Koszyk 0
Opis:
Kolejny, wyrafinowany i niepokojący thriller Zorana Drvenkara. Powieść o ojcach, synach i córkach, o przyjaźni oraz mrocznej tęsknocie za chaosem i okrucieństwem. Pięć normalnych niemieckich dziewczyn. Ty. Jeden normalny niemiecki mafioso. Ty. Jeden normalny niemiecki psychopata. Ty. Co zrobisz, kiedy najlepsza przyjaciółka bez słowa zniknie z twojego życia? Co zrobisz, kiedy w końcu znajdziesz ją naszprycowaną prochami, z trupem ojca w zamrażarce ... Co zrobisz z wartym miliony euro składzikiem narkotyków? Co zrobisz, kiedy jeden z najpotężniejszych ludzi w Berlinie zacznie na ciebie polować? Co zrobisz, kiedy jakaś młoda siksa spróbuje sprzedać ci twój własny towar? Co zrobisz, kiedy znajdziesz w piwnicy ciało własnego brata? Co zrobisz, kiedy morderczyni twojego brata spróbuje uciec w miejsce, w którym nie ma już nic? Do czego się posuniesz, żeby znaleźć to, czego całe życie szukasz? A co zrobisz, kiedy okaże się, że cały czas szukałeś źle? A gdy w końcu to znajdziesz? Co zrobisz, kiedy ludzie wokół ciebie zaczną umierać? Co zrobisz, kiedy okaże się, że to wszystko kłamstwo? Co zrobisz, kiedy twój świat wywróci się do góry nogami? Ty. Zoran Drvenkar urodził się w 1967 roku w Chorwacji, skąd w wieku trzech lat przeprowadził się z rodzicami do Berlina. Od 1989 r. pracuje jako pisarz i aktualnie mieszka w starym młynie na wsi nieopodal niemieckiej stolicy. Jest autorem wielokrotnie nagradzanych książek, między innymi napisanego pod pseudonimem bestselleru Die Kurzhosengang czy thrillera psychologicznego Du bist zu schnell. Jego powieść Sorry, która ukazała się także w Polsce, została okrzyknięta przez portal Crimi-Couch jednym z najlepszych niemieckojęzycznych thrillerów o międzynarodowym formacie. Patronat medialny: Grabarz Polski (grabarz.net), Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Telbit
  • miękka
Mniej Więcej
  • Zoran Drvenkar
  • 2011
  • 576
  • 208
  • 144
  • 978-83-62252-45-9
  • 9788362252459
  • ZAA4M

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
„Ty” jest książką specyficzną, która na długo zapada w pamięć. Autor posłużył się rzadko stosowaną narracją drugoosobową. Ten kapitalny zabieg stylistyczno-kompozycyjny powoduje, że historia staje się niemalże prawdą. Wewnątrztekstowa subiektywizacja wzmaga napięcie, skraca dystans pomiędzy światem rzeczywistym, a opisywanym. Jest swoistą grą z czytelnikiem, polegającą na interakcji przestrzeni narracji i fabuły ... Dzięki temu odbiorca zostaje wciągnięty w wir wydarzeń i staje się bezpośrednim ich świadkiem. Drvenkar manifestuje obecność czytelnika już w samym tytule – „Ty” jest skierowane do każdego z nas.
Czytaj więcej…
http://horror.com.pl/books/recka.php?id=571
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
21 października wydawnictwo TELBIT dało nam możliwość przeczytania drugiego w Polsce thrillera autorstwa Zorana Drvenkara pod, jakże krótkim, acz wymownym, tytułem „Ty”.
Tekst z tyłu okładki nie zdradza nam zbyt wiele, co w stosunku do ilości stron, jakie liczy sobie powieść jest dość krótkim opisem. Dlatego też nie spodziewałam się, że książka może być wyśmienita do tego stopnia, że zakocham się w niej po uszy.
Czytaj więcej…
http://paranormalbooks ... pl/2011/11/10/recenzja-%E2%80%9Ety%E2%80%9D/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena