Koszyk 0
Opis:
Poznajcie Ulę, dzięki której zapomnicie, co to nuda! Dziewczynka ma głowę pełną fantastycznych pomysłów (chociaż jej rodzice mają trochę inne zdanie na ten temat). Lubi zwierzęta (zwłaszcza małe), książki (te do czytania, te do oglądania i te do kolorowania), jedzenie, które chrupie w zębach, czekoladę, nawet jeśli nie chrupie, no i oczywiście lubi się bawić. A w wymyślaniu zabaw nie ma sobie równych. Nawet Urwisy z sąsiedztwa będą pod wrażeniem! Uwaga: pierwszy tom prześmiesznej serii ... od której nie będziecie mogli się oderwać! Gdy Katarzyna Majgier była w wieku Uli, poszła do zerówki. W pierwszej klasie zaczęła pisać pierwszą książkę, a w czwartej - wspólnie z koleżanką - założyła dwuosobowe wydawnictwo. To była świetna zabawa, ale później trzeba było zająć się nauką i pracą... Jednak nadal lubiła książki i już jako dorosła osoba znowu zaczęła je pisać. Jest autorką utworów dla dzieci ("Ula i Urwisy", "Amelka" i "Misiek, co ty opowiadasz"), młodzieżowej serii dzienników Ani Szuch ("Trzynastka na karku" i dalsze tomy) oraz innych książek dla młodszych i starszych czytelników (np. "Duch z Niewiadomic", pierwszy tom serii "Tajemnice starego pałacu"). Lubi też czytać, fotografować i podróżować. Kasia Kołodziej - wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, pracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu - w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www. krolewnakasia.pl. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Majgier
  • 2014
  • 1
  • 96
  • 192
  • 130
  • 9788310124333
  • 9788310124333
  • ZBC52
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

zabawna :)

Ocena:
Autor:
Data:
Ula ma 5 lat i jak sama pisze jest mała jak na swój wiek :)Poza tym lubi zwierzęta, te małe książki w każdej postaci no i co najważniejsze lubi jedzenie, które chrupie w zębach.
Najbardziej lubi zabawę na podwórku, gdzie może chować się w krzakach bo niestety na podwórku nie ma żadnych drzew i nie ma jak zrobić domku na drzewie. No bo w końcu są fajne bo widziała w telewizji.
Niestety wszystko ma ulec zmianie gdyż jak mówi znajoma babci, przyjeżdżają wandale ...
A wiadomo jak przyjeżdżają wandale to wszystko niszczą więc trzeba się odpowiednio przygotować.

Książka napisana jest w sam raz dla dzieci, ja czytałam Michasi i bardzo jej się spodobała. Rozmawiałyśmy o zachowaniu Uli, pośmiałyśmy się z jej ulubionego powiedzenia no to lipa. Moja Michasia znowu ma ulubione no co. Można miło spędzić czas czytając o przygodach Uli, starsze dzieci spokojnie mogą same sięgnąć po tę książkę litery są dość spore i w dużych odstępach. Do tego ładne czarno-białe ilustracje nadają klimat całości. Polecamy z uśmiechem
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przezabawna!

Ocena:
Autor:
Data:
Ula ma pięć lat. Nie ma towarzystwa, więc większość czasu spędza sama, lub z dorosłymi. Ma za to główkę pełną fantastycznych pomysłów, które wykorzystuje w codziennych zabawach. Jej życie jest w miarę usystematyzowane, bez wielkich wstrząsów i przewrotów i nasza bohaterka ceni je sobie. Ziarnko niepewności zasiewa wiadomość o mających się wkrótce zjawić dwóch urwisach (wandalach) i ziarnko to pada na żyzną glebę. Od tego momentu Ula myśli tylko o tym jak swój ład codzienny ... swoją prywatność i własność uchronić przed destrukcyjnym wpływem urwisów. A że główkę ma nie od parady, pomysłów jej nie brak i dobrze, bo dzięki temu mamy zapewnione godziny wyśmienitej zabawy!
Bez wahania mogę powiedzieć, że jest to jedna z najzabawniejszych, najbardziej rozbrajających książeczek jakie czytałam mojemu dziecku. Lekkością i humorem dorównuje książkom Astrid Lindgren. Pozwala zajrzeć do głowy „poważnej” pięciolatki i spojrzeć na świat jej oczami. Ula jest przez większość czasu przekonana, że dorośli nic nie rozumieją, rozczula swoją pewnością siebie i przekonaniem o dogłębnym pojęciu świata i jego tajemnic.
Na każdej stronie znajdziemy zabawne jednokolorowe ilustracje, przykuwające uwagę dzieci (rodziców również!)Z tej książeczki dowiemy się krok po kroku skąd nagle w główkach dzieci biorą się kosmiczne pomysły, kompletnie dla nas nielogiczne, ale dla nich, poprzedzone wnikliwym dumaniem. Dowiemy się jak jedno słowo potrafi mocno wrosnąć w umysł swoim znaczeniem i podporządkować całkowicie swojej idei. Uważajcie dorośli, jakich słów używacie przy dzieciach! ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena