Koszyk 0
Opis:
Ostatnia część sagi miłosnej, która urzekła miliony czytelników na całym świecie. Gideon Cross. Pochłonął mnie całkowicie i nieodwracalnie. Poślubienie go było spełnieniem moich marzeń. Nie podejrzewałam jednak, że wytrwanie w małżeństwie będzie takie trudne. Miłość się zmienia. Nasza była schronieniem przed burzą i najgwałtowniejszą ... z nawałnic. Odsłoniliśmy przed sobą najgłębsze i najmroczniejsze sekrety. Gideon dał mi wszystko. Teraz ja muszę udowodnić, że potrafię być jego azylem. Ale tylko razem możemy stawić czoła tym, którzy próbują nas rozdzielić. Największa bitwa jeszcze przed nam. Walka o miłość uwolni nas… albo rozdzieli. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sylvia Day
  • 2016
  • 472
  • 197
  • 130
  • *, 97883-8032-0628, 978838032-062-8
  • 9788380320628
  • ZD90V

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„- Pragnę cię.
- Taką mam nadzieję – szepnęłam, śledząc czubkiem języka jego dolną wargę. – Jesteś na mnie skazany do końca życia.
- To za krótko.”

Sylvia Day wraz ze swoja serią Crossfire zabrała fanki boskiego Gideona w czterotomową, pełną wrażeń podróż długo każąc czekać na zwieńczenie całego cyklu. Wygłodniałe finału wielbicielki w końcu mają okazję poznać ostateczne losy jednej z najbardziej popularnych par w historii światowej literatury erotycznej ... Czy „Tylko Cross” jest faktycznie tą słodką wisienką na torcie, która kusi i nie zawodzi? Czy to możliwe, by autorka mogła nas czymś jeszcze zaskoczyć?

W przypadku wielu znanych nam par ślub kończy się wielkim happy endem, a po nim następuje już tylko i żyli długo i szczęśliwe… Ale uwaga. Gideon Cross to nie książę, a Evie daleko do skromnego i cichego Kopciuszka. Życie bohaterów znacznie odbiega od schematu idealnego, baśniowego związku. Ciekawi piątego tomu? Zatem zapraszam do zapoznania się z moją recenzją.

Po spontanicznym, niespodziewanym i potajemnym zawarciu związku małżeńskiego nadszedł czas na huczne wesele. Trwają więc przygotowania, wybór sukni, zaproszeń, miejsca. Jednak najważniejsze jest to, by Gideon i Eva potrafili odnaleźć się w nowej roli, a tutaj pojawia się pewien problem. Na drodze do szczęścia młodych małżonków staje bowiem kompromis. Czy wizyty u terapeuty wystarczą do obrania właściwej drogi? Przed bohaterami wiele niełatwych decyzji, a jedynym ratunkiem mogą okazać się oni sami. Czy wystarczy im zaufania i sił? To jednak nie wszystko, ponieważ w zanadrzu kryje się ktoś z przeszłości Gideona, komu bardzo zależy na rozpadzie jego związku. Czy seria z Crossem zakończy się zasłużonymi fanfarami?

Ślub wieńczy wiele romantycznych historii. Mało kto jednak pokazuje owo „po”, często traktując je bardzo skrótowo. Dlaczego? Bo życie wcale nie jest kolorowe, a miłość nie eliminuje wszystkich przeszkód tak, jak byśmy tego chcieli. Sylvia Day połączyła Gideona i Evę węzłem małżeńskim w czwartym tomie. Piąty okazał się więc czystą zagadką, a autorka miała spore pole do popisu, ale i niełatwe zadanie. Bo czy znalazła na tyle pomysłów, by mogła zainteresować? Bohaterowie kolejny raz stają przed wieloma próbami szykowanymi przez los. Eva, której od zawsze daleko było do wystraszonej myszki, teraz nabiera jeszcze większej pewności siebie i potrafi postawić na swoim. W jej cieniu momentami chowa się nawet sam Gideon, któremu jednak nie brak dawnego, uroku, determinacji, ale i upartości. Mało tego, że oboje zmagają się z nowymi wyzwaniami, wciąż powraca do nich przeszłość. A ta dekorowana jest nie tylko niepewnością, ale i przestępstwem.

Jak na erotyk przystało, Sylvia Day nie oszczędziła fankom tego gatunku obrazowych, całkiem kreatywnych scen z udziałem głównych bohaterów. A mogłoby się wydawać, że już zdążyliśmy poznać ich najskrytsze fantazje… Pozory mylą. Jednak bez obaw. Akcja nie opiera się wyłącznie na samych zbliżeniach, ponieważ na pierwszym planie stają dialogi i sytuacje dnia codziennego. W końcu to z nimi muszą zetrzeć się młodzi małżonkowie i nieraz zdziwią się, że proste rzeczy bywają całkiem trudne. Autorka sprytnie przemyciła w treść także ciągnącą się za Gideonem przeszłość, która pomimo tego, że dotyczy zamierzchłych czasów, wciąż potrafi dotkliwie zranić. Jednak i do życia Evy powrócą czasy dzieciństwa, które na wskutek biegu wydarzeń przybiorą niespodziewany obrót.

Miłość, przyjaźń, rodzina i walka o szczęście. Tęsknota i pragnienia, by w pośród całej tej wyjątkowości znaleźć coś prostego i banalnego, podstawy, które pozwoliłyby normalnie żyć. Dotąd w świecie Gideona i Evy wszystko było nieprzeciętne. Czy jednak bohaterowie poradzą sobie z akceptacją zwykłych sytuacji, przez które przechodzi każdy z nas? Namiętność, oddanie i ów wypracowywany kompromis. Czy rychła decyzja o ślubie aby na pewno była słuszna? Czy ostatecznie wyjdzie im to na dobre?

„Tylko Cross” to zwieńczenie będące ostatecznym rozstaniem z Gideonem i Evą. Prawdziwi fani serii odłożą tę książkę na bok z wielkim sentymentem. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że ta część, jak i każda inna, nie obfituje w liczne zwroty akcji czy niekończące się momenty zaskoczenia. Płynie stałym rytmem ciesząc namiętnością rozbudzającą zmysły, czasami oferując jakiś inny bodziec. W tym właśnie tkwi cały urok serii, że przekupiła nas kreacją bohaterów, o których chce się czytać cokolwiek. Chociaż zdradzę Wam małą tajemnicę, że pod koniec trudno będzie Wam się oderwać. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

Sądzę, że fani, a właściwie fanki czterech poprzednich części mogą śmiało kontynuować swoją przygodę z Gideonem i Evą. Warto sięgnąć po piąty tom, by z honorem pożegnać bohaterów i ułożyć sobie w głowie ostateczny obraz och życia. Trochę mi smutno, że to już koniec, chociaż z pewnością szósta część byłaby już grubą przesadą. Dobrze jest tak, jak jest i cieszę się, że wytrwałam w swoim oczekiwaniu na finalny rozrachunek z tą serią. I Wy powinniście dowiedzieć się tego, co tak naprawdę skrywa „Tylko Cross”. Potowarzyszcie Gideonowi i Evie ostatni już raz.

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tylko Cross

Ocena:
Autor:
Data:
Sylvia Day jak zawsze nie oceniona jak autor powieści z wątkiem erotycznym.

Niektóre książki które maja po kilkanaście tomów w pewnym momencie stają się monotonne i nie chce się już ich czytać, na szczęście ta historia taka nie jest.

Książka pod tytułem " Tylko Cross" jest niestety ostatnią części serii " Dotyk Crossa"

Każdy kto czytał poprzednie cztery części musi przeczytać i tą ostatnią aby móc w swojej wyobraźni zobaczyć koniec perypetii o Gideonie i Evie ...

Fani nie zawiodą się i w tej części. Znajdą tutaj równie wybitnie jak i dokładnie opisane wątki miłosne, przyjacielskie jak i erotyczne.W tej ostatniej kwestii fani myśleli już, że czytali jak i widzieli w swojej wyobraźni wszystkie fantazje jakie mieli Gideon i Eva, natomiast Sylvia Day znów zaskakuje opisując nowe fantazje dość precyzyjnie i szczegółowo.

I znów dadzą o sobie znać wątki z przeszłości. Czy to znów zagrozi związkowi Gideonie i Evie? Żeby się dowiedzieć trzeba to przeczytać. W tej części znajdzie się też coś dla wielbicieli kryminałów, co? Tego lepiej nie zdradzać tylko samemu przeczytać.

Warto też wspomnieć o wątku Treya i Caryego, niby jest tylko drugoplanowy , ale czasem warto też spojrzeć na to co z tyłu a nie tylko na głównych bohaterów.

Opisując książkę jednym zdaniem. Jest poruszająca, zaskakująca, i nie oceniona, to co się dzieje i jak się kończy na pewno jest tym o czym chcieli by przeczytać fani i tak chcieli by żeby się zakończyła.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena