Koszyk 0
Opis:
Książka Uczę się alfabetu zawiera zabawy i ćwiczenia edukacyjne, zapoznające dziecko ze wszystkimi literami alfabetu. Na każdej stronie – poświęconej odrębnej literce – znajduje się rysunek wesołego zwierzątka, którego nazwa rozpoczyna się na daną literę, wzór dużej i małej litery, zarówno drukowanej, jak i pisanej, zadanie do wykonania oraz liniatura z wzorami liter, na któ ... rej dziecko może ćwiczyć pisanie danej litery. Wzory liter umieszczono po lewej i prawej stronie, dzięki czemu z książeczki mogą wygodnie korzystać dzieci prawo- i leworęczne.Atrakcyjnym dodatkiem jest plakat z kolorowymi rysunkami wszystkich zwierząt i liter zawartych w książce.ATUTY* Książka przydatna do nauki czytania i pisania.* Dzięki książeczce dzieci poznają duże i małe litery drukowane oraz duże i małe litery kaligrafowane.* Ciekawe zabawy i ćwiczenia zapoznające dziecko z poszczególnymi literami alfabetu.* Atrakcyjny kolorowy plakat z literami alfabetu i rysunkami zwierząt. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • .
  • 2011
  • 24
  • 285
  • 205
  • 97883-7820-0369
  • 9788378200369
  • ZALOB

Recenzje czytelników

Uczę się alfabetu

Ocena:
Autor:
Data:
Jedna strona - jedna litera - jedno zadanie. Jest przejrzyście i ciekawie. Wszystko jest ułożone alfabetycznie, zadania są łatwe i różnorodne, dzięki czemu nasze starszaki się z pewnością nie znudzą. Okładka jest miękka, format to A4, stron jest niewiele i dosyć szybko rozwiązuje się zawartość tej książeczki, ale mimo wszystko to nic, bo dzięki temu, że nie ma tutaj jakiś wymyślnych zadań, czytania, pisania wyrazów itp. dziecko z pewnością z większą łatwość zapamięta poszczególne litery ... A wszystko wypełniać można ołówkiem, dzięki czemu po zmazaniu nadal możemy kontynuować naukę pisania :)

A ilustracje? Wszystko białe z niebieskimi konturami. Mimo, że kocham kolor i bardzo barwne książeczki to tutaj nawet pasuje mi ta jednolitość. Nic nie rozprasza, nie odciąga dziecka od zadania, którym jest nauka alfabetu. A same obrazki są ładne, bardzo wyraźne i co najważniejsze wszystko można pokolorować po swojemu :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

ćwiczenia

Ocena:
Autor:
Data:
Nauka czytania i pisania to długotrwały proces. Zapamiętanie wielu znaków, które później układają się w znaczące słowa wydaje się dzieciom skomplikowane i trudne. Proces ten jednak może być przyjemny dzięki różnorodnym pomocom dydaktycznym. „Uczę się alfabetu. Od A jak antylopa do Z jak zebra” to zeszyt ćwiczeń uzupełniający książeczkę „Alfabet” Basi Badowskiej zawierającą proste rymowanki (u nas miała ona bardzo duże powodzenie) ... Ćwiczenia zawierające plakat z literami bazują na czytance i ją wzbogacają przez zadania kształtujące umiejętności ważne w nauce pisania oraz spostrzegawczość.
Zeszyt ćwiczeń wydawnictwa Promocja „Uczę się alfabetu” zachęca dzieci do kolorowania, pisania, pozwala utrwalić wiedzę. Plakat można wykorzystać do powieszenia w pokoju. Zabawa z plakatem polega na pokazywaniu przez dziecko literek i mówieniu przez rodzica, jaka to litera. Można też zrobić kartony z literkami, uzbroić się w klocki z literkami (dziecko rzuca takim klockiem, mówi jaka to litera i pokazuje ją na plakacie) lub puzzle i zadanie dziecka polega na dopasowaniu liter z pomocy do liter na plakacie. Na kolejnym etapie nauki rodzic każe dziecku wskazać konkretną literkę. Jeśli dziecko robi to bez błędów mamy pewność, że opanowało już wszystkie znaki.
Zeszyt ćwiczeń polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszej klasy szkoły podstawowej. Przyjdzie on z pomocą rodzicom, którzy nie mają czasu lub możliwości na wymyślenie zabawy opartej na nauce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena