Koszyk 0
Opis:
Uczeń to część druga cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, rozpoczętego powieścią Ciemne sekrety. W Sztokholmie dochodzi do serii brutalnych morderstw, których ofiarami są kobiety. Śledztwo prowadzone przez zespół pod wodzą Torkela Hoglunda nie posuwa się naprzód. Morderstwa w najdrobniejszych szczegółach przypominają zbrodnie popełnione przez Edwarda Hinde, seryjnego mordercę, którego Sebastian Bergman pomógł aresztować piętnaście lat temu. Hinde jednak nadal odsiaduje wyrok ... Policja jest przekonana, że ma do czynienia z naśladowcą. Sebastian Bergman, specjalista od seryjnych zabójstw, postanawia uczestniczyć w śledztwie. Wkrótce odkrywa, że wszystkie te morderstwa skierowane są przeciwko niemu... Michael Hjorth jest scenarzystą i jednym z założycieli firmy produkcyjnej Tre vanner. Był także producentem wielu filmów pełnometrażowych. Hans Rosenfeldt zajmował się pisaniem scenariuszy, a także dziennikarstwem telewizyjnym i radiowym. W latach 2003-2005 był szefem działu rozrywki szwedzkiej telewizji SVT. W 2010 roku zadebiutowali jako duet powieścią kryminalną Ciemne sekrety, która cieszyła się dużym powodzeniem u czytelników w Szwecji i Danii, a obecnie tłumaczona jest na kilkanaście języków. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
  • 2012
  • 1
  • 580
  • 210
  • 135
  • *, 97883-7554-3858
  • 9788375543858
  • ZAJG9

Recenzje czytelników

Świetny kryminał, gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem pod ogromnym wrażeniem całej trylogii. Mam nadzieję, że na tych trzech tomach się nie skończy, tym bardziej, że wiele wątków nie zostało doprowadzonych do końca.Nadal śledzimy losy genialnego psychologa Sebastiana Bergmana oraz policjantów z sekcji do spraw zabójstw. Wątki kolejnych śledztw, jakie prowadzą przeplatają się z ich życiem osobistym i niemałymi problemami, jakie każdy z nich ma. Mimo, iż na płaszczyżnie zawodowej idzie im doskonale ... to w życiu prywatnym u każdego z nich totalna klęska.
Uczeń to także spotkanie z psychopatycznym zabójcą, którego już raz schwytano,a który ciągle przebywa w zakładzie zamkniętym. Jakim więc cudem popełniane są zbrodnie będące wierną kopią jego zbrodni. Jak to jest możliwe, iż morderca zna ich szczegóły, z których większość nigdy nie została podana do publicznej wiadomości? Czyżby psychopatyczny Hinde miał naśladowcę-ucznia? Co istotne mordowane są kobiety bardzo silnie związane z przeszłością Sebastiana? Jakby tego było mało, Bergman dowiaduje się kto jest jego córką. Przeżywa jednocześnie radość, ale i rozpacz. Z jakiego powodu? Tego już nie zdradzę. Książka kończy się wyjątkowo dramatycznymi wydarzeniami.Cykl kryminalno-powieściowy Hjortha i Rosenfeldta to doskonała seria, którą śmiało można ustawić na półce obok Millenium Larssona i cyklu z komisarzem Wallanderem. Niecierpliwie czekam na kolejna część serii. Jestem ciekawa, jak potoczą się prywatne losy bohaterów i z jakimi pokręconymi przestępcami przyjdzie im się zmierzyć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

NAŚLADOWCA

Ocena:
Autor:
Data:
Tytułowy uczeń, to naśladowca psychopatycznego mordercy, którego intelekt pozwala na "grę" z Sebastianem. Onegdaj schwytany dzięki psychologowi teraz prowadzi z nim pokrętną rozgrywkę. Książka wciąga i magnetyzuje , a dla tych co są ciekawi historii polecam również film, który autorów zapewne zainspirował do stworzenia studium fascynacji makabryczną zbrodnią : "Lie to me" -BLINDED .
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena