Koszyk 0
Opis:
Pierwszy kryminał o polskim show-businessie. Mocna historia o zepsuciu i zbrodni w świecie pełnym kłamstw. Sześć dziewczyn: pięć trupów, jedna zaginiona. Ktoś brutalnie morduje piękne modelki. Ściągnięta ze szpitala psychiatrycznego agentka o specyficznej urodzie i poszarpanym życiorysie musi wyjaśnić tajemnicę, mierząc się także z własną, pełną sekretó ... w przeszłością. W świecie okrutnych zbrodni, perwersyjnego seksu, luksusowej prostytucji, dziwacznych wynaturzeń zepsutego show-businessu rozegra się gra o najwyższą stawkę. Twardzielka to bezkompromisowy thriller, którego akcja ukazuje prawdziwe oblicze cynicznego świata wielkich pieniędzy, gwiazd, mediów i salonów. Mocna lektura, pełna napięcia i dramatycznych wydarzeń. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Mariusz Zielke
 • 2015
 • 2
 • 384
 • 175
 • 110
 • 97883287-0195-3
 • 9788328701953
 • ZCQ6G

Recenzje czytelników

Niezły kryminał

Ocena:
Autor:
Data:
Zawsze lubiłam filmy sensacyjne. Dreszczyk emocji, dużo ruchu, mniej i bardziej przewidywalne zwroty akcji. Do dziś zostało mi przyzwyczajenie prognozowania następnych wypadków. I tak samo cieszę się z własnej racji, jak i z elementu zaskoczenia zaserwowanego przez scenarzystów.

Dostałam do ręki rzecz nazwaną "pierwszym kryminałem o polskim show-businessie". Czy to rzeczywiście pierwsza tego typu książka - nie wiem i nie interesowało mnie to podczas lektury ... Niech przejmą się tym recenzenci o pociągu do kopania w historii. Ja nie miałam na to czasu. Tę książkę czyta się tak dobrze, że nie przejmowałam się szczegółami.

Powieść Mariusza Zielke opowiada o brutalnych morderstwach dokonanych na pięciu dziewczynach. Żeby przedostać się do specyficznego światka kasy, władzy i celebrytów, śledczy werbują do swojej grupy byłą policjantkę, od kilku lat mieszkankę zakładu psychiatrycznego. Zdolną, niebezpieczną, piękną... Z przeszłością, która odbiła się na niej na tyle mocno, by zrobić z jej życia twardy kawałek chleba. Jej zadanie: zostać luksusową prostytutką, jedną z tych, które pracują w cieniu polskiego show-businessu.

Twardzielka wciąga. Piszę to, choć przeczytanie tej książki zajęło mi tydzień. Nie siedziałam nad nią nocami, nie zarywałam przez nią drzemek. Może to wina mojego lenistwa, a może fakt, że akcja tej powieści jest rozciągnięta w taki sposób, by cały czas utrzymywać nasze zainteresowanie, nęcić, ale nie przyduszać. Nie ma żadnych złośliwych trików, które budziłyby irytację czy chęć jak najszybszego przeskoczenia kolejnych stron, by skończyć już, teraz, natychmiast!

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2015/04/twardzielka-mariusz-zielke.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena