Koszyk 0
Opis:
Gdy miłość staje się wyzwaniem, przekleństwem i spełnieniem. Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydał ... o jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • YA!
 • miękka
Mniej Więcej
 • Meredith Walters
 • 2016
 • 386
 • 202
 • 135
 • *, 97883280-2191-4
 • 9788328021914
 • ZDCNO
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Główna bohaterka i zarazem jeden z dwóch narratorów powieści, Aubrey, to młoda dziewczyna raczej stroniąca od zatłoczonych imprez, dotąd znająca świat uzależnień wyłącznie z teorii. Niepodzielająca euforii znajomych, którzy ekscytują się niebezpiecznymi imprezami organizowanymi w undergroundowym klubie, nagle musi zmierzyć się z wyzwaniem przerastającym jej obawy. Staje oko w oko z narkomanami, którym będzie starała się pomóc. Relacja z jednym z nich przekroczy jednak wszelkie granice ... Czy niesamowity Maxx pociągnie ją na dno?

„Mysz czeka krótkie życie w pokoju pełnym kotów.”

Nie tylko Aubrey staje tutaj w świetle reflektorów. Autorka bowiem przydzieliła takie samo prawo głosu uzależnionemu Maxxowi. Na temat jego postaci jednak trudno wypowiedzieć się w kilku zdaniach. Z jednej strony zniszczony, zakładający maski, pogrążający się w swoim mrocznym świecie zmierzającym do nieuchronnej tragedii. Z drugiej, potrafiący kochać, opiekuńczy i szukający miłości. Czyniący źle, a jednak taki, do którego chce się wyciągnąć pomocną dłoń. Tylko czy można ratować kogoś, kto ten ratunek odrzuca?

Żadnego z podjętych wątków autorka nie potraktowała po macoszemu. Opierając powieść o związek z osobą uzależnioną od narkotyków, wyraźnie zobrazowała jej świat. Pokochałam Maxxa – tak, właśnie jego. Zniewolonego kajdanami nałogu, działającego pod jego dyktando, a jednocześnie wierzącego w wybawienie. Jego myśli, emocje, uczucia, narkotykowy głód i błogostan bycia pod wpływem. Tkwiłam w tym każdą komórką swojego ciała. Aczkolwiek nie tylko z postacią tegoż bohatera połączyła mnie więź. Identyfikowałam się także z Aubrey, jej wyborami, dylematami i problemami. Bo w tej historii nic nie jest proste, przewidywalne i słodkie. A gorzki wymiar scenariusza, skropiony uczuciem, daje w efekcie fabułę, z jaką jeszcze nigdy nie przyszło mi się spotkać.

Undergroundowe imprezy, na których pigułka gwałtu jest jednym ze stałych gości. Niesamowite graffiti kuszące zagadką i wabiące tajemnicą. Cytaty wyjęte rodem z kart największych, literackich klasyków. Klimat tej książki jest po prostu jedyny w swoim rodzaju, a sama powieść? Jest uzależniająca.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jeszcze tylko jedna

Ocena:
Autor:
Data:
Tak naprawdę tę historię ratuje tylko i wyłącznie wątek używek. Trochę to smutne, ponieważ jeżeli chodzi o romans, to niezbyt mi się on podobał, był może nad wyrost, albo po prostu ja nie potrafiłam go do końca zrozumieć. Ale znowu zahaczam o ten wątek, który mnie ostatnio ciągle otacza: inni uważają, że książka jest genialna, więc może coś ze mną jest nie tak?

Osobiście nie jestem w stanie stwierdzić czy do końca ją polecam czy nie. Takich historii jest na potęgę i mogę śmiało powiedzieć ... że są lepsze od niej, lepiej wykreowane. Smutna ta domena, że teraz każda książka musi być o samobójstwach, albo narkotykach i alkoholu, tak jakby miłość nie mogła rozkwitać w książkach bez większych problemów. Sami zdecydujcie, czy Twoim śladem może wam się spodobać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena