wynaturzeń.

Przeczytałam tę powieść bardzo szybko i z ogromnymi emocjami. Zakończenie zaskoczyło mnie ogromnie i zmroziło krew w żyłach. To na pewno idealna lektura dla tych, którzy lubią thrillery, ale nie tylko, gdyż książka ma drugie dno - stawia pytania o granice możliwości ludzkiego umysłu, o miejsce dobra i zła w świecie, o relacje między zdobyczami cywilizacji i ceną, jaką trzeba za nie płacić, gdy nauka staje się narzędziem w rękach szaleńców.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena