Koszyk 0
Opis:
* Czy ptaki zawsze wiedzą, dokąd lecieć?* Czy ptaki dają sobie prezenty?* Co można znaleźć w gnieździe kani?* Czy klient w krawacie jest mniej awanturujący się?Takich pytań sto, a nawet jeszcze więcej, a co ważniejsze, razem z odpowiedziami, można znaleźć w „Trójkowych gawędach Doktora Kruszewicza”, wyjątkowej książce, skupiającej wybór 50 gawęd dr. Andrzeja G ... Kruszewicza emitowanych w popularnej Trójce, czyli Programie 3. Polskiego Radia. Z właściwą sobie swadą i swobodą Doktor Kruszewicz opowiada o ptakach i nie tylko o nich.Pierwszy raz ulubione gawędy radiowe można przeczytać!Ale można też ich wysłuchać – z dołączonej płyty.I zobaczyć ich bohaterów na doskonałych zdjęciach.A także obejrzeć wspaniałe graficzno-filozoficzne komentarze do ich tematów.Zapowiada Wojciech Mann;Pyta Dariusz Pieróg;Opowiada Ptasi Doktor – Andrzej G. Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andrzej G. Kruszewicz, Dariusz Pieróg, Wojciech Mann
  • 2015
  • 1
  • 104
  • 225
  • 225
  • *, 978837763-319-9
  • 9788377633199
  • ZCLZ7

Recenzje czytelników

Początek wielkiej przygody!

Ocena:
Autor:
Data:
Jeśli ktoś choć trochę chciałby "poznazć się" na ptakach, nauczyć się je rozróżniać oraz dowiedzieć się co nieco o charakterze poszczególnych gatunków, to ta książka jest w sam raz dla niego.
Doktor Kruszewicz opowiada tu wiele bardzo zabawnych ciekawostek z życia ptaków. O swoich niezwykłych spotkaniach oko w oko z upierzonymi przyjaciółmi, jak i dyskretnych obserwacjach przez lornetkę.
Zdradza nam szczegóły ze swojej ptasiej przygody z całego życia. O tym ... skąd wzięła się jego zamiłowanie do obcowania z ptakami i jak samodzielnie uczył się rozróżniać poszczególne gatunki.
Dowiadujemy się z tych opowieści o sporej inteligencji drzemiącej w małych pierzastych główkach niektórych gatunków, o zachowaniach o które nie podejrzewaliśmy nigdy naszych sąsiadów i o ich podobieństwie do nas ludzi.

Czytając, oglądając i słuchając gawęd można nabrać podziwu dla bardzo maleńkich lub większych ptaków, które potrafią ujmować śpiewem, kolorem, figlarnością, ciekawością świata i umiejętnościami.
Do niektórych nabierzemy sympatii, jak do pięknie śpiewających słowików(ukochanych przez autora) lub do papug, czy szpaków, które doskonale potrafią naśladować różne dźwięki a nawet można je nauczyć mówić .
Do innych się trochę zniechęcimy, jak ja zniechęciłam się do kwiczołów atakujących własnymi odchodami, lub wyrodnych srok podrzucających swoje jaja do wysiedzenia innym ptakom.

Autor opowiada szereg anegdot z życia wziętych.
Pokazuje nam, że ptaki są podobne do ludzi, pod różnymi względami: są takie które utrzymują porządek w gniazdach i takie, które nigdy nie sprzątaj. Są ptaki towarzyskie i samotniki, są psotne i figlarne oraz bardzo spokojne.
Dowiemy się ponadto, po co ptakom wycięte ogony, krawaty, czy ptaki potrafią zabłądzić, oraz wiele innych ciekawostek.

Kruszewicz mówi o wszystkim z ogromną pasję a jego opowieści są spisane właśnie w tej książce wzbogaconej pięknymi ilustracjami, zabawnymi rysuneczkami i komentarzami. Wszystkiego co przeczytaliśmy możemy jeszcze posłuchać z dwóch płyt dołączonych do całości.

Lektura ta zdecydowanie rozbudziła we mnie zainteresowanie ptasim gatunkiem. Teraz gdy widzę lub słyszę jakiegoś "delikwenta" natychmiast chcę go zidentyfikować. Przeprowadzam śledztwo podglądając ptaki z okna(i nie tylko) .
Od takich książek jak ta może zacząć się naprawdę wielka przygoda!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena