Koszyk 0
Opis:
Najpierw pojawia się tajemnica... potem nadchodzi koszmar. Sabrina Galloway, zatrudniona jako pracownik naukowy w firmie EcoEnergy, spędziła pięć lat nad opracowaniem technologii produkcji paliwa alternatywnego. Kiedy nagle znika jej szef, przypadkowo trafia na trop sprawy znacznie bardziej złożonej i niebezpiecznej, niż to się początkowo wydaje. Nieświadomie zostaje wplątana w zakrojoną na szeroką skalę nielegalną zmowę. Kolejne wydarzenia sprawiają, że czuje się coraz mniej bezpiecznie ... Odnosi wrażenie, że jest śledzona, w dodatku zaczyna otrzymywać pogróżki. Ma coraz większe trudności z dostępem do potrzebnych danych. Kiedy ginie jeden z jej pracowników, ogarnia ją przerażenie. Ofiara miała na sobie laboratoryjny fartuch z jej identyfikatorem... Rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę. Sabrina jeszcze nie wie, że jej przeciwnikami są wpływowi ludzie ze świata polityki i biznesu, którzy zrobią wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Alex Kava
  • 2011
  • 460
  • 207
  • 138
  • 978-83-2387-7-400
  • 9788323877400
  • ZA1VX

Recenzje czytelników

Trucizna

Ocena:
Autor:
Data:
Alex Kava to od niedawna jedna z moich ulubionych pisarek kryminalnych. Nie przebija jednak Marka Billinghama, na jego książkę wyczekuję bowiem z wielką niecierpliwością. Po dość udanych czterech lekturach Kavy sięgnęłam po kolejną - ,,Truciznę". Podczas lektury nie odczułam jednak żadnego WOW, a jedynie znudzenie.

W firmie EcoEnergy jednego dnia znika człowiek. Nikt nie wie co się z nim stało. Nie ma go w biurze, w domu. Tylko jedna jego współpracownica, Sabrina Galloway ... przez przypadek zaczyna interesować się jego tajemniczym zniknięciem. Okazuje się, że nic nie jest takie na jakie wygląda i niedługo także jej może grozić wielkie niebezpieczeństwo.

Książka już od samego początku nie za bardzo mnie wciągnęła, ale miałam nadzieję, że po nużącym wstępie Alex Kava przygotowała dla czytelników coś o wiele bardziej wciągającego. Niestety, bardzo się pomyliłam i właściwie do końca czytałam bez żadnego zainteresowanie. Niektóre wątki do tej pory są dla mnie niejasne, jakoś nie potrafię ich połączyć z główną sprawą. Powieść jest bardzo obszerna, ma 460 stron. Szczerze powiem, że po prostu już od ponad połowy mnie nudziła i z trudem doczytałam ją do końca.

Zakończenie nie jest także jakieś spektakularne i wywołujące większe emocje. Być może tylko osoba, która za tym wszystkim stała okazała się dla mnie zaskoczeniem, jednak ten temat nie był specjalnie rozwinięty. Jest to osobna publikacja autorki, nie z cyklu z Maggie O'Dell i moim zdaniem niestety niezbyt udana. Mam nadzieję, że pozostałe dwie powieści pisarki, które czekają na przeczytanie okażą się o wiele lepsze.

,,Trucizna" to moim zdaniem niestety niezbyt udana i bardzo przeciętna powieść. Nie czytałam jej z przyjemnością, ale z racji tego, że już ją zaczęłam postanowiłam dokończyć jej lekturę, choć kusiło mnie by zabrać się za inną książkę. Uważam, że pisarka ma ciekawsze powieści w swoim dorobku literackim. Sami jednak zdecydujcie, czy ,,Trucizna" to książka której chcecie poświęcić swój czas.

Moja ocena: 3/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena