Koszyk 0
Opis:
Drugi tom uzależniającego cyklu "Upadli", w którym... Ile razy musisz żyć, By wreszcie znaleźć kogoś, dla kogo warto umrzeć? Piekło na ziemi. Tak właśnie czuje się Luce z dala od swojego chłopaka Daniela, upadłego anioła. Minęła wieczność, nim się odnaleźli, ale teraz znów się rozstaną… Daniel musi walczyć z Wygnańcami – nieśmiertelnymi, którzy chcą zabić Luce. Dziewczyna ukrywa się w Shoreline, szkole na skalistych wybrzeżach Kalifornii ... gdzie przebywają wyjątkowo uzdolnieni uczniowie – Nefilim, potomkowie ludzi i upadłych aniołów. W Shorelinie Lucy dowiaduje się, czym są cienie i jak może je wykorzystać, by zobaczyć swoje wcześniejsze wcielenia. Jednakże, im więcej się dowiaduje, tym bardziej prześladuje ją myśl, że Daniel nie powiedział jej wszystkiego. Coś przed nią ukrywa – coś niebezpiecznego. A jeśli wersja przyszłości, którą opowiedział jej Daniel, nie jest prawdziwa? A jeśli przeznaczeniem Luce jest życie z kimś innym? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Mag
 • miękka
Mniej Więcej
 • Lauren Kate
 • 2010
 • 1
 • 480
 • 200
 • 135
 • *, 97883-7480-1843
 • 9788374801843
 • Z9243

Recenzje czytelników

Kolejne tajemnice świata upadłych aniołów.

Ocena:
Autor:
Data:
No więc, czy dostałam wyjaśnienia, na które czekałam? Czy „Udręka” była lepsza od „Upadłych”? Nie i nie. Ale…

Luce grozi niebezpieczeństwo. Daniel i Cam zawierają rozejm, mający na celu ochronę dziewczyny przed Wygnańcami, upadłymi aniołami, których nie przyjęło ani Piekło, ani Niebo. W celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, Luce zostaje umieszczona w Shoreline, szkole dla Nefilim, która jest totalnym przeciwieństwem Sword & Cross. Przypomina raczej drogi kurort w słonecznej Kalifornii ... pełny bogatych zblazowanych dzieciaków. Z początku ciężko jej się przystosować do nowego, tak odmiennego miejsca, ale szybko okazuje się, że dla potomków aniołów jest prawdziwą gwiazdą – wszyscy znają historię jej nieszczęśliwej miłości. I może w końcu, dzięki zajęciom prowadzonym przez anioła i demona, będzie miała szansę poznać swoją przeszłość.

TAJEMNICE. Cóż, jeśli myślałam, że coś się wyjaśni, to się przeliczyłam. Część rzeczy faktycznie nabiera sensu pod koniec, ale znów nie wszystko, dużo rzeczy wydaje się mętne i niedopowiedziane. W sumie całkiem dobrze poznajemy jedynie Głosicieli i ich funkcje, i jak je wykorzystywać. W sumie to był jeden z głównych wątków w tej części.

Z czystym sumieniem powiedziałabym, że książka mnie zawiodła, ale wtedy przyszedł czas na zakończenie! Praktycznie od momentu Święta Dziękczynienia, zrobiło się naprawdę fajnie – tego właśnie oczekiwałam! Było to za mało, żeby mnie w pełni usatysfakcjonować, ale przynajmniej sprawy przybrały tak nieoczekiwany obrót, że zaciekawiło mnie na tyle, żeby kupić następną część i nawet jej wyczekiwać.

Podsumowując, chyba bardziej podobał mi się mroczny klimat „Upadłych”, mimo wielu niewiadomych, tamta część wydawała się ciekawsza. Tutaj akcja się trochę wlokła i przyspieszyła dopiero na koniec, to zrobiło się fajnie. Autorka ma talent i naprawdę ładny styl pisania (chociaż jak dla mnie mogła by się wyrażać trochę jaśniej), a po zakończeniu jakie nam zaserwowała, nie ma opcji, żebym nie przeczytała trzeciej części.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Drugi tom jest lepszy!

Ocena:
Autor:
Data:
I znowu, tak jak przy pierwszym tomie (przypomnę, że czytałam go w czerwcu ubiegłego roku) postanowiłam podejść do książki z otwartym umysłem. Ach, w tym miejscu muszę się do czegoś przyznać: ja ten drugi tom wzięłam do recenzowania bardziej dla córki, niż dla siebie."Zamówiłaś już, zamówiłaś?" pytało dziecko, do skutku. A że lubię wywiązywać się z zobowiązań, to musiałam przeczytać osobiście i zrecenzować. Więc przeczytałam.
I wiecie co? Tom drugi jest lepszy! Myślałam ... że Luce okaże się jakąś mdła panienką zakochaną bez pamięci w aniele i że będą żyli długo i szczęśliwie. Ale nie!
Owszem, Luce czuje w obecności Daniela spalające pożądanie, magnetyczne przyciąganie i te wszystkie uczucia z przyległościami, ale gdy jest z dala od niego, zaczyna myśleć. Dochodzę do wniosku, że jego nieobecność lepiej na nią wpływa, niż jego obecność przy niej. Luce zaczyna myśleć i dochodzi do zadziwiających wniosków. Zaczyna się buntować przeciwko nakazom i zakazom Daniela, zaczyna zadawać mu niewygodne pytania, kwestionuje decyzje. Och, jak ja lubię takie myślące dziewczyny. Dobrze, zakochana jest, ale to nie zwalnia jej z myślenia, prawda? A to Danielowi na początku się nie podoba.

Dobrze, wystarczy tego zdradzania tajemnic fabuły.
Książkę przeczytałam z ogromną ciekawością, poznałam nowych kolegów Luce (Daniel przeniósł ją do nowej szkoły) - całą gamę ciekawych typów, nowatorskich nauczycieli, a co najważniejsze - rodziców Luce. W pierwszym tomie nie zdążyliśmy ich poznać. W sumie ten drugi tom kończy się podobnie jak pierwszy, tzn. sprawa pozostaje otwarta, niewyjaśniona, czytelnik będzie czekał na kontynuację, chyba że kogoś ta historia nie zainteresuje. Mnie zainteresowała, więc będę czekała na kolejny tom.
Jeśli chodzi o okładkę książki, to główna bohaterka zupełnie nie wygląda tak jak na zdjęciu. W rzeczywistości Luce chodzi w dżinsach i podkoszulku, nosi japonki i ma krótkie, rozjaśnione włosy (oczywiście Danielowi się nie podobało to rozjaśnienie).
Powieść polecam młodszym czytelniczkom, nie dlatego, ze jest to książka o niesamowitej miłości. Bo nie jest. To jest książka o tym, że będąc razem, nie trzeba zawsze we wszystkim się zgadzać i że zakochanie w cudownym chłopaku nie zwalnia z myślenia. Tym optymistycznym akcentem chciałabym zakończyć i polecić z całego serca.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena