Koszyk 0
Opis:
Książki edukacyjne z serii „Trening twórczego myślenia” to kreatywne ćwiczenia dla uczniów klas 1-3, przygotowane przez doświadczonego pedagoga.Różnorodne typy zadań mają na celu rozwijanie wyobraźni, doskonalenie spostrzegawczości, ponadto stanowią świetny trening rysowania, pisania i budowania dłuższych wypowiedzi. Materiał uzupełniają lubiane przez najmł ... odszych kolorowe naklejki. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Danuta Klimkiewicz
 • 2015
 • 1
 • 96
 • 285
 • 200
 • 978837915-218-6
 • 9788379152186
 • ZCS6V
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

ćwiczenia

Ocena:
Autor:
Data:
Domowa edukacja może być interesująca i rozwijająca. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, przemyślanym materiałom dziecko może uzupełnić szkolną naukę lub zastąpić ją domową. Zeszyty ćwiczeń „Trening twórczego myślenia” wychodzą naprzeciw potrzebom rodzicom i dzieciom oczekującym po ćwiczeniach czegoś więcej niż odtwarzania przyswojonego materiału. Codzienna porcja ćwiczeń pozwoli rodzicom śledzić postępy dziecka w nauce. Danuta Klimkiewicz kładzie nacisk na rozwijanie twórczego myślenia ... a dzięki temu lepszego odnajdywania się w codzienności.
W zeszytach znajdziemy ćwiczenia ze słownictwa, sprawdzające znajomość frazeologizmów i ćwiczące odmiennego podejścia do nich przez zabawę słowem, którym swobodnie może żonglować tylko osoba świadoma języka i jego niejednoznaczności. Znajdziemy tam również proste rebusy.
W pierwszej części autorka kładzie nacisk na rozwijanie myślenia, analizowania, dopasowywania, krzyżówki, ćwiczenia przyrodnicze oraz psychologiczne (poznanie swoich mocnych i słabych stron, lęków oraz radości). Zeszyt ćwiczeń podczas pracy z rodzicem pozwala na poszerzanie samoświadomości dziecka oraz odkrywania własnego miejsca w otoczeniu. Zabawy z literami pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę.
W części drugiej znajdziemy rymowanki, łamigłówki, krzyżówek, łatwych działań matematycznych (sudoku), związki frazeologiczne, rysowanie, przyklejanie.
W obu zeszytach zadania są różnorodne, dzięki czemu nauka będzie interesująca. Trening twórczego myślenia to idealna alternatywa do zeszytu. Wielkim plusem jest możliwość wyrywania kolejnych stron, dzięki czemu dziecko może skupić się na jednej kartce, a nie wertować kolejne strony (problem dzieci z ADHD w kontakcie z tradycyjnymi ćwiczeniami). Na każdej stronie znajdziemy od jednego do trzech ćwiczeń, których wykonanie zajmuje podobną ilość czasu. Codzienna praca z zeszytem doskonale uzupełni lub zastąpi również terapię prowadzoną przez ośrodki dla niepełnosprawnych dzieci w wieku szkolnym. Naukę urozmaicą naklejki załączone do ćwiczeń.
Zeszyty są formatu A4. Posiadają proste ćwiczenia bez dekoncentrujących elementów. Każdy obrazek jest uzasadniony wykorzystaniem go w ćwiczeniach. Ćwiczenia polecam uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena