Koszyk 0
Opis:
Dora Conroy jest piękna, pełna fantazji i uwielbia wszystko, co niezwykłe. Dlatego ku strapieniu swojej aktorskiej rodziny porzuciła teatr i z zapałem zajęła się kupowaniem i sprzedawaniem małych skarbów, które mniej życzliwi nazywają starymi rupieciami, a bardziej życzliwi - antykami. Jed Skimmerhorn to dziedzic arystokratycznej rodziny, który uciekł z klatki rodowej posiadłości, by pracować w policji. Jednak teraz, gdy spotkała go osobista tragedia, znowu uciekł, porzucając jedyne zajęcie ... które dawało mu radość, oraz ludzi, z którymi czuł się na swoim miejscu. Edmund Finley jest bogatym i zepsutym kolekcjonerem dzieł sztuki, w świecie którego wszystko musi być idealne. Dlatego gdy przypadkiem dochodzi do zamiany paczki zaadresowanej do Finleya, rozpoczyna się pościg, w którym ludzkie życie ma wartość o wiele mniejszą od zaginionych przedmiotów, a Jed i Dora znajdą ukryte skarby tam, gdzie nigdy by się ich nie spodziewali... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nora Roberts
  • 2014
  • 414
  • 216
  • 135
  • 978-83-7943-625-5
  • 9788379436255
  • ZBKYC

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Nora Roberts to od lat 80. XX wieku jedna z królowych światowych list czytadeł (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Każda jej książka staje się bestselerem i przez wiele miesięcy okupuje listę TOP10. Jej książki zna chyba większość czytelniczek. Nic dziwnego, pisze ciekawie, porywająco, a jej książki wciągają bez reszty, a zarazem dają odprężenie. Są one ciekawym połączeniem romansu z powieścią obyczajową i książką przygodową.
Powieści Roberts są pisane w zasadzie wg. jednego scenariusza ... ale i tak za każdym razem od ich lektury trudno mi jest się oderwać. Tym razem bohaterką jest Dora Connroy, która w Filadelfii prowadzi niewielką galerię, sklepik z antykami. Towar wyszukuje w całym kraju, a często także poza jego granicami. Pewnego dnia na jednej z aukcji kupuje zestaw przedmiotów, który wprowadzi zamieszanie w jej życie, ale i zmieni je całkowicie. Dora wraz z zaprzyjaźnionym policjantem Jedem Skimmerhornem, postanawia rozwikłać sprawę tajemniczych przedmiotów. Tym samy rozpoczyna całkowicie nowy okres w swoim życiu.
Pisarce po raz kolejny udało się niezwykle zręcznie połączyć thriller z silnym wątkiem romansowym. Co istotne, oba wątki są równorzędne, a przy tym część powiedzmy romansowa, nie jest mdła, landrynkowa, przesłodzona. Wręcz przeciwnie jest ostra, a to za sprawą nieutemperowanych charakterów obojga bohaterów.
W Ukrytych skarbach mamy wszystko,co sprawia, iż lektura jest świetną przygodą, a przy tym zabawą. Mamy piękną, niepokorną z niewyparzonym językiem bizneswoman, tajemniczego z wielka traumą, super przystojnego policjanta (który pragnie zacząć wszystko od nowa), oraz tego złego - bogatego i zepsutego kolekcjonera dzieł sztuki, dla którego liczy się zysk i własna przyjemność, a który uważa, że pieniądz może wszystko. Niby sztampa do bólu. Fakt, ale jak zręcznie napisana:). Nie jest to może arcydzieło literackie, ale jako powieść zapewniająca kilka godzin ciekawej lektury i ciekawie spędzony czas oraz relaks, Ukryte skarby sprawdzają się doskonale. Gorąco zachęcam do lektury. To świetna książka na nadchodzącą jesień, ale nie tylko.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Recenzja Informatora Czytelniczego

Ocena:
Autor:
Data:
"-Problem polega na tym, Shimmerhorn, że uczucia nie kierują się logiką. Przynajmniej nie moje. [...] Powiedziałam ci, że cię kocham, a ty wolałbyś pewnie, żebym ci dała w twarz, ale to wszystko prawda. Nie chciałam ci tego mówić... a może i chciałam. [...] Może i chciałam, bo choć wiedziałam, jak zareagujesz, nie lubię dusić w sobie uczuć. Ale to są moje uczucia, Jed. O nic cię nie proszę.

- Kiedy kobieta mówi mężczyźnie, że go kocha, prosi go o wszystko."

Są autorzy ... którzy budzą podziw mimo tego, że nie czytało się żadnej ich książki. O Norze Roberst słuchałam od lat. A to że jej książki są świetne, a to że słabe. Ciężko było mi ocenić, ponieważ styczność miałam jedynie z jej nazwiskiem i tytułami, nigdy nie sięgnęłam jednak po jej książkę. Ale mój podziw budziła i nadal budzi. Bo jak nie podziwiać kogoś, kto wydaje książkę za książką i ma ich na swoim koncie już setki? 400 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Czy ta liczba nie robi wrażenia? Cóż. W końcu i ja uległam znanej i cenionej autorce bestsellerów "New York Timesa". Jakie wrażenia? Trochę sama się dziwie, ale właściwie... pozytywne.

Dora Conroy jest piękną, pełną fantazji wielbicielką dosłownie wszystkiego. Pomimo tego, że jej rodzice to zapaleni aktorzy pławiący się na scenie jak ryby w wodzie, kobieta porzuciła teatr by zająć się kupowaniem i sprzedawaniem małych i większych skarbów, które popularnie ludzie nazywają rupieciami. Prowadząc mały sklepik z antykami kobieta wiedzie szczęśliwe życie. Wszystko zmienia się jednak wraz z pewną aukcją, na któej nieświadoma niczego naraża się szaleńcom. A także przystojny lokator wybrany przez ojca...

Jed Shimmerhirn to młody spadkobierca majątku po swojej arystokratycznej, choć oziębłej uczuciowo, rodzinie, który uciekł ze złotej klatki w karierę policjanta. Praca była dla niego sensem życia, dopóki nie spotkała go osobista tragedia, z którą mężczyzna nie potrafi sobie poradzić. Wystawiając na sprzedaż rodzinny dom wprowadza się do małego mieszkanka, by w spokoju móć ćwiczyć mięśnie i zapominać o bólu. Porzucając ulubione zajęcie i bliskich ludzi na nowo szuka sensu. Czy śliczna właścicielka mieszkania i śledztwo, w które zostaje przez nią, a może dzięki niej, wplątany, przywróci mu to, co utacił?

Jest też ten trzeci, który wyjątkow kompikuje życie zarówno Dory jak i Jeda. Edmund Finley, bogaty kolekcjoner prawdziwych dzieł sztuki. Kiedy przez przypadek dochodzi do zamiany jego zamówienia z innym towarem, mężczyzna robi wszystko, bo odzyskać utracone skarby. Opętany rządzą posiadania nie cofnie się przed niczym. Czy można odnaleźć ukryte skarby, kiedy ludzkie życie ma wartość mniejszą od maleńkiej figurki? I co z Dorą i Jedem w obliczu potężnego niebezpieczeństwa? Czy zabawa w detektywów tej dwójce się opłaci?

Przyznam, że spodziewałam się po tym utworze raczej banalnego harlequina niż wciągającej fabuły i muszę przyznać, że miło mnie ona zaskoczyła. Mieszanina romansu płynnie przechodzącego w coś więcej z kryminalną, momentami aż nazbyt brutalną, zagadką, to coś, co bardzo lubię. Jeśli chodzi o akcję, oceniam ją zdecydowanie na plus. Co do jezyka... tutaj książka wypada trochę słabiej. Oczywiście miłośnikom suchych dialogów ten utwór się spodoba i nie będą mieli żadnych wątpliwości, jednak tym, którzy w prozie cenią sobie również dobre opisy... Cóż. Oni mogą poczuć drobny niedosyt, ponieważ tej formy według mnie było w tekście stanowczo za mało, jeśli nie liczyć upojnych opisów scen intymnych, które, nota bene, były całkiem smaczne, co również pozytywnie mnie zakoczyło. Ogromn scen erotycznych w powieściach, które ostatnio czytam, stanowczo mnie przeraża. Miło wiec było przeczytać coś, w czym widać umiar. Koniecznie muszę też wspomnieć o okładce, która strasznie przypadła mi do gustu!

Podsumowując, jak dla mnie "Ukryte skarby" były lekturą całkiem przyjemną, co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę powszechnie panujące opinie o autorce. Może nie była to książka, która wyjątkowo mnie porwała, ale też nie należała do tych, które potrafią prawdziwie wynudzić. Ciężko mi oceniać całokształt pracy Nory Roberts, po lekturze jej jednej powieści, ale kto wie, może w przyszłości sięgnę po kolejne?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena