Koszyk 0
Opis:
Trzy Siostry to słynne wiktoriańskie domy na wyspie Blackberry. Zamieszkały w nich trzy kobiety: Andi, Boston i Deanna. Bliskie sąsiedztwo sprawia, że szybko nawiązują znajomość. Każda z nich znajduje się na życiowym zakręcie. Andi została porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem. Przeprowadziła się z miasta na wyspę, zamierza wyremontować dom i otworzyć własną praktykę ... lekarską. Boston jest malarką. Niedawno straciła dziecko, a jej mąż szuka zapomnienia w alkoholu. Deanna perfekcyjnie zajmuje się domem, wychowując pięć córek, ale w jej małżeństwie również dzieje się źle. Los sprawia, że trzy tak różne kobiety połączy wielka przyjaźń, która pomoże pokonać niejedną przeszkodę i zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Susan Mallery
  • 2016
  • 432
  • 200
  • 125
  • 97883276-1741-5
  • 9788327617415
  • ZD5FM

Recenzje czytelników

Powieść o niesamowitej kobiecej przyjaźni

Ocena:
Autor:
Data:
Tym razem Susan Mallery przenosi nas na najwyższe wzgórze Blackberry Island, gdzie stoją trzy wiktoriańskie domy, które okoliczni mieszkańcy nazywają "Trzema siostrami". Zamieszkały w nich trzy kobiety o kompletnie odmiennych charakterach, prowadzące zupełnie różny od siebie styl życia.

Andi bardzo długo czekała na oświadczyny swojego chłopaka. I rzeczywiście, ten poprosił ją o rękę, po czym zostawił ją przed ołtarzem. W dodatku dwa tygodnie później ożenił się z inną ... Dziewczyna rzuca przeszłość za siebie i wyjeżdża, po czym kupuje jeden z trzech domów na wzgórzu na Blackberry Island. Tam poznaje swoje sąsiadki.

Jedną z nich jest Boston, nieco ekscentryczna malarka, która wskutek utraty półrocznego synka wpadła w stan apatii. Jej mąż z
kolei szuka ukojenia bólu w kieliszku. Druga sąsiadka Deanna, przede wszystkim gospodyni domowa i matka piątki córek. Jest bardzo chłodną, zdystansowaną osobą, a w jej domu panują surowe zasady. Ma z tego powodu problemy zarówno z dziećmi, jak i z mężem, który dosyć ma swojej rygorystycznej żony.

Z czasem trzy kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą. Wytwarza się między nimi mocna więź, pełna zaufania, ale i wzajemnego zrozumienia. Dzięki sobie nawzajem są w stanie rozwiązać przez lata rozwijające się w ich życiu problemy.

Susan Mallery jak zawsze stworzyła życiową historię, przez która udowadnia, że wśród przyjaciół o wiele łatwiej jest radzić sobie z problemami i z samym sobą "Trzy siostry" to opowieść o niesamowitej relacji, która zmieniła życie trzech kobiet, które borykały się z zupełnie rożnymi problemami. Bardzo przyjemna obyczajówka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Fantastyczna historia!

Ocena:
Autor:
Data:
„Trzy siostry” autorstwa Susan Mallery, to opowieść o trzech kobietach, które zostają bardzo doświadczone przez los. Andi Gordon, Boston King i Deanna Philips, to główne bohaterki, których życie poznajemy czytając tę książkę.
Każda z wyżej wymienionych kobiet stoi na życiowym zakręcie, Andi, czyli Andrea jest pediatrą, co dla jej rodziców i rodzeństwa jest hańbą dla tak wysoko postawionej rodziny lekarskiej. Po długim związku z Matt’em, ten porzuca ją w dniu ślubu ... Ona postanawia zmienić swoje życie i wyprowadza się na wyspę niedaleko Seattle, żyjąc w ciągłej niepewności czy aby podjęła dobrą decyzję, ponieważ kupiła dom, w którym po przeprowadzeniu remontu, miała zamieszkać sama. Obok znajdowały się jeszcze dwa inne, zamieszkałe budynki, które stojąc obok siebie nazywane są „Trzema siostrami”. Boston King to kolejna mieszkanka wyspy, zwariowana i pozytywna artystka, jednak w głębi serca czuje ogromny smutek. Po stracie dziecka relacje z jej mężem Zeke’em pogorszyły się, a ona sama nie potrafi dotrzeć do mężczyzny swojego życia co sprawia, że coraz bardziej się od siebie oddalają. Jest jeszcze Deanna, kobieta idealna, której przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Jej ciągłe dążenie do perfekcji niszczą relacje z mężem i, co gorsza, z dziećmi – pięcioma córkami. Przyjaźń tych kobiet będzie miała swój początek w dość niespodziewanym momencie. Powieść ta pokazuje nam jak wiele człowiek potrafi znieść bólu i cierpienia. Występują tu momenty bardzo wzruszające, które wywołują u czytelnika skrajne emocje, od łez po radość. To chyba najbardziej lubię w książkach obyczajowych, że opowiadają o zwykłym życiu, które jednak czasem nie jest idealne i poukładane. Bo przecież wszystkiego przewidzieć nie możemy. Najważniejsze to mieć koło siebie przyjaciół, którzy będą wspierać i dodawać otuchy w walce o szczęście. Susan Mallery stworzyła główne bohaterki w sposób staranny i oryginalny, to na nich skupia się cała historia, znamy życie każdej z trzech dziewczyn osobno jak i później, ich wspólne relacje, poznajemy także ich wewnętrzne rozterki i chwile szczęścia. Podobało mi się również to, że akcja nie stała w miejscu, autorka postarała się aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i żeby nie występowały żadne przypadkowe fakty, które tylko „zapychają” fabułę.
Tę książkę mogę polecić dosłownie wszystkim Wam. Wydaje mi się, że każdy z nas znajdzie w tej historii coś ważnego, co sprawi, że będziemy mogli wyciągnąć wnioski i zdać sobie sprawę, że w życiu nie chodzi tylko o to by żyć dla siebie, a żyć dla innych ludzi, dla tych, którzy nas kochają pomimo wszystkich przeciwności losu i naszych wad.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena