Koszyk 0
Opis:
Książka o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Opowieść o tym, jak trudne i wymagające odwagi jest adopcyjne rodzicielstwo. Wzruszająca, niekiedy smutna, chwilami zabawna opowieść o tym, jak trudnych wyborów musimy niekiedy dokonać, o silnej chęci odkrycia swoich korzeni, o potrzebie miłości, którą każdy z nas nosi w sobie.
 • Filia
 • miękka
Mniej Więcej
 • Gabriela Gargaś
 • 2016
 • 1
 • 374
 • 197
 • 130
 • 978838075-074-6
 • 9788380750746
 • ZD41J

Recenzje czytelników

Piękna i wzruszająca...

Ocena:
Autor:
Data:
"Tylko Ty" to książka, na którą czekałam z niecierpliwością z jednego powodu. Po prostu uwielbiam wszystkie książki Gabrieli Gargaś. Więc gdy tylko pojawiła się w księgarniach bardzo się ucieszyłam. Powieść tę pochłonęłam jednego wieczoru. I tak jak przeczuwałam- nie zawiodłam się. To książka o pięknej i silnej miłości, przyjaźni, rodzicielstwie, adopcji, powrotach do przeszłości i wspomnieniach.

Paulina i Ewa są przyjaciółkami od czasów liceum. Zawsze mogą na siebie liczyć ... na wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Wiedzą o sobie wszystko. Świetnie się rozumieją. Każda z nich musiała borykać się z wieloma problemami. Jednak wiedząc, że mają siebie nawzajem, było im łatwiej.
Paulina jest właścicielką sklepu z upominkami. Przede wszystkim jest jednak matką dziewiętnastoletniej Bianki, która jest owocem wielkiej młodzieńczej miłości. Dziewczyna nigdy nie dowiedziała się prawdy o swoim ojcu. Paulina nie była w tej sprawie zbyt rozmowna. Radek - ojciec Bianki również nie wiedział o jej istnieniu. Wyjechał do Kanady studiować medycynę. Paulina nie powiedziała mu o ciąży, kiedy żegnali się na lotnisku. Nie chciała, żeby rezygnował ze swych marzeń. Przez wszystkie lata nie mogła poradzić sobie z tęsknotą za mężczyzną, którego tak bardzo kochała. Wracała wspomnieniami do czasów młodości, kiedy byli z Radkiem nierozłączni, wspólnie spędzali czas, kochali się i zrobiliby dla siebie wszystko.
Pewnego dnia, po kilkunastu latach Paulina i Radek natrafiają na siebie przypadkiem w supermarkecie w Warszawie. Umawiają się na kawę... Od tej pory ich życie ulegnie zmianie ...

Ewa będąc małą dziewczynką, dowiedziała się, że jest dzieckiem adoptowanym. Bardzo kochała swoich rodziców, jednak była ciekawa, kim jest kobieta, która ją porzuciła po porodzie i dlaczego to zrobiła. Raz nawet pojechała ze swoją przyjaciółką do domu biologicznej matki. Niestety spotkanie to nie wywołało w niej żadnych pozytywnych emocji. Postanowiła, że już więcej tego nie zrobi, nie pojedzie tam, nie będzie wracać do przeszłości. Jednak to nie takie proste...
Ewa i jej mąż Michał adoptowali dwóch synów - bliźniaków. Nie było im pisane mieć własnych dzieci. Ewa poroniła kilka razy. Bardzo często wraca myślami do tamtych chwil, pobytów w szpitalu, a następnie wizyt w ośrodku adopcyjnym. Wszystkie te momenty wywoływały w niej smutek, łzy, a zarazem radość i miłość do chłopców.

Jak potoczą się dalsze losy bohaterów ? Czy Paulina powie Radkowi, że to on jest ojcem Bianki ? Czy miłość Pauliny i Radka odrodzi się na nowo ? Czy będą mogli stworzyć rodzinę ?

Czy Ewa poradzi sobie z przeszłością ? Czy podejmie kolejną próbę kontaktu z biologiczną matką ? Czy Ewa i Michał sprostają wychowywaniu adoptowanych dzieci ?

"Tylko Ty" to piękna historia, dotykająca ważnych aspektów życia. Pierwsza miłość, która potrafi przetrwać próbę czasu. Każdy z nas zapewne pamięta to pierwsze i pewnie najważniejsze uczucie. Dokonywanie wyborów, które wcale nie jest proste, tym bardziej, że zdajemy sobie sprawę, że zawsze któraś ze stron poniesie stratę i będzie cierpieć. Powrót do przeszłości w celu uzyskania informacji o sobie samym, kim byliśmy, kim była nasza rodzina. Książka przybliża nam zagadnienie adopcji, z którą wiele rodzin ma do czynienia i dla których cała procedura jest bardzo stresująca i wyczerpująca, mimo, że kończy się sukcesem, ogromem radości i miłości.

Ja przez jakiś czas po przeczytaniu książki nie wiedziałam, co mam ze sobą zrobić. Łzy spływały mi po policzkach. Powieść mnie bardzo poruszyła. To jedna z piękniejszych książek, jaką udało mi się do tej pory przeczytać.

Zapraszam na całą recenzję : http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com/2016/02/tylko-ty-g-gargas.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Uwiodła mnie...

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść mną wstrząsnęła. Mimo faktu, że bohaterki chwilami mnie irytowały, wciąż zapijały smutki i problemy alkoholem, że Ewa nie zwracała uwagi na bliskich ludzi, że Paula sama nie wiedziała czego chce w relacji z Radkiem, to historia mnie uwiodła. Uwiodła, wzruszyła i ... się skończyła. Jeśli ktoś na początku książki sądzi, że jest nudna proszony jest o cierpliwość, bowiem fabuła się rozwija, bohaterowie przedstawieni nie tylko w teraźniejszości ... ale i cofnięci w czasie pokazują co wpływało na ich życie i decyzje. Lektura wycisnęła ze mnie łzy, ale i zmusiła do rozmyślań co ja zrobiłabym na ich miejscu. Jak bym postąpiła? Nie mogę zgadzać się z ich wyborami lub nie, bo klamka zapadła a to nie moja powieść, ale mogę powrócić do tej historii choćby za kilka dni, bowiem już same nazwy trzech kolejnych jej części - Wiara, Nadzieja i Miłość - niosą przesłanie.

Ważnym tematem w "Tylko Ty" jest też adopcja, to jakby nie było również pewien aspekt macierzyństwa (książka pokazuje cały proces adopcyjny, jak wygląda i czego się można spodziewać, oprócz stresu...). Autorka zadaje szereg pytań, z którymi muszą się zmierzyć Ci, którzy zamierzają adoptować, już to zrobili lub myślą o takim rozwiązaniu. Czy rodzicem jest ten kto urodził czy ten kto wychował dziecko? Kiedy powiedzieć maluchowi prawdę? Czy pozwolić na spotkanie z biologicznymi rodzicami?


Podsumowując, chcę raz jeszcze wskazać Wam tę książkę jako obowiązkową lekturę nadchodzących letnich, urlopowych miesięcy. Porusza bowiem wiele ważnych tematów i pokazuje, że decyzje raz podjęte rzutują na naszą przyszłość i to w ogromnym stopniu. Nie zawsze zresztą szczęśliwie. Miłość sprzed lat, stosunek ludzi do adopcji oraz miłość matki - najważniejsza ze wszystkich odcieni miłości - to właśnie znajdziecie w powieści. Gorąco polecam, bo przecież są takie chwile, które pozostają w naszych sercach i duszach na zawsze!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/04/gabriela-gargas-tylko-ty.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena