Koszyk 0
Opis:
Tym razem jest morderca, ale nie ma ofiary! Próżny detektyw jest urażony, gdy Norma Restarick przyznaje się do winy, ale nazywa go zbyt starym. Pani Olivier – autorka kryminałów – częstuje Herkulesa czekoladą i pomaga mu w śledztwie. Trafiają do świata ludzi ekstrawaganckich, ale i perfidnych. Piekielne zadanie dla staromodnych detektywów – trzy lokatorki, dwa portrety, peruka i list. Czy to wystarczy, by odnaleźć zbrodnię? Herkules Poirot krzyczy: „Królestwo za schemat ... ” Czy Norma jest podstępną morderczynią, czy raczej Ofelią przeniesioną do Londynu lat sześćdziesiątych, odurzonego nie tylko sztuką, muzyką i postępem? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2013
  • 278
  • 175
  • 120
  • 978-83-245-9383-5
  • 9788324593835
  • ZB49U

Recenzje czytelników

W poszukiwaniu morderstwa

Ocena:
Autor:
Data:
Ta książka jest wyjątkowa. Dlaczego? Ponieważ znakomity detektyw, Herkules Poirot, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, którego nie było. Ale od początku.
Pewnego poranka do domu śledczego przybywa młoda dziewczyna, nie wymieniająca nawet swego nazwiska. Młoda dama jest roztrzęsiona i prosi o pomoc w sprawie morderstwa, którego najprawdopodobniej się dopuściła. Nic więcej jednak detektyw nie jest w stanie wycisnąć od gościa, ponieważ dziewczyna z rezygnacją stwierdza ... że Poirot jest już za stary. To sprawia, że wiekowy detektyw jeszcze większą uwagę przywiąże do tej nietypowej wizyty i rozpocznie poszukiwanie morderstwa i mordercy.
Bohaterami tej powieści są wspomniany już słynny detektyw oraz pisarka kryminałów, pani Adrianna Oliver. Trzeba mi tu przyznać, że ta postać trochę mnie irytuje. Jak na pisarkę (i to z dużym doświadczeniem w tworzeniu kryminałów) odznacza się małą kreatywnością i raczej przeszkadza niż pomaga. Na szczęście pojawia się dużo rzadziej niż Poirot.
,,Trzecia lokatorka" nie jest powieścią długą, ale dużo czasu zajmuje detektywowi odnalezienie morderstwa i motywu. Potem wszystko się wyjaśnia. Zakończenie jest oczywiście nieprawdopodobne i czytelnik nie miał szans na samodzielne rozszyfrowanie zagadki.
W tym kryminale nie ma nagłych zwrotów akcji, podrzucania czytelnikowi fałszywych tropów. Czytelnik jest skazany na (nie)łaskę autorki, która bardzo długo zwleka z ujawnieniem kluczowych faktów. Ale to dobrze. Przez cały czas akcji można wyobrażać sobie różne scenariusze, usiłować odgadnąć zakończenie, ale to nie wychodzi. Ale to też dobrze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena