Koszyk 0
Opis:
Josui, młoda dwudziestoletnia Japonka i Allen, oficer armii amerykańskiej, stacjonujący w Tokio podczas powojennej okupacji, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ojciec dziewczyny jest wziętym lekarzem zaprzyjaźnionym z arystokratyczną rodziną Matsui i liczy na to, że któregoś dnia córka poślubi syna pana Matsui, szlachetnego i światłego Kobori. Jednak Josui przyjmuje oświadczyny Allena. Młodzi, świadomi oporu najbliższych, decydują się na małżeństwo i zamieszkują w Nowym Jorku ... Z czasem, mimo wciąż silnego, wzajemnego uczucia, coraz bardziej dają o sobie znać różnice, wynikające z odmiennego pochodzenia... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Pearl S.Buck
 • 2009
 • 1
 • 256
 • 205
 • 145
 • 978-83-7495-634-5
 • 9788374956345
 • W9374

Recenzje czytelników

Ukryty kwiat

Ocena:
Autor:
Data:

Rzadko sięgam po książki związane z tematyką wschodu, jakoś nie czuję tych klimatów. Tym razem przeczytałam książkę za namową Dunajki, która bardzo ceni książki Pearl S. Buck.
Przeczytałam, nie była zła, ale jakoś wschodnie klimaty i ta grzeczność, ułożenie - to nie moje klimaty.

"Ukryty kwiat" to opowieść o trudnej miłości pomiędzy amerykańskim oficerem, Allenem, a młodziutką Japonką amerykańskiego pochodzenia, Josui.
Dziewczyna mieszka i uczy się w Tokio ... jej ojciec jest cenionym lekarzem. Rodzina powróciła do Japonii po latach mieszkania w Ameryce. Mieli do wyboru życie w obozie dla uchodźców lub powrót do Japonii.
Ojciec chce, aby córka poślubiła syna jego znajomego, Kobori, jednak dziewczyna oddała już serce Allenowi.
Biorą buddyjski ślub i oficer wraca do domu, sam. Niestety nie znajduje wsparcia wśród swoich rodziców, a dodatkowo okazuje się, że w stanie Ameryki, gdzie mieszka, zakazane prawem są mieszane małżeństwa.
Kiedy Josui przylatuje do niego, wynajmują mieszkanie, a Allen odwiedza rodziców sam. Dziewczyna nie informuje męża o swojej ciąży, wyprowadza się ze wspólnego mieszkania i znika z jego życia
Pomaga jej Kobori, który jest w Ameryce w podróży służbowej.
Jak poukłada się życie młodziutkiej Josui? Czy wróci do Japonii? Co stanie się z jej dzieckiem?

Warunki życia i reakcje otoczenia weryfikują każdą miłość. Tutaj niestety otoczenie i czas nie okazały się przyjazne dla kochanków. Piękna za to była postawa Koboriego, który okazał dziewczynie przyjaźń i wsparcie, pomimo że zostawiła go na krótko przed ślubem.
Specyficzne warunki życia w Japonii są pokazane na zasadzie kontrastu z życiem w Ameryce. Opowieść jest barwna i ciekawa, ale specyfika wschodu do mnie nie przemawia.... niestety.
Polecam - innym na pewno spodoba się bardziej niż mnie, bo to dobra książka.
http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/05/ukryty-kwiat-pearl-s-buck.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena