Koszyk 0
Opis:
Nowa seria Sylvii Day przenosi czytelniczki w czasy, gdy namiętność była tematem tabu, a pożądanie krępowały gorsety konwenansów. Jeszcze żadna kobieta tak go nie upokorzyła i żadnej nie pragnął bardziej… Marcus pała żądzą zemsty na Elizabeth, która uciekła sprzed ołtarza i natychmiast wyszła za innego. Teraz nadarza się okazja, aby wyrównać rachunki. Jako agent korony ma prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zabójstwa męża Elizabeth i zapewnić jej ochronę. W ten sposób chce wziąć to ... co miało należeć do niego i raz na zawsze uwolnić się spod dręczącego go wspomnienia ukochanej. Jednak okazuje się, że płomień łączącego ich uczucia wcale nie wygasł, a raczej zamienił się w niepohamowany i niebezpieczny ogień pożądania... Sylvia Day jest autorką kilkudziesięciu wielokrotnie nagradzanych książek, w tym światowych bestsellerów z serii Dotyk Crossa, które zostały przetłumaczone na 40 języków. Jej książki – od powieści erotycznych po romanse historyczne – zajmują pierwsze miejsca na listach w 20 krajach i sprzedają się w milionowych nakładach. Dotyk Crossa został wybrany najlepszym romansem największej księgarni internetowej Amazon i już trwają prace nad ekranizacją powieści. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sylvia Day
  • 2014
  • 0
  • 336
  • 195
  • 130
  • *, 97883-64142-383
  • 9788364142383
  • ZBEDS

Recenzje czytelników

Wystarczy poprosić?

Ocena:
Autor:
Data:
„Nigdy nie dopuszczał do siebie myśli, że mógłby ją ponownie utracić, a teraz, gdy prawie do tego doszło, uświadomił sobie coś, czego wcześniej nie podejrzewał.
Nie mógł bez niej żyć.”*

Porzucenie jest zawsze bolesne, zwłaszcza przez kogoś bliskiego, z kim wiązało się plany na resztę życia. Nagła pustka jest bolesna i przytłaczająca. Z czasem to może minąć, uda się ułożyć sobie życie na nowo i się nim cieszyć. Istnieje jeszcze opcja zemsty, odebrania tego co ci obiecano ... boże wtedy uwolnisz się od tej goryczy, niezaspokojonego pragnienia i palącej potrzeby pokazania co ta osoba straciła. Tylko czy to naprawdę zemsta, czy też coś bardziej złożonego czego?

Cztery lata temu Marcus został porzucony przez swoją narzeczoną Elizabeth, która krótko po tym wyszła za mąż za innego. Rok po ślubie zostaje jednak wdową, gdy mija czas żałoby kobieta zaczyna pojawiać się na salonach. Mężczyzna uważa, że musi ją posiąść, by odebrać to co mu kiedyś obiecano i w końcu zaznać spokoju, planuje ją uwieść, a potem zostawić tak jak ona wtedy jego. Los mu sprzyja, jako jeden z najlepszych agentów korony zostaje przydzielony do ochrony niedoszłej małżonki oraz odkrycia tego kto zabił jej męża. Beth niezbyt się cieszy na myśl o współpracy z nim, tym bardziej, że za każdym razem jest przez niego prowokowana, co prowadzi d dwuznacznych sytuacji. Czy da się jemu uwieść i czy ten jeden raz wystarczy? A może rozpali płomień namiętności jeszcze bardziej?

Sylvia June Day specjalizuje się nie tylko w literaturze erotycznej, ale i romansach historycznych… z dużą dawką scen erotycznych. Po tym jak „Dotyk Crossa” wywarł na mnie całkiem pozytywne wrażenie byłam ciekawa innych przez nią wydanych książek. W chwili obecnej mam za sobą cztery jej publikacje i szczerze muszę przyznać, że każda, w mniejszym lub większym stopniu, dostarczyła mi rozrywki, a tego właśnie po nich oczekiwałam.

Akcja powieści zostaje osadzona w czasach kiedy sex jest tematem tabu, małżonkowie oddawali się sprawą łóżkowym wyłącznie po ciemku i bez zbytnich ekscesów. Day stworzyła jednak postacie, które świadomie lub nie chcą przekraczać granice ustalone przez ogół. Opisy scen łóżkowych są pełne smaku, finezyjne, bez wulgarności, ale pobudzające wyobraźnię oraz zmysły, przyspieszające bicie serca i wywołujące rumieńce. Podoba mi się to,, że nie stosuje się tu przemocy, nie zdobywa się władzy nad kobietą krzykiem, powieściopisarka i bez tego udowadnia, że może być pasjonująco. Autorka rzetelnie i realnie ukazuje okres, w którym dzieją się wydarzenia, skupiając się za równo na zobrazowaniu stylu życia, uczuć oraz fabuły, bez problemu można wyobrazić sobie stroje, mieszkania, zabawy. Wszystko jest dopracowane i przemyślane, fabuła jest, co prawda przewidywalna, ale nie nuży, praktycznie cały czas coś się dzieje, całość łączy się w spójną i logiczną całość.

Jak zawsze w powieściach historycznych z zaciekawieniem obserwuję jak żyło się dawniej. Poglądy, sposób traktowania kobiet, styl życia znacznie różni się od tego w naszych czasach. Zawsze podoba mi się to, że mężczyzna odnosi się do kobiety z należytym szacunkiem, wiem, że nie każdy, bo w każdym okresie dziejów pojawiają się łajdaki oraz panowie uważający, że z płcią piękną nie ma o czym rozmawiać. Day mnie nie zawiodła i również to wszystko zawarła w „Tylko mnie poproś”. Bardzo dobrze spisała się również przy kreowaniu bohaterów. Posiadają, wady i zalety, mają słabości, popełniają błędy i cały czas się uczą. Polubiłam zarówno Elizabeth, jak i Markusa, są jak ogień i woda, a ich spotkania pełne napięcia i emocji.

Od publikacji tego typu oczekuję chwili relaksu, zapomnienia o szarej rzeczywistości i najnowsza powieść Day mi to zapewniła. Czytało mi się ją lekko, przyjemnie i nadzwyczaj szybko. Pochłonęła mnie historia wymyślona przez powieściopisarkę i nawet mimo przewidywalności (w końcu to romans) z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów. Smaku niepewności dodawał wątek kryminalny, który jest ciekawie poprowadzony. Dzieje się dużo i intensywnie i to właśnie lubię w książkach autorki. Ponadto podoba mi się lekka forma wypowiedzi oraz nie zabrakło pikanterii, ale obyło się bez wulgaryzmów i poniżania.. Dla mnie okazała się idealną odskocznią od dnia codziennego i trosk.

Jeśli ktoś lubi powieści historyczne oraz gorętsze sceny łóżkowe plus nutkę niebezpieczeństwa, bo ktoś na kogoś poluje z pewnością spędzi z nią mile czas. Historia jest ciekawie skonstruowana i nie nuży. Idealna na długie popołudnie czy też wieczór, by się odprężyć.

*str. 205

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/2014/04/wystarczy-poprosic.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Trochę historycznie

Ocena:
Autor:
Data:
Szczerze powiem, że nie lubię czytać książek historycznych, bardziej wolę takie, które dzieją się w teraźniejszości. Ta choć dzieje się w 1770-71 roku ma coś w sobie. Subtelnie ukazana jest historia lorda Marcusa i Elizabeth, którzy przez pewne niewyjaśnione sytuacje nie mogli być ze sobą, do czasu gdy ponownie się spotykają.... Sceny łóżkowe są przedstawione w sposób odpowiedni do lat toczącej się historii. Nie zabraknie też deszczyku emocji ;)
Jednak nie wiem ... czy jeśli pojawiłaby się druga część tej historii, to czy kupiłabym ją.... Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena