Koszyk 0
Opis:
Kotek Mamrotek chodzi swoimi drogami i ma wielu ciekawych przyjaciół: psa Pufka, myszy, Słonia, Misia... Nie lubi deszczu, ale znalazł sposób, aby sobie z nim poradzić… Ma duszę artysty, choć nie zawsze dobrze na tym wychodzi. Lubi płatać figle, ale to poczciwy kot, którego nie sposób nie polubić! Popularny bohater kultowego komisu ze "Świerszczyka" uczy opowiadać. Aby poznać przygody Kotka Mamrota ... trzeba uważnie obserwować, wyciągać wnioski i szukać związków przyczynowo-skutkowych. To wspaniała zabawa i nauka dla najmłodszych. Książka rozwija ważne umiejętności, ćwiczy spostrzegawczość, ale przede wszystkim rozbudza wyobraźnię, bo świat Kotka Mamrotka jest trochę inny od naszego, bardziej zabawny i zwariowany! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Piotr Olszówka
  • 2015
  • 1
  • 48
  • 163
  • 227
  • 9788310127914
  • 9788310127914
  • ZCEJ0
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Książka do czytania, nawet dla tych, co liter nie znają ;

Ocena:
Autor:
Data:
"Kotek Mamrotek" to zbiór przygód poczciwego kotka, bohatera komiksu, którego być może znacie już ze "Świerszyka". Wiosenną porą, kiedy na drzewach pojawiają się pierwsze listki, a w powietrzu unosi się śpiew ptaków, w naszym bohaterze budzi się dusza artysty: muzyka i malarza. Wraz z kolejnymi stronami książki coraz lepiej poznajemy kotka Mamrotka, który okazuje się dowcipnisiem, ale niezwykle życzliwym, pomocnym i pomysłowym. Wraz z nim mija nam ciekawie lato ... jesień i zima. Plażujemy, wędkujemy, zbieramy grzyby i gromadzimy zapasy, bawimy się w pierwszym śniegu, ubieramy choinkę i świętujemy nowy rok. I nawet przez chwilę nie ma mowy o nudzie. Przy czym cały ten rok z życia kotka opowiedziany został prawie bez słów.

Historyjki w książce "Kotek Mamrotek" opowiedziane są głównie za pomocą ilustracji, dzięki temu już najmłodsi czytelnicy mogą brać czynny udział w jej czytaniu. Wiadomo, że dziecku dopiero zaczynającemu mówić, to rodzice muszą opowiadać, ale już trajkoczące 3-latki same mogą zacząć bajać na temat ilustracji w książce i dzięki temu rozwijać się na nowej płaszczyźnie. "Kotek Mamrotek" dzięki swojej formie, uczy obserwować, wyciągać wnioski i opowiadać. Ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność szukania związków przyczynowo-skutkowych. I oczywiście rozwija wyobraźnie. Spójrzcie chociażby na tę ilustrację z wierzbami, którą ozdobiła moja córcia :) Dlaczego kotek nagle porzucił swój plan zerwania gałązek i wskoczył (a może wpadł) do dzbanka? Myślę, że odpowiadać nie muszę :)

"Kotek Mamrotek" to książka w twardej okładce z czarno-białymi ilustracjami i kilkoma zdaniami tekstu. Ilustracje są proste i często dowcipne, ponumerowane, żeby nie było problemu z ustaleniem kolejności wydarzeń. Czy są one ładne, a raczej czy podobają się - to kwestia gustu. Mnie nie zachwycają, ale przekonałam się już nie raz, że dzieci inaczej patrzą na obrazki, są bardziej otwarte, więc nie moje zdanie liczy się w tej kwestii, a każdego dziecka indywidualnie. Wiki kotek się spodobał :) ale już w pierwszej chwili postanowiła zmienić kolorystykę książki. Za nim jeszcze ja zdążyłam pomyśleć, ona już chwyciła za pisaki i sprawiła, że wiosna w książeczce nabrała kolorów, a kotek Mamrotek przywdział ubranko przypominające pszczółkę :)
Wiktoria każdorazowo ogląda książkę "Kotek Mamrotek" w wielkim skupieniu i zaciekawieniu. Póki co, jeszcze samodzielnie nie opowiada przygód Mamroka, ale powoli ćwiczymy tę umiejętność. Na razie to ja opowiadam, a ona dopowiada lub odpowiada na moje pytania. Bardzo się cieszę, że ta książeczka akurat teraz trafiła w nasze ręce, bo Wika niedawno zaczęła mówić i teraz musimy jak najwięcej ćwiczyć tę umiejętność, a "Kotek Mamrotek" świetnie się do tego nadaje. Myślę, że z tą książką, oraz książkami z serii Opowiem, Ci mamo, Wiktoria szybko się przełamie i sama będzie płynnie opowiadać.

Zdjęcia książeczki możecie obejrzeć na moim blogu, zapraszam
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2015/02/kotek-mamrotek-p-olszowka-k-dudek.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kotek Mamrotek

Ocena:
Autor:
Data:
ta książeczka to nie tylko świetna zabawa. To także trening spostrzegawczości dla naszych pociech. Bo żeby zrozumieć o co chodzi w każdej z przygód Mamrotka musimy dokładnie przyjrzeć się poszczególnym obrazkom i wyciągnąć wnioski. W innym razie nie zrozumiemy jak do tego doszło, że na przykład nasz uroczy kociak podlewa chmury lub jest czarny jak smoła. A może chcecie wiedzieć, dlaczego kotek zbiera liście w lesie, albo zamiast oglądać ptaków ogląda żabki w stawie? No cóż ... Wystarczy zerknąć na obrazki i wszystko szybko staje się jasne :)

Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem jak już koniecznie chcemy, by nasza książeczka była nie tylko zabawą, ale także nauka dla naszych dzieci, to także możemy coś z tym zrobić. Bowiem nasze mini komiksy zawarte na poszczególnych stronach w tej lekturze to także świetny trening dla dzieciaków. Wystarczy, ze poprosimy je by nam opowiedziały co się dzieje z Kotkiem Mamrotkiem tu czy tam. Maluchy uwielbiają nam coś opowiadać, a ta lektura jest świetnym sposobem by dać im temat do wspólnej rozmowy. Dzięki tym obrazeczkom i naszej małej pomocy dzieci nauczą się wypowiadać pełnymi zdaniami, poszerzą swój zasób słów itp. Zresztą sami chyba doskonale wiecie jakie zalety ma tego typu zabawa, więc ja już nic więcej nie będę Wam tu pisać. No poza jednym krótkim wyrazem, który mówi samo za siebie. POLECAM!!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena