Koszyk 0
Opis:
Sen, z którego lepiej się nie budzić. Sen w trumnie.  Eva obudziła się w kompletnych ciemnościach. Jej ospała świadomość błądziła po omacku, próbując odzyskać orientację. Eva nie umiała skojarzyć znaczenia tej czerni. Przez moment pomyślała sobie nawet, że być może wcale jeszcze nie otworzyła oczu i kilka razy zamrugała powiekami, ale czarna ś ... ciana pozostała nieprzenikniona. Eva Rossbach, trzydziestosiedmioletnia właścicielka dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, pewnej nocy budzi się w trumnie. Ogarnięta paniką bezskutecznie próbuje się z niej wydostać. Kiedy dochodzi do siebie, leży we własnym łóżku, ale całe ciało ma obolałe, a na rękach i nogach widoczne są sińce i zadrapania. Czyżby to był tylko sen?  Ale koszmar powraca... Tymczasem policja z Kolonii znajduje zwłoki pogrzebanej żywcem kobiety. To przyrodnia siostra Evy. Potem znów ginie kobieta, a sprawca przysyła policji dziwaczne wiadomości ze wskazówkami, jak odnaleźć porwaną. Jednak gdy policja znajduje jej grób, na ratunek jest już za późno.  Z początku Eva ukrywa przed śledczymi swoje nocne koszmary, żeby nie wyjść na wariatkę. Ale gdy we własnym domu zaczyna znajdować tajemnicze wiadomości, dochodzi do wniosku, że to nie jest sen, że ktoś chce ją wpędzić w szaleństwo, a może nawet zabić. Komisarze Bernd Menkhoff i Jutta Reithöfer natrafiają na ślad niesamowitej historii rodzinnej… Arno Strobel mieszka w pobliżu Trewiru. Pracuje w Luksemburgu, jest informatykiem w jednym z niemieckich banków. Zaczął pisać, mając czterdzieści lat. Wydał dotychczas sześć książek. W Polsce opublikowano jego powieści „Trakt”, „Istota” i „Schemat”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Arno Strobel
  • 2015
  • 432
  • 195
  • 125
  • 978838069-028-8
  • 9788380690288
  • ZCN3J

Recenzje czytelników

Trzymająca w napięciu od poczatku, aż do końca

Ocena:
Autor:
Data:
Niewiele jest książek, które od pierwszej strony trzymają czytelnika w napięciu, które nie ustaje aż do samego końca. Pełna napięcia akcja, wszechogarniający lęk, groza towarzyszą nam przez całą opowieść. Książkę czyta się jednym z ciarkami na plecach. Idealna na długie jesienne bądź zimowe wieczory. Oczywiście dla ludzi o mocnych nerwach. Przerażająca historia wzbogacona szczegółowymi opisami, które rysują nam w głowie dokładny obraz opisywanych wydarzeń ... Coś wspaniałego dla miłośników mocnych wrażeń. Trzeba tylko uważać, żeby nie mieć nocnych koszmarów :p Można się nieźle przestraszyć.

Wspaniała nieszablonowa historia mordercy, który bestialsko zamyka kobiety w trumnie, gdzie dokonują żywota. Gdyby tego było mało, kobieta odnaleziona przez policję ma zaklejone usta i oczy oraz związane ręce co uniemożliwi jej wydostanie się (tak jakby to było w ogóle możliwe). Ukazane zostają tutaj również mechanizmy psychologiczne targające osobą, w tym przypadku jedną z głównych bohaterek, która boi się o własne życie i nie wie czy to tylko wymysły czy prawda.Komisarz Bernd Menkhoff próbując rozwikłać zagadkę, powoli odkrywa mroczne tajemnice rodziny Rossbachów.

"Trumna" stała się jedną z moich ulubionych książek, którą na pewno będę wszystkim bardzo gorąco polecała. Po książki tego autora mogę sięgać oraz polecać je innym bez zastanowienia. Na pewno to nie jest moje ostatnie spotkanie z Arno Strobel'em:)
Gorąco polecam !!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena