Koszyk 0
Opis:
Mądra książka o tym co ważne! Katarzyna Grochola zabiera nas w literacką podróż pełną przygód, cudownych chwil, niespodzianek i życiowych wskazówek. Uwielbiana przez czytelników autorka - z przymrużeniem oka i całkiem na serio, z dużą dozą ciepła i wdzięku opisuje świat i ludzi i podpowiada jak żyć w zgodzie ze sobą, pokazuje magię codzienności, uświadamia nam czym są bliskość i prawdziwa miłość. A przede wszystkim udowadnia, że nasze dziś i jutro zależą od nas ... a szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Trochę większy poniedziałek - na każdy dzień tygodnia, na każdy miesiąc, na każdą porę i pogodę. Książka, po którą warto sięgnąć, kiedy jest dobrze, kiedy jest źle i tak po prostu, bez okazji, by poczuć, że życie jest piękne, ale wcale nie takie oczywiste, jak by się mogło zdawać... Katarzyna Grochola należy do pisarek które potrafią zaskoczyć! Królowa polskiej powieści obyczajowej, zmierzyła się już z autobiografią, zaprezentowała jedyny w swoim rodzaju literacki dialog z córką, a w ostatniej książce wcieliła się w mężczyznę! I kiedy już się wydawało, że autorka bestsellerowej Houston, mamy problem powróciła do powieści, do rąk czytelników trafia zbiór błyskotliwych opowieści. Tam, gdzieś na świecie, na pewno jest lepiej, cieplej, bezpieczniej. Może są większe możliwości, może bardziej cię szanują, można znajdziesz pracę i jeszcze wystarczy ci na życie i na mieszkanie i na samochód. Może twoje rodzinie tutaj będzie lepiej, bo jej pomożesz, Ale przecież tęsknota będzie zawsze wpisana w twoje życie. Bo każdy wybór eliminuje coś, czego nie wybrałaś. I może cie to trzymać do końca życia w okowach takiego "co by było gdyby". Niech cię to nie truje. Powodzenia, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. (fragment) Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Grochola
  • 2013
  • 1
  • 306
  • 197
  • 123
  • *, 9788308051719
  • 9788308051719
  • ZAZPI

Recenzje czytelników

Przeżyć poniedziałek, czyli zmagania z życiem

Ocena:
Autor:
Data:
Któż nie zna Judyty z powieści „Nigdy w życiu!”?. Katarzyna Grochola tą książką i postacią szturmem zdobyła serca czytelniczek, bo nie ukrywajmy, że głównie kobiet. Jej kolejne tytuły w większości, przynajmniej dla mnie, były odrobinę smutne, odrobinę nostalgiczne. Teraz autorka wraca z nową książką „Trochę większy poniedziałek”, zbiorem felietonów napisanych na przestrzeni kilku lat.

O czym jest „Trochę większy poniedziałek”? W zasadzie o wszystkim. O cudach i trudach codziennego życia ... o tym że jutro będzie lepiej, że można marzyć i mieć, i że warto wierzyć w ludzi. Kilka tekstów opowiada historie, które już znamy z cyklu książek o Judycie. Te o rodzicach wydzwaniających bez przerwy z pretensjami, że jeszcze bohaterka jeszcze nie śpi, albo jeszcze śpi, te o plotkach przy płocie z sąsiadką i przyjaciółką zarazem, Ulą. Grochola z właściwą sobie pogodą ducha bawi czytelników życiowymi prawdami, okraszając je sytuacjami, które zaobserwowała. A oko autorka ma świetne. Tu rozkoszne dziecko w kolejce WKD, przyjaciółka narzekająca na wredność ludzką, a najlepszym tematem są oczywiście mężczyźni. I niech się Panowie nie obrażają, ale tak jak wy nie potraficie zrozumieć kobiecej logiki, tak my nie pojmujemy czasami waszego postępowania. Zwłaszcza, że rodzaj z was zróżnicowany, co rusz jakieś okazy niezwykłe, przeważnie zbyt idealne, bo o takie niestety coraz rzadziej.

Katarzyna Grochola przez lata pracy w różnych zawodach miała możliwość spotkania ludzi zróżnicowanych pod względem charakteru, zachowania, pomysłów. Ponadto jest świetną obserwatorką i potrafi przelać na papier sytuacje, które pisze samo życie. W swoich felietonach porusza różne tematy, spogląda na społeczeństwo trochę okiem satyryka, wyławiając co ciekawsze perełki, a trochę okiem krytyka wytykając nasze narodowe wady i zalety, choć te pierwsze są oczywiście smaczniejszym kąskiem i przede wszystkim zabawniejszym. Ofiarami są również mężczyźni, bo co jak co, ale rzeczywiście Oni są czasami z Marsa i stanowią wdzięczny temat do dyskusji.

„Trochę większy poniedziałek” to książka, która pobudza do uśmiechu, zwłaszcza kobiety, choć może i kilku usatysfakcjonowanych mężczyzn by się znalazło. Lekka, zabawna, mocno pozytywna, nastrajająca optymistycznie lektura, zwalczy każdą chandrę i wywoła radość.
A dodatkowym jej atutem jest fakt, że nie musicie czytać tych felietonów po kolei. Można wybierać sobie na każdy dzień inny tekst, w ten sposób dozujecie sobie przyjemność płynącą z czytania, co więcej jest to przyjemność czytania Grocholi i sprawiacie, że uśmiech na waszej twarzy zagości na dobre. Czego sobie i Wam życzę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powtórka z rozrywki

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę czyta się jednym tchem, tylko połowa anegdot i i historii już była zawarta w cyklu o Judycie. Czytałam i myślałam, "to już czytałam i to już czytałam", równie dobrze mogłabym wrócić do historii Judyty i bym się lepiej bawiła. Pióro lekkie, ale powtórka z rozrywki trochę nudzi.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena