Koszyk 0
Opis:
"Geografia praktyczna" jest oryginalną seria poruszającą wszystkie aspekty geografii. Każdy tytuł, z tej wizualnie zachwycającej serii 10. książek, odsłania kompleksowe zagadnienia i umożliwia szybki dostęp do niezbędnych faktów. Zwięzły tekst, przejrzyste informacje oraz barwne zdjęcia i ilustracje powodują, że każdy, kto sięgnie po tę serię, łatwo przyswoi sobie jej treść.
  • MD
  • twarda
Mniej Więcej
  • 2009
  • 0
  • 48
  • 302
  • 216
  • 97883-62175-116
  • 9788362175116
  • Z0269

Recenzje czytelników

Geografia praktyczna – Trzęsienia ziemi.

Ocena:
Autor:
Data:
Trzęsienia ziemi nawiedzają różne zakątki ziemi powodując nierzadko zniszczenia na ogromną skalę. Mimo, że nasz kraj jest pod tym względem bezpieczny warto poznać kilka ciekawostek na ich temat. Przybliża je w interesujący sposób książka Geografia praktyczna – Trzęsienia ziemi. Czytelnik dowiaduje się z niej jak powstają trzęsienia ziemi oraz które tereny są nimi zagrożone ... Poznaje też sposoby pomiaru określające ich wielkość w skali Richtera oraz zagrożenia będące konsekwencją trzęsień czyli tsunami, lawiny czy pożary. Dowiaduje się również czy ich przewidywanie jest w ogóle możliwe, a jest to zaledwie mała część tego co kryje prezentowana książka.
Zrozumiały, zwięzły tekst oraz jasny układ sprawiają, ze bez problemu odnajdziemy w lekturze potrzebne informacje. Publikację wzbogacają liczne ilustracje pomagające zrozumieć temat oraz niemoc człowieka w spotkaniu z żywiołem.
Książka jest rewelacyjną pomocą dydaktyczną. Myślę jednak , że obrazuje tak ciekawy temat, że jej treść zainteresuje również nieco starszych czytelników.
O trzęsieniach ziemi regularnie donoszą media. Jestem więc przekonana, że warto poznać ich specyfikę oraz dowiedzieć się kilku faktów na ich temat. W tym celu zachęcam do zwrócenia uwagi na prezentowaną publikację.
W serii ukazało się ponadto 9 innych, równie interesujących tytułów Erozje, Klimat i pogoda, Ludzkość świata, Oceany i morza, Pustynie i niziny, Środowisko naturalne, Góry i wzgórza, Wulkany oraz Rzeki i źródła
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena