Koszyk 0
Opis:
"Tylko się nie zakochaj!" powtarzała w myślach przed wyjazdem. Alice pracuje w londyńskim wydawnictwie. Niedawno zerwał z nią chłopak, nie znosi szefowej, a w pracy jest niedoceniana. Pewnego dnia dostaje wielką szansę. Jej ulubiony aktor, Luther Carson, ma pracować nad swoją autobiografią. Zadaniem Alice jest skłonienie go do wyznania najskrytszych tajemnic. Wydawnictwo wynajmuje Carsonowi willę na Sycylii. Atmosfera włoskiej słonecznej wyspy otoczonej lazurowym morzem ma sprawić ... by aktor czuł się swobodnie. Luther skupia się jednak na atrakcjach, które oferuje Sycylia i na pięknej aktorce Annabel. Dodatkowo, w wykonaniu zadania Alice nie pomagają liczne wpadki i pomyłki oraz irytujący manager Sam, który z jakiegoś powodu stara się, by aktor nie ujawniał swoich sekretów. Dziewczyna szuka sposobu, by przechytrzyć obu mężczyzn i zrealizować swój plan. Złamane serce, dwóch przystojnych, pociągających facetów i uroki Sycylii stawiają przed nią najtrudniejsze zadanie - tylko się nie zakochać! Ta zabawna niczym Dziennik Bridget Jones opowieść dostarczy ci świetnej rozrywki, szczypty namiętności oraz wywoła salwy śmiechu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Nicola Doherty
 • 2013
 • 0
 • 384
 • 200
 • 130
 • *, 97883-7642-1612
 • 9788376421612
 • ZAWA3

Recenzje czytelników

Na plażę i na deszcz z kocykiem;)

Ocena:
Autor:
Data:
Na upalne letnie dni/deszczowe dni z winem i kocykiem często szukamy książek lekkich, łatwych i przyjemnych. Niestety w zalewie powieścideł trudno wybrać taką, która spełnia te kryteria i jest naprawdę książką, która wprowadzi nas w stan odprężenia i błogiego spokoju, często trafiamy na te, które z każdą stroną powodują w nas większą irytację i poczucie straconego czasu. Tak na szczęście nie jest w tym przypadku. Perypetie Alice wciągają, czasami wzruszają, czasami śmieszą ... a podane są w oprawie godnej tego gatunku. Na mojej półce, obok Hazel Osmond i "Kto się boi Pana Wolfa", to kolejna pozycja zasługująca na 5, którą polecam tym, którzy szukają komedii romantycznej na dobrym poziomie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Sycylijskie wybrzeże

Ocena:
Autor:
Data:
Większość z nas ma jakiegoś idola, wzór, autorytet. Może to być aktor, muzyk, pisarz bądź sportowiec. A co byście zrobili, gdyby zaproponowano wam spotkanie oko w oko z wymarzoną gwiazdą? Taką niecodzienną propozycje otrzymała właśnie Alice, główna bohaterka książki ,,Tylko się nie zakochaj’’ autorstwa Nicoli Doherty.

Alice, na co dzień pracuje w jednym z londyńskich wydawnictw, gdzie stara się sumienie wykonywać swoje obowiązki. Niestety wymagająca przełożona nie docenia jej starań ... zaś obecny chłopak zrywa z nią w nietypowy sposób. Pewnego dnia sytuacja ulega diametralnej zmianie. W obliczu niespodziewanej choroby szefowej, Alice musi ją zastąpić podczas tworzenia autobiografii znanego aktora Luthera Carsona, który jest jednocześnie jej wieloletnim idolem. To bardzo odpowiedzialna misja, lecz mimo początkowych obaw asystentka udaje się do nadmorskiej willi położonej na Sycylijskim wybrzeżu, gdzie aktualnie przebywa celebryta i próbuje nakłonić go do wszelkich najbardziej intymnych zwierzeń. Na miejscu okazuje się jednak, że to nie taka prosta sprawa. Luther woli oddawać się urokom/uciechom włoskiego życia aniżeli poświęcać czas na prowadzenie wywiadu. Także Sam, menager aktora skutecznie próbuje bronić podopiecznego, by nie odkrywał swoich sekretów, ale zdeterminowana dziewczyna ze wszystkich sił próbuje wypełnić swoje zadanie. Z jakim to wyjdzie rezultatem? Czy uda się Alice owinąć obu mężczyzn wokół palca i urzeczywistnić zamierzony cel?

Biorąc do ręki ,,Tylko się nie zakochaj’’ liczyłam na kawał interesującej prozy kobiecej i śmiało mogę napisać, że się nie zawiodłam. Pierwsze, co się rzuca w oczy to naturalność tej historii. Jest jakby żywcem wyjęta z realnego świata i okazuje się, że Nicola Doherty tworząc fabułę rzeczywiście bazowała na własnych doświadczeniach nabytych w trakcie pracy w Hodder & Stoughton, gdzie, jako redaktor działu non-fiction pomagała przy pisaniu autobiografii znanych osób. Również miejsce akcji nie było udziałem przypadku. Autorka kilkakrotne była na Sycylii, ponieważ jej siostra ma tam rodzinę. Wspaniały krajobraz tej części Włoch mocno ją zauroczył, jednocześnie stał się źródłem inspiracji, dlatego tym bardziej jestem zafascynowana tą książką. Szczególnie z żywym zainteresowaniem pochłaniałam każdy szczegół związany z pracą w wydawnictwie. Głównie kontakt z celebrytami jawi się tutaj, jako ciężki kawałek chleba. Nie wszystkie znane osobistości entuzjastycznie opowiadają o swoich grzeszkach. Często trzeba użyć wiele sprytu/samozaparcia, aby je umiejętnie podejść. Podobnie było w przypadku Alice. Dziewczyna starała się skrupulatnie wypełnić zawodowe obowiązki, jednakże Luther wolał inny, bardziej przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Jego irytujący agent także rzucał kłody pod nogi. Z czasem sytuacja ulega radykalnej zmianie i młodej redaktor udaje się metodą małych kroczków zyskać zaufanie obojgu mężczyzn. Nie przewidziała tylko jednego, że podczas służbowego pobytu w nadmorskiej willi wbrew sobie zakocha się do szaleństwa. W kim? Zobaczcie się sami.

Debiutancka poza pani Doherty nie jest typowym, banalnym romansem, jakich wiele. Tutaj chodzi o coś zupełnie innego. Autorka próbuje uświadomić, że miłość niczym złodziej może w każdej chwili zaatakować znienacka lokując nasze uczucia u osoby, której się nie spodziewamy. Ponadto pokazuje również, jak dwa światy, pozornie odmienne mogą się połączyć, jeśli tylko nie ulegną złudnym uprzedzeniom, począwszy od pochodzenia, statusu społecznego i majątkowego, przez charakter, styl życia itp. Jedno jest pewne, złożone perypetie główniej bohaterki oprócz sporej dawki emocji dostarczą nam również nutkę filozoficznych refleksji.

Polecam przeczytać ,,Tylko się nie zakochaj’’ przede wszystkim miłośnikom lekkich powieści obyczajowych, czy literatury kobiecej. Ta książka zaraża swoją pozytywną energią i podnosi na duchu bardziej, niż można się tego spodziewać. Napisana z niezwykłą lekkością, wdziękiem i swobodą, doprawiona szczyptą humorystycznego akcentu. Natomiast miarowa, spokojna akcja otoczona lazurowym morzem daje wytchnienie równie miłe, jak spotkanie przy kawiarnianym stoliku z ukochaną osobą. Jednym słowem, warto wyruszyć wirtualną podróż do Włoch, dać się ponieść czarowi tego miejsca i wbrew ostrzeżeniem zawartym w tytule książki- zakochać się.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena