Koszyk 0
Opis:
Pierwsze miejsca list bestsellerów w Danii! Pewnego wrześniowego poranka na północy Zelandii wędkarz okrywa leżące w wodzie zwłoki kobiety. Lokalna policja postanawia niezwłocznie wezwać posiłki z Kopenhagi. Okazuje się bowiem, że ciało obciążono, a zamordowana to młoda cudzoziemka. Do sprawy zostaje oddelegowana Louise Rick, asystent kryminalna z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej komendy policji, która miała już do czynienia z przestępstwami popełnianymi w środowiskach imigranckich ... Czyżby doszło do honorowego zabójstwa? Uwielbiam kryminały Sary Blaedel. Camilla Lackberg Jestem prawdziwym fanem skandynawskich kryminałów, a te pisane przez Sarę Blaedel to jedne z moich ulubionych. Michael Connelly Sara Blaedel (ur. 1964) - dziennikarka prasowa i telewizyjna. Zaczynała jako kelnerka, ma wykształcenie graficzne, założyła też własne wydawnictwo, publikujące głównie kryminały zagraniczne. W 2004 roku ukazał się jej debiut powieściowy "Handlarz śmiercią", tom pierwszy cieszącej się wielką popularnością serii kryminałów o asystent kryminalnej Louise Rick. W samej Danii pierwsza część cyklu sprzedała się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Prawa do tłumaczenia nabyły wydawnictwa z kilkunastu krajów. "Tylko jedno życie" to trzecia część tego cyklu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sara Blaedel
  • 2013
  • 400
  • 200
  • 130
  • 978-83-7839-514-0
  • 9788378395140
  • ZAXKK

Recenzje czytelników

TYLKO JEDNO ŻYCIE / Maria

Ocena:
Autor:
Data:
Sara Blædel jest jedną z moich ulubionych skandynawskich pisarek.

Autorka przedstawia problem zabójstw honorowych w rodzinach muzułmańskich. Można dowiedzieć się wiele o tle kulturowym tej grupy religijnej.
Wędkarz znajduje leżące w wodzie zwłoki młodej cudzoziemki. Ciało zostało obciążone, a na karku zmarłej widnieją dwa dziwne ślady. Louise Rick, która miała już do czynienia z przestępstwami popełnianymi w środowiskach imigranckich, musi sprawdzić, czy nie doszło do honorowego zabójstwa.. ...

Wciagajaca ciekawa lektura , czyta sie naprawde z przyjemnoscią . I oczywiscie zaskakujące zakończenie .POLECAM , WARTO !!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tylko jedno życie

Ocena:
Autor:
Data:
Sara Blaedel zadebiutowała kryminałem ,,Handlarz śmiercią". W Polsce do tej pory ukazało się 6 tomów jej serii kryminalnej. ,,Tylko jedno życie" jest trzecim z nich.

Nieopodal Kopenhagi, w prowincjonalnym miasteczku, została zamordowana dziewczyna. Nastolatka została wyłowiona z wody, wiele wskazywało na zabójstwo. Z racji tego, że była cudzoziemką pierwszymi podejrzanymi byli jej krewni.Czy tak było naprawdę ... Czy udało się wyciągnąć jakieś informacje od jej najbliższych przyjaciółek?

Jak może pamiętacie, w dwóch pierwszych tomach przeszkadzała mi pewna schematyczność, którą Sara Blaedel nieustannie stosowała. Na szczęście tym razem wszystko się zmienia i nie ma mowy o monotematyczności. Być może jest to spowodowane tym, że teraz akcja nie toczy się w Wydziale A, w którym na stałe pracuje Louise. Dodatkowo pisarka poruszyła temat cudzoziemców, co znacznie urozmaiciło lekturę.

Jak na razie, jest to najciekawsza część serii autorstwa Sary Blaedel. Czyta się ją szybko, z przyjemnością i sporym zainteresowaniem. Pisarka nadal jednak nie ustrzegła się wskazywania poprzez pewne tropy za wcześnie na to, kto jest sprawcą lub co może być przyczyną morderstwa. Mimo wszystko, uważam książkę za całkiem udany kryminał, z którym można się zapoznać.

,,Tylko jedno życie" to publikacja, która nie ustrzegła się wad. Myślę, że można ją czytać jako odrębną powieść, ale wiadomo, że lepiej czytać serię od początku.

Moja ocena: 4,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena