Koszyk 0
Opis:
Najbardziej rozpoznawalny bohater ostatnich lat, bezczelny dziadyga, terminator napędzany samogonem, człowiek, który nie przepuści ni martwemu, ni żywemu, wraca w kolejnej odsłonie. Oto Polska widziana z perspektywy „chłopa do kości”. Jest naprawdę ostro - ginie sztuczna szczęka, gorzałkę wychlewają zombiaki, a diabeł proponuje partyjkę pokera. Oto „Trucizna”, którą osobiście destylował Andrzej Pilipiuk. Specyfik nie posiada atestu PZH ... Spożywany w dowolnej ilości silnie uzależnia. Powoduje wizje, omamy oraz ataki niekontrolowanego śmiechu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andrzej Pilipiuk
  • 2012
  • 1
  • 350
  • 195
  • 125
  • 978-83-7574-707-2
  • 9788375747072
  • ZARQ9

Recenzje czytelników

Mistrz ciętej riposty znowu atakuje

Ocena:
Autor:
Data:
Trucizna to kolejna pozycja z serii o przygodach "starego dziadygi" Jakuba Wędrowycza, autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Po raz kolejny spotykamy się ze światem nadprzyrodzonych mocy i istot nie z tej Ziemi, z perspektywy polskiej wsi. Charakterystyczna wiejska gwara oraz cięte riposty głównego bohatera powodują, że nie można oderwać się od tej książki, a łzy same spływają ze śmiechu.
Czy ta recenzja była przydatna?

Wędrowycz dalej w formie

Ocena:
Autor:
Data:
W zasadzie przekonywać przekonanych sensu nie ma, a nieprzekonani powinni zacząć raczej od Kronik Jakuba Wędrowycza, ale spróbuję jednak ocenić najnowsze przygody Wędrowycza.
Któż zacz?
Przypomnę pokrótce, bo a nuż ktoś jednak to przeczyta?
Wędrowycz to degenerat, alkoholik (albo nawet pijak), analfabeta, bimbrownik, uznany (przede wszystkim przez siebie) egzorcysta amator, lżący władzę (od caratu począwszy), lekce sobie ważący wszystkie obowiązujące prawa ... Już za to można przecież go polubić. Ale to nie koniec.
Jakub jest pełen sprzecznych cech – miłości do ludzi i nienawiści do Bardaków, bezinteresowny, umiejący jednak dbać o swoje interesy, nie interesujący się rodziną, ale jednocześnie dumny ze swego wnuka. Słowem – przypomina jota w jotę Dziaka Jacka Poszepszyńskiego.
Trucizna to (szybko policzyłem na półce) siódmy tom jego przygód, który nie różni się od pozostałych i do jest najlepszy powód, by go zakupić. Znajdziemy w nim Jakuba, Semena, Bardaków, UFO, nuklearną zagładę świata i inne równie ekscytujące wydarzenia, z których (i nie będzie to spoiler) Jakub wychodzi zwycięsko.
Wędrowycza kup niezwłocznie
Popij prytą i odpocznij.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena