Koszyk 0
Opis:
Emily Neale mieszka wraz z ojcem na przedmieściach Mexico City. Kolekcjonuje historie kobiet – morderczyń. Z wycinków prasowych tworzy katalog zbrodni. Zadziwia wiedzą na temat świętych. Wychowywała się bez matki, która pewnego dnia zniknęła w trakcie zakupów na hałaśliwym targu. Dzieciństwo minęło jej wśród encyklopedii i leksykonów. Troskliwy ojciec starał się zastąpić oboje rodziców ... a przełożona sierocińca pod wezwaniem świętej Róży z Limy - siostra Agata - delikatnie i z czułością wspomagała go w tym zadaniu. Kiedy przed drzwiami jej stuletniego domu staje kuzyn Santiago….wyznania miłosne stają się błogosławieństwem i klątwą jednocześnie. Poczuj meksykańskie słońce, zobacz kolory pełne jaskrawego życia, oddychaj zapachem melonów.... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jennifer Clement
  • 2012
  • 1
  • 208
  • 210
  • 135
  • 978-83-62745-03-6
  • 9788362745036
  • ZAKLK

Recenzje czytelników

Nietuzinkowa i przykuwająca

Ocena:
Autor:
Data:
Dzięki Jennifer Clement spojrzymy na świat z nowej perspektywy i poczujemy słońce Meksyku, pod którym rzeczy dzieją się inaczej...
Czy ta recenzja była przydatna?

Inna, niesamowita, porywająca...

Ocena:
Autor:
Data:
Porwała i uwiodła mnie ta książka, nie trucizną:), ale niebanalną fabułą i niebywale zręcznym piórem autorki, której udało się stworzyć wyjątkową, niespotykaną książkę.
Bo ta powieść to przede wszystkim palące słońce Meksyku, zapach melonów, pasja i namiętność, emocje i tęsknoty oraz tajemnica, tajemnica, tajemnica...Główną bohaterką jest Emilly. Jej mama zaginęła jakiś czas temu robiąc zakupy na targu. Okoliczności jej zaginięcia do dziś są niewyjaśnione ... Od tego czasu dziewczyna mieszka z ojcem.

Pewnego dnia w uporządkowane dotychczas życie rodziny wkrada się „coś”.
W domu zaczyna się dziać coś dziwnego. Emilly czuje się co najmniej dziwnie, ma wrażenie, że jest śledzona, że ktoś ją obserwuje, a różne przedmioty nagle, podczas jej nieobecności, zaczynają zmieniać miejsce lub wręcz znikać. Choroba psychiczna, omamy, czy...co?
No właśnie, co? Kilka dni później w jej uporządkowane życie wkracza Santiego, nigdy niewidziany kuzyn, który diametralnie zmienia życie całej rodziny i sprawia, że Emilly gubi się w tym, co właściwe, moralne, a tym, co zakazane i potępiane.Jej życie zmienia się o 180 stopni.
A co dalej?
Tego to już musicie się dowiedzieć czytając książkę. Gorąco zachęcam do lektury. Na pewno będziecie zaskoczeni.
Jennifer Clement prezentuje dość oryginalny styl. Uwodzi tajemnicą, wszechobecną i odczuwalną, a jednak nie przedstawioną nam wprost. Wiemy, ze zło, amoralność...i jeszcze coś...czai się, ale co to jest to coś, gdzie się czai?
W trakcie lektury czułam się, jakbym weszła w kokon gęstej mgły, tak wszechobecne i wyczuwalne są napięcie i tajemnica.
Autorka doskonale operuje słowem, przy czym nie mówi wszystkiego wprost, wiele pozostawia do odczytania czytelnikowi między wierszami. I to mi się w całej książce najbardziej podobało. Wymaga to skupienia i myślenia, owszem, ale jednocześnie pobudza wyobraźnię, rozpala tak jak meksykańskie słońce, pod którym dzieje się akcja książki.
Akcja książki toczy się powoli, momentami niesamowicie wolno, ale jest to celowe. Takim tempem akcji autorka chciała nas zaintrygować i pokazać tajemnicę, która z każdą kolejną kartką coraz bardziej nas wciąga i osacza.
Dzięki temu mamy wrażenie, jakbyśmy przeżywali wszystkie dziwne zdarzenia, jakbyśmy znajdowali się tuż obok Emilly, czuli zapach melona, dotykali przedmiotów niespodziewanie pojawiających się w jej pokoju. Oprócz zbrodni, która wręcz wisi w powietrzu, autorka ukazuje nam zakamarki duszy bohaterki, wplątuje w grę prowadzoną przez zabójczego (dosłownie i w przenośni) kuzynka.
Każdy rozdział jest oddzielony od kolejnego krótką notką o innej zabójczyni. To taka drobna ciekawostka od autorki.
Język powieści jest bardzo specyficzny. Na pewno trzeba się do niego przyzwyczaić, ale jak już to nastąpi, lektura jest ogromną frajdą.Jest to fascynująca, niebanalna i zupełnie odmienna od dotychczas czytanych przeze mnie książek.
To już trzecia pozycja z wydawnictwa Mala Kurka, która miałam przyjemność czytać i każda z nich na swój sposób była specyficzna. Mam wrażenie, ze wydawca specjalnie pod tym kątem dobiera pozycje, które zamierza nam zaprezentować.
Poza tym każda książka wyróżnia się niebanalna szata graficzną. Tu ogromne brawa dla grafika.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena