Koszyk 0
Opis:
Młoda policjantka w wyrafinowanej grze z genialnym seryjnym mordercą, który terroryzuje Londyn. A wszystkie tropy śledztwa prowadzą do niej... S.J. Bolton to laureatka i finalistka międzynarodowych nagród literackich, m.in.: * CWA Gold Dagger * Barry Award * International Thriller Writer's Best First Novel * Mary Higgins Clark francuskiej Prix du Polar - najwyższej dla kryminału Lacey Flint, młoda londyńska policjantka z ponurą, głęboko skrywaną przeszłością ... jest zafascynowana postaciami seryjnych morderców, zwłaszcza najsłynniejszego: Kuby Rozpruwacza, rzeźnika wiktoriańskiego Londynu, którego nigdy nie schwytano. Ale jako detektyw nigdy jeszcze nie prowadziła sprawy zabójstwa, nie widziała z bliska zwłok. Aż do pewnego wieczoru, gdy na parkingu obok jej samochodu osuwa się na ziemię straszliwie poraniona kobieta, która umiera na jej rękach... Lace zostaje przewieziona na przesłuchania. Uczestniczy w śledztwie, ale wie, że jest obserwowana. A potem dostaje list - przerażająco znajomy, przypominający jej coś, co - jak sądziła - pogrzebała głęboko w przeszłości. Naśladujący listy Rozpruwacza do Scotland Yardu. A kolejne zabójstwa są wierną repliką bestialskich zbrodni sprzed stu lat. Tyle że ich sceną są miejsca dobrze znane Lacey... Co łączy policjantkę z zabójcą? Kolejne tropy prowadzą do niej samej. A najważniejszą zagadką w tej makabrycznej szaradzie może okazać się odpowiedź na pytanie: kim naprawdę jest Lacey Flint? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • S.J. Bolton
 • 2012
 • 1
 • 416
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-4362-7
 • 9788324143627
 • ZAM8Y

Recenzje czytelników

Ulubione rzeczy

Ocena:
Autor:
Data:
Zawsze podkreślam, że Amber wydaje świetne thrillery - jeszcze na żadnym się nie zawiodłam. Tak było również i tym razem, wciągnęłam się w opowieść od pierwszych stron i tak już było do końca.
"Ulubione rzeczy" to mocny thriller, "zakręcony jak cztery słoiki", gdzie trup ściele się gęsto, a całość owiana jest nutką tajemnicy i powiązana z historią Kuby Rozpruwacza. Zaintrygowani?! To zaczynamy.

Lacey Flint jest londyńską policjantką, singielką ... od dzieciństwa zafascynowaną postaciami seryjnych morderców. Jak kiedyś sama stwierdziła na lekcji historii, dla niej najciekawszą postacią historyczną był ...Kuba Rozpruwacz. Ta wiedza i fascynacja przyda jej się niedługo w pracy...niestety.
Lacey wraca wieczorem od swojego świadka, kiedy wpada na nią poraniona kobieta, która umiera jej na rękach. Dziewczyna jest w szoku, zostaje zabrana na przesłuchanie - jest świadkiem.
Zaczyna też uczestniczyć, nieoficjalnie, w prowadzonym dochodzeniu. Sprawa się komplikuje, kiedy dziennikarka dostarcza list od mordercy - list naśladuje listy wysyłane do policji przez Kubę Rozpruwacza, a modus operandi również wskazuje na jego naśladowcę.
Lacey dzieli się swoją wiedzą o Rozpruwaczu z ekipą dochodzeniową, a tymczasem dochodzi do kolejnych zbrodni. Giną kobiety, a na miejscu zbrodni brak śladów. Kiedy jednak ślady się znajdują okazują się sfingowane.

Ślady pokazują powiązanie zbrodni ze sprawą sprzed lat. Sprawą gwałtu na dwóch siostrach, Cathy i Victorii Llewellyn. Lacey również jest w to zamieszana.
Detektywi podążają tropem mordercy, mordercy-kobiety, a Lacey nie wie czy ma pomagać czy uciekać...
Wynik śledztwa okazuje zaskakujący! Kim naprawdę jest Lacey Flint?!

"Ulubione rzeczy" to intrygujący i zagmatwany thriller, świetnie skonstruowany i przemyślany w detalach. Owiana tajemnicą postać Kuby Rozpruwacza i jego naśladowcy dodają pieprzyku całej historii.
Autorka zwodzi czytelnika i lawiruje, po czym zaskakuje. Finał jest nieoczekiwany, a końcówka niezwykle intrygująca. Całość napisana barwnym, plastycznym językiem, co sprawia, że chwilami na skórze pojawia się "gęsia skórka". Akcja jest niezwykle wartka, porywa czytelnika - tak jest do ostatnich stron, aż ciężko książkę odłożyć.
Mnie się bardzo podobała, szczególnie zaskakujące zakończenie - ale tak właśnie w thrillerach być powinno! Serdecznie polecam !

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/09/ulubione-rzeczy-sjbolton.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mocna

Ocena:
Autor:
Data:
Krwawa, brutalna, zaskakująca, doskonale połączona ze zbrodniami dokonanymi przez Kubę rozpruwacza, trzyma w napięciu, ciekawe "tło", nie tylko sama akcja, wiele zwrótów akcji i całkowicie zaskakujące zakończenie. Trudno się oderwać, warto sięgnąć. Dla ludzi o mocnych nerwach ;)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena