Koszyk 0
Opis:
Pierwszy kryminał o polskim show-businessie. Mocna historia o zepsuciu i zbrodni w świecie pełnym kłamstw. Sześć dziewczyn: pięć trupów, jedna zaginiona. Ktoś brutalnie morduje piękne modelki. Ściągnięta ze szpitala psychiatrycznego agentka o specyficznej urodzie i poszarpanym życiorysie musi wyjaśnić tajemnicę, mierząc się także z własną, pełną sekretów przeszłością. W świecie okrutnych zbrodni, perwersyjnego seksu, luksusowej prostytucji ... dziwacznych wynaturzeń zepsutego show-businessu rozegra się gra o najwyższą stawkę. Twardzielka to bezkompromisowy thriller, którego akcja ukazuje prawdziwe oblicze cynicznego świata wielkich pieniędzy, gwiazd, mediów i salonów. Mocna lektura, pełna napięcia i dramatycznych wydarzeń. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Mariusz Zielke
 • 2014
 • 1
 • 384
 • 206
 • 131
 • 978-83-7758-691-4
 • 9788377586914
 • ZBLKM

Recenzje czytelników

Doskonała

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna naprawdę dobra książka Mariusza Zielke. Może to nie jest arcydzieło ale ma to co powinien mieć każdy dobry kryminał. .. trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

W świecie okrutnych zbrodni...

Ocena:
Autor:
Data:Tytuł: Twardzielka
Autor: Mariusz Zielke
Wydawnictwo: Akurat
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 383

Mariusz Zielke – autor kontrowersyjnych i skandalizujących thrillerów. Wyrok zyskał znakomite opinie czytelników i recenzentów, książka błyskawicznie znikała z księgarskich półek i doczekała się dwóch dodruków. Wydana w 2013 roku Formacja trójkąta wzbudziła wiele kontrowersji. Po jej ukazaniu zaaresztowana masę ludzi związanych z aferami korupcyjnymi ... Autorowi wiele razy grożono i próbowano go przekupić, lecz bez skutków.

Telewizja jest dziś jak słońce. Daje światło i... wypala.


Książka została napisana lekkim językiem. Cechują ją warta akcja, niepowtarzalni bohaterowie oraz oryginalny pomysł na fabułę. Dostajemy kawał dobrego polskiego kryminału, który opowiada nam o polskim show-businessie, czyli świecie pełnym kłamstw.

Jak się robi gorąco, bierz nogi za pas, a dopiero potem myśl.


Giną piękne modelki. Detektyw Rodzki wraz z ściągniętą ze szpitala psychiatrycznego policjantką starają się rozwikłać z pozoru prostą sprawę. Pięć dziewczyn zostało zabitych, a jedna zaginęła. Muszą zmierzyć się z czasem, gdyż morderca nie przestanie mordować. W świecie okrutnych zbrodni, perwersyjnego seksu, luksusowej prostytucji i wynaturzeń zepsutego show-businessu rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę.

Ludzie potrafią być okrutni, przyszywają łatkę i wyciągają najprostsze wnioski. Potem ciężko się z tego oczyścić.


Na pierwszy plan zostaje wystawiona Marika. Jest ona funkcjonariuszką zatrzymaną w szpitalu psychiatrycznym przez swą wybuchową postawę wobec dwóch mężczyzn. Szczera, wulgarna, niebezpieczna postać, która na długo pozostaje w pamięci. Bliżej przyglądamy się także Rodzkiemu, który wydaje się być normalnym policjantem z misją ulepszenia świata. Jego łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz okłamywaniu innych nieraz pomaga. Obaj tworzą udany duet, którego nikt nie powstrzyma.

Strach jest zły, strach to akceptacja zła.


Utwór polecam wszystkim! Bardzo świetnie napisana książka, będąca mrocznym kryminałem, którego akcja dzieje się w mrocznym świecie. Na pewno nie zawiedziecie się, gdy sięgniecie po tę pozycję. Bezkompromisowi bohaterowie są wisienką na tym ociekającym krwią torcie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena