Koszyk 0
Opis:
KSIĄŻKA dla DOROSŁYCH! Aleksa McKenzie, porywcza właścicielka księgarni, odprawia miłosne czary, bo nie chce dopuścić do sprzedaży rodzinnego domu. Jedyny ratunek - bogato wyjść za mąż. Aleksa nie przewidziała, że jako oblubieńca wyczaruje sobie wpływowego biznesmena, a zarazem starszego brata najlepszej przyjaciółki, który przed laty złamał jej serce. Bogaty architekt Nick Ryan nie pali się do małżeństwa, lecz jeśli chce odziedziczyć koncern budowlany stryja, musi znaleźć sobie żonę ... i to szybko. Kiedy dowiaduje się, że kumpela siostry jest w dramatycznej sytuacji finansowej, składa jej propozycję nie do odrzucenia: małżeństwo na niby obwarowane konkretnymi zasadami: żadnych komplikacji, czysty układ biznesowy bez miłości, zero uczuć. Ich związek ma przetrwać rok. Można wytrzymać, prawda? Los uparł się jednak, aby zniweczyć starannie opracowany plan... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jennifer Probst
  • 2013
  • 1
  • 304
  • 210
  • 135
  • *, 9788362955619
  • 9788362955619
  • ZATTT

Recenzje czytelników

Co jest gorsze od harlequina?

Ocena:
Autor:
Data:
Słaby harlequin. Trafiłam na taki dzięki uprzejmości Marty z bloga All You Need Is Book, która niedawno opisała swoje wrażenia po przeczytaniu Układu doskonałego autorstwa Jennifer Probst. Tak mnie zaintrygowała jej mało pochlebna recenzja, że z miejsca sięgnęłam po tę książkę. I co? I muszę przyznać, że Marta bardzo delikatnie oceniła to czytadło.

Na początku chciałabym zaznaczyć, że naprawdę nie mam nic przeciwko harlequinom ... Wręcz przeciwnie - czasem lubię wsunąć jeden lub dwa z okazji jakiegoś deszczowego wieczoru. Książka to książka. Jednak Układ doskonały przebija wszystkie znane mi do tej pory romansidła. Słowo daję, że po skończeniu czytania padłam na twarz i do tej pory nie mogę się podnieść.

Aleksa potrzebuje 150 tysięcy dolarów na spłatę hipoteki swojego rodzinnego domu, szumnie nazwanego Tarą (!!), a bogaty Nick Ryan, brat jej najlepszej przyjaciółki, nie może odziedziczyć firmy po swoim wuju, jeśli szybko się nie ożeni. Jedno drugiemu, jak to mówią, spada z nieba. Zaczyna się wzajemne przyciąganie, prąd na linii ona-on łapie klasyczne 220 voltów, a całość ubarwiona jest wtrąceniami w stylu „rzygać” i „kibel”. Serio. Przypuszczam, że celem opisania mało romantycznych szczegółów miało być urzeczywistnienie historii, ale to się nie do końca udało - delikatnie rzecz ujmując. Harlequin to harlequin, nie ma potrzeby tuningowania go, przynajmniej w moim mniemaniu. Pomyślcie tylko, ona wzdycha i mdleje, on prawie wybucha (dosłownie) i nagle któreś zauważa, że przygarnięty z schroniska pies zwymiotował na środku salonu.

Układ doskonały wypada słabo na tle wszystkich książek jakie ostatnimi czasy wpadły w moje ręce. Wypada słabo nawet w porównaniu do znanych mi harlequinów, a to spory wyczyn. Ta książka odniosła sukces w Stanach, autorka stała się dość popularna i, o zgrozo, zaczęła tworzyć dalsze części ze znajomymi głównych bohaterów w roli głównej. Małżeńska pułapka już pojawiła się na naszym rynku, a Gra o miłość uczyni to za chwilę. Nie byłabym sobą, gdybym nie sięgnęła po obie pozycje. Jedną już mam i na pewno wkrótce dam wam znać co o niej myślę… jeśli w ogóle jakieś przemyślenia na jej temat przyjdą mi do głowy. Na razie zachwycam się botkami z krokodylej skóry, które są w posiadaniu męskiej połowy duetu. Sądzę, że wiele jeszcze mogę znieść, skoro nadal nie wyrzuciłam tej książki przez okno. Moja wytrzymałość i zamiłowanie do katowania się słabymi czytadłami zaczyna mnie bawić.

Układu doskonałego nie polecam nikomu, nawet fankom gatunku. To dno. D-N-O! Ale jeśli macie taki przekorny charakter jak ja i wszystko chcecie sprawdzić na własnej skórze, proszę bardzo. Enjoy. Czyta się szybko, łatwo, przyjemnie, zabawnie i z brwiami, które wskutek kompletnego zdumienia poziomem tej lektury, znajdują się gdzieś w okolicy czoła.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Układ (nie)bardzo doskonały

Ocena:
Autor:
Data:
Układ doskonały to powieść dla osób, które lubią wciągającą fabułę zakończoną happy endem.

Dla Aleksy to Nick od zawsze był tym jednym jedynym. Jednakże po feralnym wydarzeniu i pierwszym wspólnym pocałunku Aleksa przysięgła sobie obojętność wobec faceta, który nieustannie z niej drwił. Zmuszona kiepską sytuacją materialną swoich rodziców i realną groźbą sprzedaży rodzinnego domu, Aleksa decyduje się na zawarcie układu małżeńskiego, który wywróci jej świat o 180 stopni i sprawi ... że dotychczasowa obojętność przeobrazi się w uczucie trudne do ukrycia.

Nick zwykł traktować Aleksę jako nieznośną koleżankę swojej młodszej siostry. Gdy dowiaduje się, że jedyną drogą do zdobycia upragnionego celu - władania wielką budowlaną korporacją - jest małżeństwo, z frustracją i lękiem proponuje Aleksie układ, który tylko początku wydaje się być doskonały.

Niespodziewanie dla bohaterów, a spodziewanie dla czytelnika pomiędzy Aleksą i Nickiem wybucha fala namiętności, pożądania i wielkiej, trudnej do okiełznania miłości.

Układ doskonały to pozycja napisana prostym językiem, o przejrzystej fabule i ciekawie zobrazowanym świecie przedstawionym. Książkę czyta się przyjemnie, z lekką dozą zaciekawienia, a niekiedy także rozbawienia.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena