Koszyk 0
Opis:
Dwie dekady po atomowej zagładzie, czasy Pożogi. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej. Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia ... Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud. Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju - Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat. Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paweł Majka
  • 2014
  • 0
  • 512
  • 210
  • 141
  • *, 9788363944544
  • 9788363944544
  • ZBKIN

Recenzje czytelników

Mogło być lepiej, ale może będzie lepiej...

Ocena:
Autor:
Data:
Interesująca książka. Napisana lekkim młodzieżowym językiem, lecz czasem (rzadko, ale jednak) z banalnymi i naiwnymi dialogami i opisami miejsc oraz sytuacji. Opis Krakowa i Nowej Huty tak mroczny i czasem groteskowy tym bardziej sprawiał przyjemność, ponieważ to w końcu rodzime strony. Nie ma tu metra, może to rozczarowywać, bo w poprzednich książkach cyklu przewijał się ten motyw, lecz dla mnie to lekka ulga, bo ileż można włóczyć się po wilgotnych tunelach i mokrych tubingach ... Również na plus jest główny bohater, który nie jest zahartowanym wojskowym, który teraz by pełnił rolę Stalkera, lecz młody chłopak, który musi zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością.

Zakończenie jakby pisane w pośpiechu, zostawiło niedosyt po tak wielowątkowej fabule, lecz kilku wątków nie zamknęło.. Czyżby kolejna część była w drodze? Jeśli tak to mam nadzieję, że będzie podobnie jak w wypadku Andrieja Diakowa z "Do światła" która nie powalała, ale już "W mrok" zrobiła wrażenie mrocznością, która gęstniała z każdym przeczytanym rozdziałem.

W mojej ocenie książek są tylko dobre i bardzo dobre. Ta należy do dobrych. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kraków po atomowej apokalipsie nieźle sobie daje radę.

Ocena:
Autor:
Data:
Co wyróżnia polskie wydanie serii Uniwersum Metro 2033?
Na pewno brak aż takiej wielkiej roli broni palnej w walce z mutantami. Tutaj o wiele bardziej przydatne są łuki i kusze, proste w obsłudze i praktycznie dla każdego. W związku z tym również monetą nie są naboje a przede wszystkim handel wymienny. Owszem bronią automatyczną czy muszkietami własnej roboty ludzie dysponują, lecz do takiej broni ma dostęp zmilitaryzowana część społeczeństwa ...
Do tego brak wielkich i dziwnych mutantów i dobre wytłumaczenie tego faktu, że przeżyje to co się dostosuje do nowych warunków. Zbytnie mutacje nie dają tej szansy bo sieją zbyt wiele spustoszenia w DNA a co za tym idzie, brak reprodukcji. Mimo to jednak pojawiają się jednomyślne zwierzęta, jak i ludzie obdarzeni mocami ujarzmiania tych bestii.
A do tego wszystkiego podział społeczeństwa na wiele frakcji, schrony, kombinat, faszyści, komuniści, kanibale, muzeum … jak i szarzy czy popielni … niby tak jak w innych wydaniach serii, tyle że inaczej się na to patrzy kiedy są wszyscy od siebie oddzieleni sporym kawałkiem drogi od siebie.
I jak to zwykle bywa w razie niebezpieczeństwa każdy musi liczyć na siebie. A głównym bohaterem jest nie żołnierz, nie stalker, tylko 19 letni aktor.
Polecam wam małpeczki tę książkę z czystym sumieniem i to nie tylko dla fanów serii Uniwersum 2033.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena