Koszyk 0
Opis:
Wejdź w fantastyczny świat rozbrzmiewający echami salw z muszkietów i szczękiem stali, w którym jednak prawdziwym wrogiem są siły podstępnej i niegodziwej magii... Pierwszy tom cyklu "Kampanie Cienia" Kapitan Marcus d'Ivoire, dowódca jednego z garnizonów cesarstwa vordonajskiego w koloniach, został przywódcą zdemoralizowanego oddziału, uparcie broniącego małej fortecy na skraju pustyni. Uciekająca przed przeszłością Winter Ihernglass zaciąga się do kolonialnej armii i zostaje awansowana ... Losy obojga tych żołnierzy i wszystkich ich podkomendnych zależą od nowo przybyłego pułkownika Janusa bet Vhalnicha. Jednak lojalność Marcusa i Winter zostanie wystawiona na próbę, kiedy zaczną podejrzewać, że ambicje tajemniczego Janusa sięgają królestwa nieziemskich mocy, mogącego zmienić znany świat. Django Wexler ukończył Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Pracuje w firmie Microsoft w Seattle, gdzie mieszka z dwoma kotami i chwiejną piramidą książek. Kiedy nie planuje "Kampanii Cieni", maluje żołnierzyki i gra we wszelkiego rodzaju gry. Jest także autorem przygotowywanej do publikacji powieści "The Forbidden Library", której akcja rozgrywa się w średniowieczu. Wexler stworzył coś niezwykłego w dziedzinie fantasy, z tłem przypominającym wczesny okres wiktoriański na obrzeżu imperium, świat bagnetów i muszkietów... i magii. Postacie są fascynujące i każda z nich ma swoje tajemnice. (...) Przeczytałem jednym tchem i czekam na kolejne tomy. S.M. Stirling, autor bestsellera "New York Timesa" "Lord of Mountains" Jestem naprawdę zauroczony. Wexler doskonale wymierzył proporcje pomiędzy postaciami o bardzo ludzkich cechach a taką ilością działającej na wyobraźnię "magii", która sprawia, że pragnę tego więcej. Taylor Anderson, autor bestsellerowego cyklu "Niszczyciel". Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Django Wexler
 • 2014
 • 1
 • 634
 • 202
 • 132
 • 978-83-7818-542-0
 • 9788378185420
 • ZBLI6

Recenzje czytelników

co dalej

Ocena:
Autor:
Data:
Fajna powieść, tajemnice i magia dodają smaku tej historii na tle opisów bitew a jest ich dużo. Książkę czyta się dobrze, czekam na kolejny tom.
Czy ta recenzja była przydatna?

:)

Ocena:
Autor:
Data:
Wielkie bitwy,w których nieugięci żołnierze maszerowali i pod ostrzałem z armat i muszkietów dokładnie wykonywali rozkazy.
Jednak rzeczywistość jest całkiem inna niż w pięknych opowieściach w których dobrzy zwyciężają,a niegodziwi skazani są na porażkę i uciekają z pod kulonym ogonem.

Charakter powieści zmienia się z każdą przeczytaną stroną.
Na początku mamy do czynienia z czysto militarnymi wydarzeniami ...
Bezlitosna pustynia i garstka żołnierzy-w większość żółtodziobów przeciwko znaczniej liczniejszej armii wroga.

Ci którzy liczyli na magię i tajemnicę nie będą zawiedzeni,jednak trzeba przebrnąć przez większą część książki by poczuć tą magię.Magia ta jest delikatnie zasugerowana przez autora i nie wpływa zbytnio na akcję całej powieści.Jest to magia zbliżona do demonologii i nekromancji.

Podsumowując książka ta jest nie tylko dla wielbicieli militariów,wielkich bitew i niekonwencjonalnych pomysłów,ale również dla fanów czystej fantasy.
Polecam, równocześnie dziękuję Domowi Wydawniczemu Rebis za udostępnienie mi tej pozycji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena