Koszyk 0
Opis:
Jak być coraz lepszym rodzicem? Zaproponowane w tej książce ćwiczenia odnoszące się do różnych sfer rodzicielstwa pomogą dorosłym wykształcić niezbędne umiejętności i właściwe postawy wychowawcze. Każdy rozdział ma dwie części: teoretyczną i praktyczną, dzięki czemu zmiany można wprowadzać od zaraz. Autorzy pokazują, jak dobrze wychowywać, okazując sobie i dziecku zrozumienie, miłość i akceptację ... Ten praktyczny przewodnik ukazujący świeże spojrzenie na wychowanie powinien wzbogacić biblioteczkę każdego nowoczesnego rodzica, pedagoga i terapeuty. Dzięki tej książce dowiesz się: * jak rozpoznać własne zasoby oraz jakimi zasobami dysponuje dziecko, * czym są granice, dlaczego ich potrzebujemy i jak je ustalić, * jak efektywnie komunikować się z dzieckiem, rozpoznawać jego emocje i poprawnie na nie reagować, * jaka jest rola zabawy i jak bawić się z dzieckiem, * co zrobić, by wychować samodzielnego, niezależnego młodego człowieka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Małgorzata Całusińska, Wojciech Malinowski
  • 2012
  • 1
  • 280
  • 205
  • 145
  • 9788374893848
  • 9788374893848
  • ZAHPR

Recenzje czytelników

Fajna :)

Ocena:
Podsumowując, z czystym sumieniem mogę napisać, że książka jest ciekawa, a informacje w niej zawarte powinny zainteresować każdego rodzica. Mnie jednak nie przypadł do gustu język, jakim posługuje się autorka. Zdecydowanie wolę poradniki z łatwiejszymi i prostszymi przykładami. Tutaj sformułowania wykorzystywane podczas tłumaczenia poszczególnych zagadnień są bardzo wyszukane. Wydaje mi się, że przez to czytało mi się tę książkę dość ciężko.

Nie jest to jednak problem nie do przeskoczenia ... Bowiem zagadnienia poruszane w tej lekturze są na tyle interesujące, że i tak trudno nam oderwać się od książki. Ja przeczytałam cała i muszę przyznać, że wiele się z niej dowiedziałam. Podobało mi się także sporo zaproponowanych ćwiczeń, choć to raczej część dla wychowawców :)

Uważam, że to ciekawa lektura dla rodziców, którzy stale pragną się rozwijać i pracować nad tym, by ich relacje z dzieckiem były jak najlepsze. Dzięki tej książce dowiedzą się, jak efektywnie komunikować się ze swoim maluchem, jak rozpoznawać jego emocje. Mówiąc krótko, jak wychowywać swoje dziecko nie poświęcając mu się w pełni jednocześnie nie zaniedbując jego potrzeb i oczekiwań.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena