Koszyk 0
Opis:
Autorzy poradnika zabierają czytelników w fascynującą podróż w głąb ludzkiego mózgu. Udowadniają, że sprawność intelektualna zależy w znacznej mierze od naszego stylu życia - a nie tylko od genów. Zaprezentowane w książce specjalne zestawy ćwiczeń i porady zapewniają skuteczny trening mózgu, IQ i pamięci.
Mniej Więcej
  • Terry Horne, Simon Wootton
  • 2010
  • 1
  • 344
  • 210
  • 148
  • *, 97883-62482-023
  • 9788362482023
  • Z9598

Recenzje czytelników

Trenuj swój umysł

Ocena:
Autor:
Data:
Co zrobić, aby poprawić kondycję ludzkiego mózgu? Sekret tkwi nie tylko w diecie bogatej w kwasy omega-3 i omega-6, dużej ilości przeciwutleniaczy zawartej w zielonej herbacie czy technikom relaksacyjnym. Należy pamiętać, że dieta łącznie z treningiem umysłu, może dać zadziwiające efekty.

Autorzy książki na wstępie przedstawiają nam problematykę badań nad mózgiem i informacjami przesyłanymi przez synapsy. Wprowadzają czytelnika w świat zawiłych połączeń nerwowych, impulsacji ... budowy i możliwościami mózgu. Następnie dużo miejsca poświęcają na rolę diety jako ładowarki naszego mózgu. Czego należy unikać? A co, wręcz przeciwnie, daje mu energię do działania. Jaki wpływ ma czekolada, a jaki seks? Dlaczego oksytocyna nazywana jest 'hormonem bezpieczeństwa'? Odpowiedzi w środku książki.

Kolejne rozdziały omawiają rozwój inteligencji i zagadnienia związane z IQ. Trenerzy umysłu podają nam ogromną porcję ćwiczeń, jakie wykorzystać możemy zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Jakie czynniki powodują, że trudno nam się skupić? Okazuje się, że w biurze mogą czaić się niebezpieczne 'rozpraszacze' jak kserokopiarki,faxy, palacze, nie mówiąc już o zanieczyszczeniach pochodzących z wentylacji. Jak zrelaksować umysł i sprawić, aby szerokim łukiem omijał przeszkody? Skuteczne oddychanie i krótkie ćwiczenia pobudzające korę mózgową okazują się niezastąpione.

Jeden z najciekawszych rozdziałów poświęcony jest kreatywnym ćwiczeniom, łamigłówkom, zagadkom myślowym. Dzięki nim rozruszamy nieco nasz mózg i przygotujemy go do wytężonej pracy podczas nauki do egzaminów czy pracy przy komputerze. Czym właściwie jest myślenie kreatywne i czy da się go nauczyć? Za co odpowiedzialna jest lewa, a za co prawa półkula mózgu? Dzięki tym informacjom czytelnik ma możliwość zapoznania się z najciekawszymi zagadnieniami i problemami neurobiologii współczesnej.

Jestem pod ogromnym wrażaniem książki. Na 340 stronach zawartych jest tyle informacji, że spokojnie starczyłyby one na opublikowanie kilku osobnych książek. Trudno się dziwić takiej bogatej problematyki. Autorzy są bowiem chemikami i biochemikami, dla których te zagadnienia stanowią pasję życia. Polecam ją wszystkim bez wyjątku. Okazuje się, że niewiele wiemy o możliwościach naszego mózgu, o którego przecież trzeba dbać szczególnie
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena