Koszyk 0
Opis:
Najnowsze opowieści Janusza Leona Wiśniewskiego pomagają lepiej zrozumieć siebie, a także nasz coraz bardziej oszalały świat! Autor obdarowuje czytelników historiami o ludziach i ich przeznaczeniu. Te krótkie opowiadania poruszają to, co w człowieku najważniejsze, a czasem najgłębiej skrywane: tęsknotę za miłością, rany, które nie chcą się zabliźnić ... rozpacz po rozwodzie i lęk przed odrzuceniem. Autor – mistrz krótkiej formy, za pomocą kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze. Nikt tak jak on nie pisze o trudnych i wstydliwych tematach, w tak otwarty sposób: o menopauzie, strachu przed rakiem, piekle pedofilii, niewolnictwie seksualnym, ofiarach przemocy domowej i nałogach. To książka z przesłaniem – otwórzcie się, nigdy nie jest za późno, przestańcie się bać. Nawet po najbardziej bolesnych doświadczeniach jest nadzieja na udane życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Janusz Leon Wiśniewski
  • 2016
  • 1
  • 128
  • 197
  • 123
  • *, 9788308-06099-5
  • 9788308060995
  • ZD5OS

Recenzje czytelników

Udręka braku pożądania

Ocena:
Autor:
Data:
Udręka braku pożądania, to krótka niespełna 100- stronicowa książeczka, w której autor zawarł 21 treściwych opowiadań. Są to głównie kobiety w średnim wieku, które zastanawiają się, po co aż tak oszukujemy się w kwestii wieku?
Nagminne kłamanie, to nie wymysł gazet, a raczej odwrotnie – media dostosowują się do czytelniczek, co do żeli, kremów, balsamów, czy tak modnych ostatnio ampułek o cudownym odmładzającym działaniu ... Zauważa się również kryzys wieku średniego u mężczyzn - uczepionych u ich boku nastolatek, które mogłyby być ich córkami, a przecież dzisiejszy macho - to facet trzymający za rękę kobietę w swoim wieku. Autor w tej krótkiej książeczce zawiera najważniejsze ludzkie problemy: miłość, a raczej tęsknotę za nią i upływającymi latami, rany które się nie goją, rozwód i rozpacz oraz lęk przed samotnością. Ciężko jest pisać o pedofilii, menopauzie czy ofiarach przemocy i uzależnieniach, a tu autor właśnie podejmuje taką polemikę i w sposób zwięzły i treściwy opisuje ludzkie tragedie.
Książka zawiera 110 stron, czyta się ją w godzinę czasu, bowiem historie te są zwięzłe i krótkie. Autor chce nam czytelnikom przekazać, poprzez te historie, niejako przesłanie o przełamywaniu ludzkich lęków i bolesnych doświadczeń. Zachęca nas również, aby otworzyć się na te wszystkie nieszczęścia i mieć nadzieję na dalsze udane życie.
Zachęcam gorąco do lektury.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Udręka braku pożądania

Ocena:
Autor:
Data:
Dużo czasu minęło odkąd pierwszy raz sięgnęłam po pierwszą książkę Janusza
L. Wiśniewskiego. Oj, zachwyciłam się wtedy i muszę przyznać do tej pory zachwycam się jego opowiadaniami. Razem z jego bohaterami doświadczam smutku, strachu, samotności, radości i szczęścia. Z niecierpliwością czekałam na kolejne powieści. Z perspektywy czasu dostrzegłam, że autor podąża za zmianami, które dokonują się w społeczeństwie, jest niezwykły obserwatorem. Zawsze ujmuje mnie to, że są na świecie mężczyźni ... którzy bez zbytniego ubarwiania potrafią pięknie mówić o emocjach.

"Udręka braku pożądania" to zbiór opowiadań, felietonów, które poruszają całe spectrum ludzkich doświadczeń. Jestem wielką fanką jego twórczości i nie mogłam doczekać się kolejnej pozycji. Opowiadania Wiśniewskiego wzruszają, ujmują, momentami trochę złoszczą i irytują. Można się nimi delektować, wolno czytać, byleby jak najdłużej pozostać w świecie jego postaci. Jego teksty są błyskotliwe, intymne, poza tym autor ma jedną cudną przypadłość, urywa daną opowieść, pozwalając czytelnikowi na własną interpretację i zakończenie.

"Udręka braku pożądania" to zbiór historii o ludziach i ich przeznaczeniu. Te krótkie opowiadania poruszają to, co w człowieku najważniejsze: tęsknotę za miłością, rozpacz po rozwodzie, tęsknotę za miłością i lęk przed starością. Autor w krótkich opowiadaniach pisze o trudnych i wstydliwych tematach, takich jak: menopauza, pedofilia, o ofiarach przemocy domowej i porzuconych małżonkach. Autor pokazuje, że nawet po najbardziej bolesnych doświadczeniach jest nadzieja na lepsze jutro.

Janusz L. Wiśniewski ma niesłychany dar przyciągania słuchaczy i niezwykły urok, który sprawia, że nie chce się od niego odejść podczas spotkań autorskich. Myślę, że dzięki swojej autentyczności jego książki cieszą się taką popularnością. Ujmuje mnie to męskie spojrzenie na świat kobiet, wrażliwość i delikatność. W swoje historie przemyca chemię i fizykę, którymi zajmuje się na co dzień.

"Udręka braku pożądania" to bez wątpienia pozycja godna uwagi, warto sobie ją dawkować. Poszczególne historie pozwalają pomyśleć, zatrzymać się. Wymagają czasu i cierpliwości. Jestem pewna, że trafią do wielu, bo autor potrafi w cudowny sposób opisać świat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena