Koszyk 0
Opis:
Czy dwoje ludzi po przejściach ma szansę ułożyć sobie życie? Czy traumy z przeszłości można pokonać dzięki wierze i miłości? Zmęczona samotnym życiem, przybita tragedią, do której doszło w miejscu jej pracy, Kate podejmuje nowe wyzwanie: odnowienie rodzinnej posiadłości. Spotyka tam Matta, mężczyznę z tajemniczą przeszłością, który pomaga jej w tym przedsięwzięciu ... To powieść o uwolnieniu z głębokiego smutku i pozostawieniu za sobą trudnego bagażu doświadczeń życiowych oraz o dążeniu ku pełni i szczęściu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Becky Wade
  • 2014
  • 384
  • 210
  • 140
  • 978-83-7516-639-2
  • 9788375166392
  • ZBD5B

Recenzje czytelników

"Uparte serce"

Ocena:
Autor:
Data:
Z reguły jestem raczej sceptycznie nastawiona do debiutów, ale czasem podejmuję ryzyko i sięgam po takie pozycje, zwłaszcza gdy mnie szczególnie zainteresują. Tak też było w przypadku książki autorstwa Becky Wade, która mnie zachęciła zarówno obiecującym zarysem fabuły, jak i pozytywnymi recenzjami. Czy „Uparte serce” sprostało moim oczekiwaniom?
Kate Donovan, to kobieta po trzydziestce, pracownica opieki społecznej, która ma za sobą kilka nieudanych związków. Zmęczona samotnym życiem ... postanawia wziąć trzymiesięczny urlop i pomóc swojej babci w odnowie starej i zaniedbanej posiadłości Chapel Bluff. Tam poznaje Matta, byłego hokeistę, człowieka ponurego i skrytego, który dźwiga za sobą bagaż bolesnych doświadczeń. Kate, poruszona cierpieniem w oczach mężczyzny i jego tragiczną historią, postanawia mu pomóc odnaleźć chęć do życia, mimo wyraźnego oporu z jego strony.
Sięgając po debiutancką powieść Becky Wade nie spodziewałam się wiele, ale to, co otrzymałam, pozytywnie mnie zaskoczyło i przeszło moje skromne oczekiwania. Nie potrafiłabym dokładnie wskazać, co czyni tę pozycję wyjątkową w moich oczach, bo składa się na to wiele czynników. Jednym z nich jest świetna kreacja postaci, których sylwetki są wyraźnie zarysowane i które nadają charakter tej historii. Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam okazję naprawdę polubić dwójkę głównych bohaterów, nie wspominając już o wątku romantycznym, który śledziłam z prawdziwym zaangażowaniem. Trudno mi uwierzyć, że jest to debiut autorki, ponieważ Becky Wade posługuje się naprawdę wprawnym piórem, który sprawia, że książkę czyta się szybko, bez zbędnych zastojów.
„Uparte serce” to pozornie zwykła powieść, która powoli, ale z konsekwencją zdobywała moje serce. Debiutanckie dzieło Becky Wade ostatecznie mnie zachwyciło, ponieważ mam słabość do takich historii o miłości; historii, które nie kojarzą się z czymś banalnym i tandetnym, tylko z czymś autentycznie wyjątkowym i dojrzałym. Chylę czoła autorce za to, że wykreowała tak cudownie poruszającą i wywołującą falę różnorakich emocji książkę, która bez wątpienia zachęca do tego, by ponownie się w niej zagłębić. Jestem pewna, że jeszcze nie raz sięgnę po „Uparte serce” i za każdym razem będę czerpała taką samą przyjemność z czytania. Czy polecam? Jak najbardziej! Jeżeli macie ochotę na ciepłą i wzruszającą historię miłosną, to debiut Becky Wade jest niewątpliwie pozycją wartą uwagi ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Uparte serce

Ocena:
Autor:
Data:
Uparte serce" to powieść wręcz idealnie nadająca się jako baza pod scenariusz filmowy. Już po paru stronach nasunął mi się na myśl pewien autor, którego styl pisania jest łudząco podobny do Becky Wade. Ten styl należy do Nicholasa Sparks'a, który podobnie jak autorka powieści z dzisiejszej recenzji, także trzyma się charakterystycznego dla dawnych lat stylu pisarskiego. Myślę, że chyba każdy kto czyta książki wręcz nałogowo, dostrzega pewną różnicę pomiędzy stylem powieści dzisiaj ... a tym obecnym jeszcze parę lat temu. Chociaż oczywiście dzisiaj także mamy mnóstwo wspaniałych powieści, to jednak dawniej były one zupełnie inne, miały inny schemat i sposób rozwijania wątków, akcji, zwłaszcza jeśli chodzi o takie gatunki jak powieść obyczajowa czy romans. Wade w swojej książce używa właśnie tego dawnego stylu, dzięki czemu czytając czułam jakbym trzymała w dłoniach jakąś starą, dobrą książkę. Według mnie główną cechą, dzięki której kiedyś książki bardziej zapadały w pamięć, jest sposób tworzenia postaci. Dzisiejsi bohaterowie, piękni, wykształceni, bogaci, wręcz idealni, do tego zawsze ustawieni w wielkim mieście, nie są już tak bliscy czytelnikom, jak bohaterowie zwykli, mający problemy i wiodący normalne życie. Na szczęście dzisiaj coraz częściej autorzy sięgają właśnie po takie normalne charaktery i powracają do dawnych zwyczajów.
Na pewno polecam "Uparte serce" wszystkim wielbicielom spokojnych lektur, idealnych na miły wieczór, które nie zajmują wiele czasu, a zapadają w pamięć i przypominają dawne powieści romantyczne.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena