Koszyk 0
Opis:
Drastycznie odmieniona Neferet jest teraz bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek wcześniej, a jej żądza zemsty wywołuje panikę w społeczności ludzkiej i chaos wśród wampirów. Czy Zoey zdoła powstrzymać Neferet, nim ta rozpęta prawdziwą wojnę? W przedostatnim tomie bestsellerowego cyklu gra toczy się o coś więcej niż tylko Dom Nocy - tym razem chodzi o życie i duszę Zoey. Czy przyjaciele pomogą jej zwalczyć mroczne siły?
Mniej Więcej
  • P.C. Cast, Kristin Cast
  • 2014
  • 1
  • 296
  • 205
  • 130
  • 978-83-245-8153-5
  • 9788324581535
  • ZBHSS

Recenzje czytelników

XI Ujawniona

Ocena:
Autor:
Data:
Odmieniona i jeszcze bardziej okropna Neferet sprawia problemy wampirom i ludziom. Zoey nie potrafi poradzić sobie z obowiązkami kapłanki oraz najpotężniejszej adeptki na świecie. Jej życie osobiste jest jak zawsze pogmatwane. Kocha Starka, ale także i Heatha, który jest w ciele Auroxa. Szybko się denerwuje przez co rani bliskich i także samą siebie.
Jedenasty tom Domu Nocy. Trochę zawiodłam się na tej części, bo "Ukryta" bardzo mi się podobała ... a w tej części dostajemy tylko zazdrosnego Starka, naburmuszoną Zoey i wspomnienia Neferet.
Zoey przez całą część jest wściekła na wszystko i na wszystkich. Nie lubiłam tej dziewczyny, a po tej części znielubiłam ją doszczętnie. Denerwowało mnie to, że wszyscy tak na niej polegali. W poprzednim tomie nie dało się tego tak odczuć, bo autorki skupiły się na innych bohaterach, a nie tylko na Zoey. W "Ujawnionej" poirytowanie Zoey decyzjami innych było aż namacalne. W książce nie było chwili, w której dziewczyna nie marszczyła brwi i na kogoś nie krzyknęła. Rozumiem, że chłopak zachowujący się jak palant oraz wiszący na szyi kamień proroczy emanujący starą magią przyczynili się do tego, ale nie dajmy się zwariować. Emocje Zoey były przez autorki mocno przekoloryzowane. Dziewczyna "marszczyła" się z byle powodu.
W tej części Stark był trochę lepszy niż w poprzedniej, gdzie aż kipiał zazdrością. Trochę się uspokoił i zajmował się bardziej obowiązkami wojownika i strażnika niż chłopaka Zoey. Z tego się cieszę, bo koleś był naprawdę fajny, póki autorki nie zrobiły z niego zaborczego palanta. Zachowywał się trochę jak Erik, tylko czekałam aż Zoey go rzuci. Może z nim nie zerwała, ale dała mu ultimatum: przestań pajacować, bo zostaniesz tylko moim wojownikiem.
Reszta trupy, czyli Afrodyta, Shaylin, Shaunee, Damien, Darius, Stevie Rea, Rephaim zbytnio się nie zmienili. Tylko Afrodyta trochę mniej udaje jędzę, a bardziej skupiła się na wieszczeniu podobnie jak Shaylin, dzięki której zobaczyli zmianę w Nicole oraz w Zoey.
Tanatos jest świetną postacią. Dziwię się, że w tej części nie zrobiła krzywdy Zoey, bo inni pewnie by nie wytrzymali. Kalona jest nadal dobry. Do tej części nie miałam pewności czy mu zaufać, ale po przeczytaniu książki postać urosła w moich oczach. Drażniącą postacią był małżonek Nyks, Ereb. Wypełniał tylko polecenia Nyks, ale jak dla mnie powinien być bardziej skupiony na przysyłaniu rad dla Kalony, a nie denerwowaniu go i przechwalaniu się, że to jego wybrała bogini.
Neferet przez praktycznie całą książkę śni w lisiej norze o swojej przeszłości. Od adeptki,przez kapłankę,aż do królowej. Budzi się dopiero pod koniec i wraca do swojego pokoju w hotelu z rządzą władzy nad światem jako bogini.
Książka ma dużo plusów i minusów. Niestety w całym rozrachunku wygrywają minusy. Nic zbytnio się nie dzieje. Tom ratuje jedynie początek i co najwyżej koniec. W środku działo się tyle co kot napłakał. Nie mniej jednak książka trzyma jakiś poziom, ale moim zdaniem jest on trochę poniżej pozostałych części.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dobra, Wiktoria

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna książka...Dobra powieść wciąga od pierwszego słowa.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena