Koszyk 0
Opis:
OPOWIEŚĆ O KOBIECIE (nie zawsze) SUKCESU Izabela Sowa – jak zawsze inteligentnie i ironicznie – trafia w czuły punkt. Opisując tu i teraz, pokazuje nasze nadzieje, kompromisy i… życie na kredyt. Monique jest niczym ideał z kolorowych czasopism, które czytała jako nastolatka: jest wykształcona, pracuje jako osobista stylistka i występuje w telewizji. W rzeczywistości – jak niemal każdy – boi się, ż ... e zabraknie jej na ratę za mieszkanie, a kariera w show-businessie to dla niej tak naprawdę bieganie z wieszakiem za pozbawionymi gustu żonami biznesmenów. Traf chce, że wyjeżdża ze skąpanej w złudzeniach Warszawy do otulonego smogiem Krakowa. Korzystając z okazji, postanawia odwiedzić wuja Augusta, któremu zawdzięcza wykształcenie w Paryżu – i znacznie więcej. Czy i tym razem spotkanie z nim zmieni coś w jej życiu? Powieść o nas samych – potrafiących żyć tylko TYMCZASEM. Może dlatego, że kiedyś obiecano nam niemal wszystko, a pozostawiono z kredytem do spłacenia? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Izabela Sowa
  • 2016
  • 1
  • 320
  • 205
  • 144
  • 97883240-3648-6
  • 9788324036486
  • ZDCTJ

Recenzje czytelników

Pora na to, by się zastanowić, zatrzymać. Najlepiej z książką w dłoni :-)

Ocena:
Autor:
Data:
Izabela Sowa to autorka, którą bardzo lubię – z przyjemnością sięgnęłam po jej kolejną powieść. „Tymczasem” to historia bardzo przewrotna, odsłaniająca prawdę o życiu . Monique wydaje się doskonała, a jej życie jawi się jako pasmo sukcesów. Jest przecież stylistką gwiazd, często zapraszaną do telewizji. Wydaje się, że jest szczęśliwa i bogata, otoczona gronem przyjaciół. Tymczasem…. No właśnie, tymczasem jest to tylko piękna fasada. Monique przechodzi kryzys. Uświadamia sobie ... że potrzebuje wytchnienia, ucieczki od świata złudzeń. Wyjeżdża do magicznego Krakowa, który pozwala jej jednocześnie przenieść się do czasów młodości. Monika ze wspomnień to naturalna, szczera, młoda dziewczyna, która od swojego wuja Augusta czerpie życiowe mądrości. Niestety spotkanie z wujem okazuje się niemożliwe, ale bohaterka odnajduje samą siebie – a przynajmniej dowiaduje się, w którą stronę powinna pójść.
Polecam powieść wszystkim, ponieważ wielu z nas żyje tylko „tymczasem”. Pora na to, by się zastanowić, zatrzymać. Najlepiej z książką w dłoni :-)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Z zewnątrz idealna, a tymczasem...

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Izabeli Sowy to wartka, przepełniona ironicznym humorem historia kobiety, która z pozoru ma wszystko. Jest znaną stylistką gwiazd, zapraszaną do telewizji, u szczytu kariery... Pozory jednak mogą mylić. Powieść uczy nas by patrzeć w przyszłość, a nie tylko żyć chwilą, tu i teraz. Przesiąknięta krakowskim klimatem, nie pozwala się oderwać. Naprawdę przyjemna lektura, dająca do myślenia i przezabawna.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena